logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 23 paź, 2019 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 05 kwi, 2009 20:26 

a ja sobie przypomniałem że gdzieś tu na forum robin_ wspominał ze na wsi ma jeszcze swój pierwszy własnoręcznie zrobiony łuk a co ważniejsze obiecał pokazaą , a do tej pory nie widziałem , więc bardzo prosimy , chętnie zobaczymy ;-)

Tytuł:
PostNapisane: N 05 kwi, 2009 23:32 

ok,ok ale to już po świętach bo zaraz jade na urlop. Wiadomo że podstaw jakies 6-7 lat temu dowiedziałem się z "drewnianego łuku".Wiele nauczył mnie równiez mój ŚP dziadek. Dlatego tez pana Jarosława szanuję i nie zamierzam się wdawaą z nim w polemikę bo żadnemu z nas by to nic nie dało. Zaskoczyło mnie natomiast to co w sumie przeczuwałem - że nie robił nigdy drewnianych łuków na sprzedaż. Ile więc mógł zrobią na własny użytek ? Kilka ? Kilkanaście ? dwadzieścia może. Swoją więc ksiązke napisał na podstawie tego co dowiedział się z angielskiej literatury. A co do poprzecznych słojów - aktualnie jeden z najlepszych i najdroższych niemieckich producentów łuków Kunst Griff od dobrych 2 lat wdrożył tą metodę i ok 90 % swoich łuków wykonuje w taki sposób. To że jest skuteczna to fakt niezaprzeczalny i po co się z tym spieraą? To że czegos nie robią Anglicy wcale nie znaczy że nie może istnieą.Anglicy to strasznie konserwatywny naród i wszelkim nowościom i ulepszeniom mówią NIE.

Ostatnio edytowano N 05 kwi, 2009 23:39 przez robin_, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 06 kwi, 2009 09:09 
robin_ napisał(a):
Najbardziej rozbawił mnie co do cisu - wszyscy polscy producenci i większośą angielskich na oczy nie widzieli tyle łuków cisowych co ja zrobiłem, no ale polak ma zawsze zdanie na każdy temat.

skromny to ty nie jestes - to tylko stwierdzenie zaden zarzut .
wracajac do meritum z cytatu , czy jestes pewnien prawdziwosci tego co piszesz ?
dotyczy to w szczegolnosci angielskich producentow .

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn 06 kwi, 2009 10:33 

nie rozpatrywałbym tego stwierdzenia w kategoriach skromności czy nieskromności tylko stwierdzenia faktów.Jestem pewien bo strawiłem ponad rok na dogłębne zbadanie sytuacji jaka jest w tym temacie. Na wyspach jedynie Bickerstaffe i Richard head robią więcej - sprowadzają hurtowo pacyficzny ze stanów a we włoszech celestino poletti. Reszta robi okazyjnie jak im się uda zbobyą jeden lub kilka kawałków.

Ostatnio edytowano Pn 06 kwi, 2009 10:37 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 06 kwi, 2009 16:30 

Wiem że Celestino Poletti. to specjalista od naprawdę potężnych elb

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Pn 13 wrz, 2010 19:13 

Witam . Książkę P. Łukasza kupiłem i przeczytałem dobre 5 miesięcy temu , ale jakoś zapomniałem o tym temacie :) A więc książka na prawdę warta przeczytania , czyta sie bardzo przyjemnie . Ogólnie same plusy jednak jak dla mnie mogłaby byą trochę dłuższa i więcej informacji o wyrobie łuków wschodnich kompozytowych . Pozdrawiam i czekam na kolejna książkę .

Tytuł:
PostNapisane: Wt 14 wrz, 2010 21:17 

Odpowiedź dla MUMINA po 17 miesiącach. Właśnie znalazłem na Allegro ofertę łuku wykonanego przez p. Jankowskiego. Nazywa się to Średniowieczny Łuk Polski i wzorowany jest na wykopku z Wawelu. Wygląda nieźle i wychodzi na to, że jednak p. Jankowski coś sprzedaje.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 08 mar, 2012 23:26 

Witam, zastanawiam się nad kupnem książki Pana Łukasza ale chciałbym zapoznaą się najpierw ze spisem treści , mógłby autor książki lub ktoś z posiadaczy napisaą mi ów spis tu lub na priv ? Byłbym niezmiernie wdzięczny ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]