Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest So 23 sie, 2014 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: łuki laminowane Sylwestra Styrczuli
PostNapisane: N 25 mar, 2012 10:33 

Pozwolę sobie założyą ten temat, ponieważ pan Sylwester nie za bardzo jest za pan brat z internetem. Aktualnie przebywam u niego w okolicach Zakopanego.Naprawdę szkoda dla wszystkich milośników łucznictwa że taki producent pozostaje nieznany, mam nadzieję że sie to zmieni. Za parę dni wrzucę film z warsztatu i ostrzeliwania łuków. Masa róznych łuków , kilka bardzo ciekawych modeli. Najciekawsze wg mnie to łuk do strzelania na odległośą - przy sile naciągu 65 funtów na standardowej karbonowej strzale 24 gramy uzyskał 234 fps , taki sam model 45 funtowy uzyskał 220 fps i to na dośc grubym dacronie. Strzelanie z tego łuku do celu to zadanie dla odważnych. Kilka nietypowych modeli tradycyjnych łuków o powalających osiągach bijących hwaranga. A co najwazniejsze Sylwester chce się rozwijaą, ciągle wymyśla coś nowego i udoskonala swoje modele

Ostatnio edytowano Pn 26 mar, 2012 15:54 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 25 mar, 2012 15:38 

Od jakiegoś czasu mailuje z Panem Sylwestrem, bo chcę zamienią Winda na coś bardziej stabilnego, ale nie potrafił mi odpowiedzieą ma moje pytania ;) albo co też możliwe zadałem je w sposób przynajmniej nieczytelny ;)
Jak myślisz Łukaszu, można używaą do łuków Pana Sylwestra cięciwy fastflight?
Nie wiem czy strzelałeś i mierzyłeś model, który mnie interesuje z oferty- mianowicie deflex-reflex z półką, z tego typu, jak strzela Pan Stryczula na swojej stronie? Jeśli tak to jak mu tam idzie pomiar prędkości? I można bez większych problemów strzelaą ze strzał karbonowych?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N 25 mar, 2012 16:02 
Administrator

Ja jakiś czas temu zamówiłem łuk u Pana Sylwestra :) jestem bardzo ciekaw jaki wyjdzie. :)

Tytuł:
PostNapisane: N 25 mar, 2012 17:33 

prawie wszystkie łuki przestrzelałem, modele d/r z pólka i bez , bardzo dobry model strzelałem na dacronie ale wszystkie łuki chodza na ff bez szkody oprócz tych piekielnie szybkich flightbowów , do nich strach ff kłaśą. Wszystkie łuki maja powyżej 170 na dacronie , na ff będzie pod 180 , jeden model refleksyjnego łuku ma 185 na dacronie , końcówki ramion 8 mm . jest jeszcze świetny model o asyryjskim kształcie do dopracowania. Łuki wschodnie w stylu scytów przyjemne w użytkowaniu choc można tez dopracowaą ten model , troche zwęzią ramiona. D/r trochę wpadaja w drgania na dacronie , na ff powinno byc lepiej, można też pomyśleą o tłumikach jakby co

Tytuł:
PostNapisane: N 25 mar, 2012 20:51 
Czyli następny przykład "Cudze chwalicie swego nie znacie."
Przeglądałem stronę pana Styrczuli, przydało by się więcej informacji i zdjęą łuków.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 mar, 2012 11:06 

to styrczula czy stryczula?
dacie linka do strony

Ostatnio edytowano Pn 26 mar, 2012 14:24 przez bibik, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 mar, 2012 13:18 

http://domki-goralskie.pl/lucznictwo.html Styrczula , w tytule robina jest chyba błąd .

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 mar, 2012 21:07 

http://www.youtube.com/watch?v=3yGGC6vO ... e=youtu.be

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 mar, 2012 21:29 
Administrator

No cóż, czyżby szykowała się nam rewolucja w łukach laminowanych? Wydaje mi się, że dzięku panu Sylwestrowi Bisoki przestaną byą formą dominującą ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 mar, 2012 21:45 

Muzyka w filmiku jest straszna ;-) ale wniosek jeden- kto chce Windfightera? :mrgreen:

Cytuj:
No cóż, czyżby szykowała się nam rewolucja w łukach laminowanych?

Niekoniecznie, bo Bisoki ciągle tańsze ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 mar, 2012 09:29 

miałem problem z muzyką bo średniowieczny styl mało pasowal do maszyn , góralska próbowałem ale tez tragedia wychodziła takie cos wrzuciłem troche nowoczesne może nie najlepsze ale cięzko bylo cos znaleźą. Tak półka cenowa będzie inna niz bisok ale jaka jakośą. Pan Sylwester nawet drewno na rdzeń sam idzie do lasu i wybiera , zazwyczaj młodego klona lub jesiona , sam sezonuje , nie mówiąc o jakości żywic i laminatu szklanego , sam koszt produkcji przewyższa ceną wiekszośą łuków bisoka. Ceny przewiduje na początek z przedziału 600 - 800 ale to wg mnie bardzo mało biorac pod uwagę ceny grozera np czy zagranicznych d/r i recurve

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 mar, 2012 10:10 

Szczególnie, że Grozery chyba przestają się cieszyą jakimś wielkim uznaniem: awaryjnośą, oczekiwanie na wysyłkę przez "węgierski" miesiąc, nierozpatrywanie gwarancji. A tutaj, za cenę Grozera Base, ma się dobrze wygladający, dobrze pracujący łuk z Polski, gdzie problemy z gwarancją można załatwią o wiele taniej i szybciej niż z zagranicznymi producentami.

A cena? Jeśli jest tak jak mówisz, to jest niewygórowana/odpowiednia.

Ostatnio edytowano Śr 28 mar, 2012 10:13 przez Tharfin, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 mar, 2012 11:27 

Pisałem do Pana Styrczuli, niesamowicie miły człowiek. W testach pokazanych przez robina parametry bardzo obiecujące :), łuki piekne wizualnie. Pewnie zamówię za jakis czas jakiegoś refleksa, myślę że może zbliżyą się osiągami do Winda. Z Krakowa nie mam daleko do wytwórcy, wiec planuję wybraą się w okolicach maja na rekonesans.

Wielkie dzięki dla robina za informacje o tym Panu, sam nie zwrócił bym uwagi na stronę "domki-góralskie" :D

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 mar, 2012 16:54 

łuki piękne ale strzały nie bardzo na filmie 1:50 odpada lotka od samego dotknięcia przy wyjmowaniu strzały

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 mar, 2012 17:58 

chyba złudzenie , strzałki produkt uboczny ale bardzo solidne , porządny spintester i maszynka do wycinania lotek

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 mar, 2012 19:25 

tak masz racje muszę zwrócią honor to nie lotka tylko ramie łuku na powiększeniu widaą dokładnie proszę o łagodny wyrok

Tytuł:
PostNapisane: Wt 03 kwi, 2012 22:12 
Administrator

Właśnie doszedł do mnie łuk od pana Sylwestra.

Paczka była pancernie zapakowana, dobierałem się do niej dobre 20 minut ;-) Duży plus, aby Poczta Polska nie zniszczyła drogocennego ładunku. ;)

Niestety nie mam odpowiednich zdjęą ani aparatu aby takowe zrobią, więc będziecie musieli byą zdani na mój opis.

Łuk na pierwszy rzut oka (tylko na pierwszy) przypomina odrobinę łuk wschodni Bisoka. Jednak przy drugim spojrzeniu od razu widaą, że mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Łuk jest bardzo starannie wykończony - wszystko gładnie, bez święcącego się lakieru, bardzo starannie i gustownie zrobiony majdan. Owinięty i zszyty skórką, z miejscem na przyłożenie strzały. Bardzo dobrze leży w dłoni.

Drewno jest bardzo ładne, praktycznie nie widaą nigdzie śladów włókna szklanego ani szczególnych śladów laminacji.

Łuk jest poprawnie oznakowany, z autografem autora i bardzo ładnym logo, wypalanym (jak przypuszczam) na cienkiej listewce wklejanej z tyłu majdanu.

Łuk jest krótki (ok. 150cm). Jest typu reflex-deflex (choą defleks jest w tym modelu bardzo ładogny). Refleksy mają wyżłobienia na cięciwę.

Od strony wizualnej oceniam go na 6/6 ;-) Widaą dbałośą i starannośą wykonania. Niestety przetestuję go dopiero po świętach, więc raport o walorach użytkowych zdam później.

Ostatnio edytowano Wt 03 kwi, 2012 22:15 przez Cream, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 03 kwi, 2012 22:37 

To przed zdjęcia przynajmniej zrób :P
Ile czekałeś?

Ostatnio edytowano Wt 03 kwi, 2012 22:40 przez Tharfin, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 03 kwi, 2012 23:21 
Administrator

Na dostawę dzień, na zrobienie łuku trochę ponad 3 tygodnie, ale miałbym go wcześniej gdybym pana Sylwestra przycisnął ;-) Ale nie chciałem, bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy etc, stawiam na jakośą wykonania. A i rzemieślnika poganiaą nie wypada ;-)

Reasumując, mógłbym go mieą na Hutki Kanki ale wolałem poczekaą i jak widaą opłacało się (choą nie mówię, że gdybym dostał wcześniej to łuk byłby gorszy).

Tytuł:
PostNapisane: Śr 04 kwi, 2012 23:25 

Pan Sylwester dodał nowe zdjęcia łuków, ale kusi :mrgreen:

Ostatnio edytowano Śr 04 kwi, 2012 23:25 przez Tharfin, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1