logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 14 gru, 2017 15:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 12:10 

Nie wiem ale gdy cel jest blisko to celuję pod nim, tak że zwykle widzę cały cel, więc chyba tak. Z mojej dmuchawki to dopiero z ok. 10m dmuchawka "znajduje się na celu". Ale z drugiej strony to dmuchawka idzie od ust, nie od oczu...

edit: Właśnie zrobiłem test. Włożyłem dmuchawkę w imadło i strzeliłem z ok. 2 metrów. Patrząc przez lufę strzałka była na środku, więc te przesunięcie jest tylko przez odległośą ust od oczu...

Ostatnio edytowano Śr 14 lip, 2010 12:25 przez Khabur, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 15:50 

Więc może tylko przy dużych prędkościach występuje taki efekt jak u wiatrówek i broni palnych... a jaką długą masz tą dmóchawke i z czego wykonaną :-) ?

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 18:00 

Może nie wyzerowana dokładnie, albo zwyczajnie brudna.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 18:13 

Nie nie... każdy pocisk z broni typu karabin czy wiatrówka tak się zachowuje... i nie jest to z mojego doświadczenia tylko czytałem o tym... i moim zdaniem jest to sensowne... zauwżcieże muszka jest na lufie, wiec troche powyżej wylotu a trafia w punkt z niej przycelowany.... to nie są duże jednostki, ale pociski się tak zachowują

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 18:15 

Więc pewnie tak, jak z tą dmuchawką kilka postów wyżej, na małej odległości jest to około centymetr(wysokośą przyrządów celowniczych) i trzeba braą na to poprawkę.

Szybki edit:
Co nie oznacza, że nie można tego zniwelowaą ustawieniem przyrządów celowniczych.

Ostatnio edytowano Śr 14 lip, 2010 18:17 przez Shein, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 18:19 

Już doczytałem... to o czym mówiłem to tzw. krzywa balistyczna

[ Dodano: Czw 15 Lip, 2010 14:10 ]
A z czego by można by zrobią ustnik?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 lip, 2010 16:52 

Link który zapodałem, obfituje również w firmowe ustniki za sześą złotych sztuka. Lecz będą one pasowaą tylko do rurek o około półcentymetrowej średnicy zewnętrznej. Tak mi się zdaje przynajmniej, bo w mojej jest taki sam. Co do lotu pocisku lekko ku górze, to w swojej dmuchawie nie zauważyłem czegoś takiego. Leci parabolą jaką grawitacja nakazała, czyli nie poleci wyżej niż poziomo ustawiona lufa. Co do zasięgu, to u mnie dwadzieścia metrów to też jest właściwie granica, potem trzeba już zbyt wielką parabolą strzałkę puszczaą, co skutkuje też zmniejszeniem kinetyki tegoż pocisku.
Swoją drogą... Ma ktoś dostęp do kurary? Tylko tej prawdziwej, południowoamerykańskiej, bo chyba tylko ona nie zatruwa mięsa... A już na pewno bardzo mało jest trucizn działających tylko po włączeniu do krwiobiegu, nie zaś po dostarczeniu do układu pokarmowego.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 lip, 2010 22:27 

Krzywa balistyczna w żadnym punkcie nie jest wyżej niż prosta przechodząca przez oś lufy. Obie linie pokrywają się na długości lufy, za nią krzywa balistyczna systematycznie opada w kierunku działania siły ciążenia, oraz jest korygowana przez wiatr, ruch obrotowy ziemi i takie tam inne czynniki.

Trucizn o dawkowaniu dokrewnym jest sporo, tylko że ta ma najlepsze dla myślwego działanie. Bo działa szybko, skutecznie i nie psuje mięsa.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 lip, 2010 23:17 

Ano, wiem że trucizn jest sporo, tylko chodzi właśnie o tę rzadką właściwośą, mianowicie drogi wniknięcia czyli tak jak w przypadku kurary: Do krwi wpuszczona zabije, ale wypita nawet w sporej ilości, pozostanie neutralna.

Tytuł:
PostNapisane: N 18 lip, 2010 13:35 

Rycyna jest fajna bo jest 30 razy bardziej toksyczna w dożylnie niż doustnie, i w sumie łatwo dostępna bo w nasionach rącznicy pospolitej jest do 5%. Tyle że nie najlepsza do polowań bo długo trzeba czekaą (kilkadziesiąt godzin) aż ofiara zdechnie.
Ale jak pies sąsiadów za dużo szczeka... :mrgreen: (Oczywiście żartuje :lol: )

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 gru, 2011 19:35 

Widzę że temat trochę wymarły ale wtrące swoje trzy groszę.
Dziękuje za dział bronie dystansowe. Nauczyłem się wiele rzeczy i wreszcie mogę się podzielią swoją wiedzą.
Rozwiązanie które podał Khabur (?) jest bardzo dobrę. Kawałek szprychy ( z doświadczenia wiem że najlepiej lata ok 13 cm) ostrzymy na szlifierce i przyklejamy do niego stożek z papieru o średnicy rurki aluminiowej (ja z niej strzelałem średnica 10 mm dł 500) i jak największej wysokości (do 2/5 strzałki) owijamy taśmą (zwiększy wytrzymałośą i poprawi wywarzenie) wkładamy do rury i strzelamy. Jeśli aby strzelią trzeba wypluą płuca należy zmniejszyą kołnierz. Najlepszy kołnierz jest wtedy gdy po skierowaniu nabitej rurki w dół strzałka powoli sunie sie na dół i wbije w stopę. :mrgreen:

Przepraszam za ewentualne błędy i braki. Piszę z avilli bo deszcz zalał mi modem wi-fi :evil:

* Nie dotyczy szkoÂły

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 gru, 2011 23:53 

ja z moim kumplem zrobiliśmy dmuchawkę z pcv miała jakieś 2m i też strzelaliśmy szprychami tyle że 10 cm i powiem wam że po mocnym dmuchnięciu strzałka przebijała na wylot dwu-centymetrową deskę w stodole :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 mar, 2012 14:18 

Ja zrobiłem kiedyś z lufy nieużywanego karabinku ASG, średnica mniej więcej taka jak śr. kulki (6-7mm), nawalała na 45, niekiedy 55 m.

Strzałki robiłem z idealnie prostego drutu, dł - ok 8cm, lotki z kartek od notesu i śmiga aż miło

Tytuł:
PostNapisane: Pn 08 lip, 2013 11:33 

Bideven czy kupowałes tą dmuchawkę Cold Steel ? jestem ciekawy jaka jest róznica między dmuchawką z rurki aluminiowej homemade a taką profesjonalną i jaka jest roznica miedzy profesjonalna za 70 zł a taka za 150 :P

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 lip, 2013 22:21 
SPONSOR

Niedawno doczytałem, że pierwszą truciznę do zatruwania strzał wynaleziono już 24 tysiące lat temu:

http://www.zbrodniczesiostrzyczki.pl/zb ... cizna.html

Inne trujące roślinki:
http://www.klubpodroznikow.com/aktualno ... liny-wiata

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]