Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne
https://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/

Wyrób kusz w świetle prawa
https://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=17&t=4153
Strona 1 z 1

Autor:  Czarny Rycerz [ So 04 kwi, 2015 10:23 ]
Tytuł:  Wyrób kusz w świetle prawa

Hej. Sytuacja wygląda następująco - po zorientowaniu się w rynku, wychodzi na to, że jedyna opcja zdobycia sensownej rekonstrukcji późnośredniowiecznej kuszy to wykonanie jej samemu. Chciałbym się dowiedziec jak wyglądają prawne kwestie. Czy mimo zdobycia pozwolenia na użytkowanie kuszy stałbym się w tym momencie przestępcą nielegalnie wytwarzającym broń :roll: ? Drugie pytanie nie związane już do końca z tematem, choc z prawem owszem - rozumiem, że podobnie jak w przypadku broni palnej, legalne jest używanie kuszy tylko w miejscach do tego przeznaczonych tj, na strzelnicach :roll: ? Z góry dzięki za odpowiedzi, nie ukrywam że liczę na liczną ostatnio reprezentację forum kuszniczego.

Autor:  jopsa [ So 04 kwi, 2015 11:25 ]
Tytuł:  Re: Wyrób kusz w świetle prawa

Ponieważ polskie "lewo" dotyczące broni o oraz "broni" jest celowo tak skonstruowane, by o tym czy jesteś wolnym hobbystą, czy "przestępcą" kiblującym z grypserą w mamrze przez wiele lat, zależy wyłącznie od widzimisię urzędasa:

http://libertarianin.org/absurd-goni-ab ... -amunicji/

(jest tam też o kuszach), to najlepiej naskrobać oficjalne pismo do Wydziału Postępowań Administracyjnych (WPA) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Twoim województwie i poczekać na odpowiedź. Z prawnego punktu widzenia będzie g... warta, ale przynajmniej będzie podkładka, gdyby później chcieli Cię szykanować ci sami, którzy Ci na coś tam wcześniej pozwolili.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/