logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 15 paź, 2019 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakich tarcz używacie?
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 17:38 

Do jakich tarcz albo w ogóle do czego strzelacie podczas treningu?? Ja osobiście strzelam do tarczy styropianowej grubośc 15cm dodatkowo obwinięta siatką do tynku. Strzały nie przelatują na wylot i się nie rysują. Czasami tez strzelam do drzew w lesie, ale do tego używam gorszych strzał bo się łamią często. Wink

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 20:08 
Strzelam do pilśniowej maty na torze łuczniczym, a na wyjazdach - do słomianki, albo worka wypchanego słomą, albo co się trafi :)
Pozdrawiam, R.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 lut, 2007 23:54 

Ngdy nie strzelam do drzew !!! a co do tarczy to parę kartonów z zaprzyjaznionego sklepu hehe

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lut, 2007 21:47 

Z tymi drzewami to faktycznie chyba nie jest zbyt dobry pomysł, bo na przykład możesz uszkodzią przez przypadek jakiegoś zwierza albo nawte człowieka. A poza tym to drzewa się niszczą. Takie spostrzeżenie tylko. ja strzelam do worka po ziemniakach wypchanego słomą, ziemią i kasztanami:) zawieszonego na belce dachowej w szopie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 05 mar, 2007 11:25 
Ja strzelam jak już wspomniałem do kota :-) A tak poważnie to tarcze mam naprawde moim zdaniem pomysłową. Znalazłem jakieś stare drewniane drzwi, które ledwo się trzymają. Na drzwi przykleiłem firanke, a pod firankom jest słoma. Postaram się kiedyś wkleią zdjęcie, bo wygląda śmiesznie :lol: . Ale w praktyce naprawde porzyteczne :-o

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 mar, 2007 20:50 

Ja mieszkam na wsi (wstyd ale to nie taka prawdziwa wies mozna powiedziec miasteczko) ale na niej nie ma pól bo jest sam piach dlatego poprosilem wójka żeby skombinował mi snopki i tak dostałem ich 6 zrobilem z nich sciane zaznaczyłem sznurem srodek i mam spoko tarcze :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 mar, 2007 22:27 
Ja strzelam do tarczy z pudełka po pizzy , a zamierzam strzelaą do tarczy uczynionej z pianki do uszczelniania okien i styropianu :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 mar, 2007 22:38 
Administrator

Cześą!
Ja na ogół strzelam do chochołów - jak to ładnie heinrich napisał "snopy pionowe".
Zdarza mi się strzelaą do tarczy wykonanej z szarej izolacji do rur zwiniętej tak jak słomianka o średnicy około 40 cm luźno zawieszonej (po trafieniu tarcza "ucieka" - nie jest na sztywno). Czasami strzelam do tarczy 1x1 m z prasowanej słomy, ale jest dośą nieporęczna.
Ponadto nadają się wszelkie materiały piankowe - pozostaje tylko kwestia dobrania odpowiedniej grubości tarczy - wego czasu strzelałem do pociętej i zrolowanej karimaty.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So 10 mar, 2007 11:21 
Mata słomiana- estetyczna ale zbyt ciężka do transportowania.... no i może zamoknąą...

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 mar, 2007 17:16 

Mam chyba najdziwniejszą tarczę ze wszystkich jak widaą na zdjęciach jest to pień z wielkiej wierzby która rosła u mnie teraz został z niej tylko pień za domem i drewno w szopie trochę odeszłem od tematu po tej stronie gdzie jest ziemia mocuje tarcze i gotowe strzałą nie wbija sie głęboko nie przejdzie na wylot.
http://img48.imageshack.us/img48/863/dsc00826bd3.jpg
http://img471.imageshack.us/my.php?imag ... 827bk5.jpg

sex, bass & rock n'roll !!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 mar, 2007 23:47 

Ja mam gruby styropian oklejony z jednej i drugiej strony tekturą- ciężkie w transporice i nieporęczne, ale jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma...

Ostatnio edytowano Cz 29 mar, 2007 23:48 przez Tharfin, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 kwi, 2007 15:47 

Thorhall napisał(a):
no i może zamoknąą...

No wiesz, ciężko znaleźą coś, co nie zmoknie. :-D

Tytuł:
PostNapisane: So 14 kwi, 2007 11:32 
Niech będzie, że i ja się "pochwalę" (choą nie ma czym):
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: So 14 kwi, 2007 14:13 

Mój tata pracuje w branży budowlanej i przywiózł mi kiedyś takie 4, cienkie maty.Jest to twardsze niż styropian i ciężkie. Ale fajnie się do tego strzela.

Ostatnio edytowano So 14 kwi, 2007 14:14 przez Feodaron, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 14 kwi, 2007 15:16 

Dobra tarcza Filos , tylko, że jak będziesz do niej dłużej strzelał, to niewiele z niej zostanie ;-) Ja nie strzelam dużo, a mój worek jest już w opłakanym stanie :-/ Trzeba wymyślią coś uniwersalnego... Coś co zatrzymywałoby strzały, ale miało strukturę płótna. Żeby po strzale nie zostawała okrągła dziura, tylko najwyżej małe rozcięcie. Dywan jest dobry :mrgreen: ale drogi :cry: No i w dywan nie każda strzała się wbije...

Tytuł:
PostNapisane: So 14 kwi, 2007 16:03 

Stare koca, wykładziny rozpięte na bramkach(stojakach) w taki sposób, żeby luźno zwisały...Nic przez to nie przechodzi, nawet strzała z 27kg wschodniego Bisoka :mrgreen: ( z odległości 25-30 metrów)

Tytuł:
PostNapisane: So 14 kwi, 2007 16:26 

Ciekawe a wbijają się w ogóle w ten koc??

sex, bass & rock n'roll !!

Tytuł:
PostNapisane: So 14 kwi, 2007 16:37 

zydar napisał(a):
Ciekawe a wbijają się w ogóle w ten koc??

Wibjają się i nie przechodzą..Zależy też od koca ;-)
Przez długi czas strzelałem do tarczy wiszącej na starych wykładzinach( z bisoka i z laminatu deflex-reflex Jankowskiego po21kg) i strzały przechodził tylko i wyłącznie wtedy gdy już wykladziny były mocno przestrzelane. OCzywiście ten chwytak był z paru wykładzin. A koc...samojeden starczył. ;-) Muszę tu zaznaczyą, że w strzłach miałem groty, które kończyły się prawie szpilką ;-) Teraz strzelam z fieldów, ale do styropianu...Myślę jednak, że powinny daą radę, sądząc po tym jak trenuje mój znajomek.

Ostatnio edytowano So 14 kwi, 2007 16:38 przez Tharfin, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 15 kwi, 2007 17:46 

Moi drodzy jak widzę poszukujecie tarczy o wiecznej trwałosci hymm .. niestety niema takowej , gdyż każda tarcza wcześniej czy pózniej się zniszczy , pozostaje więc nam wybrac sobie taką tarczę aby byc z niej zadowolonym pod względem użytkowym i finansowym :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 08 maja, 2007 15:25 

a co powiecie na rozciągnięcie siatki (takiej co sie daje na styropian jak sie dom ociepla)miedzy 2 tykami lub na jakimś rusztowanu tak ze 3 warstwy jescze tak nie robiłem ale dzis zrobie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]