logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest So 14 gru, 2019 06:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Łuk koreański
PostNapisane: So 19 lip, 2014 10:54 

Witam,
poszukuję materiałów na temat łuków koreańskich, dokładnie interesują mnie wymiary ww łuków.
jeśli ktoś takowe posiada proszę o info.

Tytuł: Re: Łuk koreański
PostNapisane: So 19 lip, 2014 18:11 
Ale że co Ty chcesz wiedzieć?
W sieci znajdziesz dość dużo informacji na ten temat, jedne są mniej precyzyjne inne bardziej.
Tu masz wszystko co niby potrzebujesz w pigułce http://anthromuseum.missouri.edu/grayso ... hery.shtml

PostNapisane: N 20 lip, 2014 23:14 

chodzi mi o zwymiarowanie dokładne ORYGINALNEGO łuku, ten miał długość taką,
szerokość w majdanie, szerokość ramion, grubość ramion, jeśli się da grubość bambusa, ścięgien, rogu. Długość całkowitą siyah, do klejonego bambusa, wysokość. Gdzie się zwężał i jak.
Wiem, że było wiele różnych, ale każdy indywidualny jest mile widziany:-)
Oczywiście nie interesuję mnie pseudo koreańskie laminaty.
Może nie umiem szukać, może źle to robię ale za odpowiedzi szukaj w internecie :-) bardzo dziękuję i szukam :-)
I jak już to mogłeś mi chociaż tę stronę zapodać : http://www.koreanarchery.org/classic/

PostNapisane: Pn 21 lip, 2014 09:44 
Trudno się dziwić, że wśród polaków występują problemy komunikacyjne, jak się w mowie pisanej używa słów potocznych a pod pojęciem "interesują mnie wymiary ww łuków" ma się na myśli zwymiarowane przekroje poprzeczne ramion i liczy się na to, że każdy czytający wiedział będzie co autor miał na myśli pisząc.
Tej wiedzy obawiam się, że za wiele w sieci nie znajdziesz. Może któryś z forumowiczów zechce zwymiarować dla Ciebie swojego naturalnego Hwaranga, ja mam tylko pseudo-koreańskie laminaty.

Bowamator napisał(a):
I jak już to mogłeś mi chociaż tę stronę zapodać : http://www.koreanarchery.org/classic/
zapodać ... se znalazłeś to se masz
Na http://www.koreanarchery.org/ jest strona i forum producenta koreańskiech laminowanych Hwarang-ów.
Jeśli dobrze pamiętam to na atarn.org było więcej wiedzy niż na koreanarchery.org

PostNapisane: Pn 21 lip, 2014 12:54 

Nie o to chodzi by mój post przerodził się w merytoryczną dyskusję na temat niedostatecznie sprecyzowanego pytania.
Tylko o zdobycie materiałów.
Od dłuższego czasu bawię się w budowę pseudo koreańczyków i strzałek, po wielu porażkach i sukcesach
myślę, że czas już na pierwszą wierną kopię. Dlatego też poszukuję rzetelnych materiałów na temat budowy takich łuków. Masz rację, że w sieci jest prawie wszystko, jednak ja wiernych i rzetelnych nie umiem znaleźć. Więc jeśli komuś się udało, ewentualnie ma to proszę o podpowiedź.

Kolego qpanaci, nie irytuj się na pseudo koreańczyka, ale niestety taki on jest, co nie oznacza, że czegoś mu brakuje. Pewnie jest ładniejszy, sprawniejszy i w każdej kategorii, lepszy od moich. Ale ja swoje zrobiłem sam :-)
A zrobię jeszcze ładniejsze, mocniejsze i wierniejsze kopie, ale zawsze będą to pseudo koreańczyki :-)

Załączniki:
IMG_2572.jpg
IMG_2572.jpg [ 1.19 MiB | Przeglądane 5304 razy ]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]