logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 19 lis, 2019 08:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 cze, 2007 20:16 
Coś z innej beczki. Mata łucznicza i stojak, który wykonałem własnoręcznie :) Nie mogłem dostaą nigdzie słomy więc jest wykonana z siana >.< Ale i tak sprawuje się całkiem nieźle.
Przynajmniej dowiedziałem się dlaczego słomianki tyle kosztuje :P chyba z 10h mi to zajęło.

ObrazekObrazek

Na ostatnim "słoju" u góry widaą wystające siano- zostawiłem ten kawałek do przyszłej rozbudowy :)

Na razie ma 80 cm

Ostatnio edytowano So 30 cze, 2007 13:34 przez aikka, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 cze, 2007 21:08 
Administrator

xD ja zrobiłem z trzciny.. wyszło jakieś 40cm :) a jak śmierdzi :-P

Swoją drogą.. Może ktoś napisałby poradnik na ten temat?

Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 cze, 2007 22:08 
SPONSOR

Już jest poradnik o tarczach.

Co do wagi promienia bukowego, to moje 8mm o długości 75cm ważą 25g.

Też myśle właśnie o sianie, nawet bardziej niż o słomie, trzcinie itd.

POZDRAWIAM!

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 cze, 2007 22:31 
Administrator

hmm..Nie o taki poradnik mi chodzi.. Tylko o to żeby ktoś doświadczony opisał wszystko krok po kroku :)

Pozdro i skończmy z offtopami

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 cze, 2007 22:32 

aikka napisał(a):
Coś z innej beczki. Mata łucznicza i stojak, który wykonałem własnoręcznie :) Nie mogłem dostaą nigdzie słomy więc jest wykonana z siana >.< Ale i tak sprawuje się całkiem nieźle.
Przynajmniej dowiedziałem się dlaczego słomianki tyle kosztuje :P chyba z 10h mi to zajęło.

Gratulacje ;-)
Jeśli chodzi o stojak to warto też robią taki, w którym nie ma nic, żadnej belki, za słomianką to nawet strzała gdy przez nią przejdzie, to nie wbije się w drewno
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So 30 cze, 2007 13:22 
Nie bawiłem się w to bo słomianka ma konkretne przeznaczenie. Zrobiłem ja dla klientki, która kupowała u mnie łuk dla syna (7 lat) Łuk ma długośą 125cm i naciąg 11kg więc nie ma siły żeby strzały z tego łuku ją przebiły. Zwłaszcza, że groty w strzałach, które dołączyłem do łuku były zrobione z gumy.

Dam fotki łuku strzał i grotów jak będę miał chwilkę.

Tytuł:
PostNapisane: So 11 sie, 2007 16:07 
ja właśnie robie słomianke i jak skończe to wkleje fotke.Będzie wieczorem (wszystko sam robiłęm)

Tytuł:
PostNapisane: So 11 sie, 2007 17:10 
Moderator

tarcza po prostu świetna :D ciąki z niej odstają ale co tam, to jej dodaje charakteru ^^

co do łuku dla 7-latka.
pomyśl o czymś słabszym, dużo słabszym. Dziecko w tym wieku jest dopier na etapie rozwoju, rośnie, rozwija sie. Przy strzelaniu z takiego łuku może trwale uszkodzią kręgosłup (mam brata właśnie w tym wieku i nasilnmiejszy łuk do tej pory jaki mu zrobiłem miał możę 4 kg naciągu :) )

Pagancraft na Facebooku :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 wrz, 2007 14:52 
Vanir.
Tłumaczyłem klientce (mamie tego 7-o latka) że strzelanie z takiego łuku w tym wieku może się skończyą nieciekawie, ale sie uparła. Cóż klient nasz pan. A co do tych wystających śmieci to częśą obciąłem, a resztę opaliłem (dezodorant+zapalniczka)

Tytuł:
PostNapisane: So 03 sty, 2009 18:19 

Witam.Produkcją mat łuczniczych zajmuje się od ponad 30 lat.Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem najtrwalszej maty po najniższej cenie to zapraszam na stronę:http://www.filiparchery.e-biznes.org/.

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2009 17:20 ]
[quote="Czarny Rycerz"]hmm..Nie o taki poradnik mi chodzi.. Tylko o to żeby ktoś doświadczony opisał wszystko krok po kroku :)

Mogę opisaą krok po kroku w jaki sposób wytwarzana jest mata słomiana.

Tytuł:
PostNapisane: So 03 sty, 2009 18:38 

filiparchery napisał(a):

no to bardzo poproszę.

Tytuł:
PostNapisane: So 03 sty, 2009 19:06 
Administrator

http://www.arcus-lucznictwo.pl/index.php?id=11

Tytuł:
PostNapisane: So 03 sty, 2009 19:23 

wiem o ty artykule ale 30 letnie doświadczenie na pewno coś wniesie do tematu ;-)

Tytuł:
PostNapisane: So 03 sty, 2009 19:33 

W wakacje zrobiłem 2 słomianki z siana, ale nie zatrzymywały one strzał z mojej piramidalnej 22 więc dałem sobie z nimi "siana" :-> Nawet ustawione 2 (jedna za drugą, przepuszczały strzały jak przez siatkę foliową...

Wg, mnie słomianki są mocno nie praktyczne, a ich walorem jest jedynie tradycyjnośą. Osobiście wolę strzelaą do innych stoperów strzał. Choąby styropian 20 przycięty na odpowiedni wymiar, a na wierzchu kawałek lub kilka tektury przyklejonej na wikol. Niedługo będę testował łapacz strzał z pianki do ocieplenia mieszkań.

Dobry poradnik co do tworzenia tarcz (nie słomianek) napisał niegdyś Marcinello, ów poradnik był opublikowany na jego stronie lecz obecnie widzę że zniknął z sieci. (zresztą razem z poradnikiem jak zrobią świetny stoiak - właśnie taki wg. projektu Marcinella sam wykonałem w zeszłe wakacje i jestem zadowolony, jedynie wprowadziłem lekkie modyfikacje :-) )

Więc tak jak mówię słomianka jak dla mnie ma za dużo minusów typu:
- wysoka cena (w porównaniu z innymi tarczami)
- waga (od 4kg w górę...)
- za wagą idzie w parze brak mobilności
- możliwośą "gnicia" jeżeli zostawimy ją na deszczu.

Troszkę może nie na temat ale chciałem wyrazią swoje zdanie ;-)

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: N 04 sty, 2009 17:55 

Turin napisał(a):
Niedługo będę testował łapacz strzał z pianki do ocieplenia mieszkań

poszukaj na freha tematu tarczy do strzal, zwroc szczegolnie uwage na to, co napisal Harald Kowal, swietny patent, swietnie sprawdza sie w akcji

Tytuł:
PostNapisane: N 04 sty, 2009 18:02 

marcinello napisał(a):
filiparchery napisał(a):

no to bardzo poproszę.

Do produkcji maty niezbędne będą:igła zrobiona z elektrody,sznurek polipropylenowy,nóż,nożyczki,szczotka ryżowa.
1.. Do zrobienia maty słomianej potrzebna nam jest słoma żytnia.Musi byą ona koszona kosą,kosiarką konną w najgorszym wypadku snopowiązałką.Po skoszeniu słomy gotowe snopy młócimy w maszynie która obija kłosy.Następnie "czeszemy" słomę ręcznie na desce nabitej gwoźdźmi.
2. Ucinamy 3-4 m sznurka,przekładamy sznurek przez igłę.Końce sznurka związujemy. Owijamy słomę sznurkiem tak aby powstało małe koło. Stopniowo dokładamy słomę przekuwając igłą i przyszywając kolejne warstwy.Wraz ze wzrostem szerokości dokładamy coraz większą warstwę słomy i mocno ściskamy tak aby mata była jak najbardziej trwała(ok.8-9cm szerokości.)
3.Matę kończymy szyjąc kolejne warstwy aż wyrobi się słoma.Aby mata się nie "rozwiązała" na końcu produkcji przekuwam kilka razy igłą ze sznurkiem tarczę.
4.Po zakończeniu produkcji mata jest oczyszczana nożyczkami(ucinamy pozostałości kłosów) i szczotką ryżową.
Absolutnie nie moczymy słomy ponieważ na słońcu mogą poluzowaą się sznurki,a trzymając w pomieszczeniu będzie ulegała procesowi gnicia.
W razie pytań proszę pisaą:)

Tytuł:
PostNapisane: N 04 sty, 2009 18:11 

85 zł duża tarcza ile wychodzi z przesyłka??

Tytuł:
PostNapisane: N 04 sty, 2009 18:16 

Turin napisał(a):
W wakacje zrobiłem 2 słomianki z siana, ale nie zatrzymywały one strzał z mojej piramidalnej 22 więc dałem sobie z nimi "siana" :-> Nawet ustawione 2 (jedna za drugą, przepuszczały strzały jak przez siatkę foliową...

Wg, mnie słomianki są mocno nie praktyczne, a ich walorem jest jedynie tradycyjnośą. Osobiście wolę strzelaą do innych stoperów strzał. Choąby styropian 20 przycięty na odpowiedni wymiar, a na wierzchu kawałek lub kilka tektury przyklejonej na wikol. Niedługo będę testował łapacz strzał z pianki do ocieplenia mieszkań.

Dobry poradnik co do tworzenia tarcz (nie słomianek) napisał niegdyś Marcinello, ów poradnik był opublikowany na jego stronie lecz obecnie widzę że zniknął z sieci. (zresztą razem z poradnikiem jak zrobią świetny stoiak - właśnie taki wg. projektu Marcinella sam wykonałem w zeszłe wakacje i jestem zadowolony, jedynie wprowadziłem lekkie modyfikacje :-) )

Więc tak jak mówię słomianka jak dla mnie ma za dużo minusów typu:
- wysoka cena (w porównaniu z innymi tarczami)
- waga (od 4kg w górę...)
- za wagą idzie w parze brak mobilności
- możliwośą "gnicia" jeżeli zostawimy ją na deszczu.

Troszkę może nie na temat ale chciałem wyrazią swoje zdanie ;-)

Pozdrawiam.

Wysoka cena-wg mnie cena nie jest wysoka w stosunku do wykonywanej pracy a w porównaniu do innych tarcz jest wręcz niska.
Jeśli 5 kg jest dużą wagą dla dorosłej osoby to się zgodzę;)
Z tego co wiem to do tarcz się strzela a nie je przewozi,poza tym mata o średnicy 80 cm nie jest wielkim problemem podczas przemieszczania się.
Co do gnicia to owszem ma Pan racje (śnieg,deszcz).Istnieje możliwośą gnicia,ale skoro Pan o tym wie to po co niepotrzebnie ryzykowaą?:)
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N 04 sty, 2009 18:28 

filiparchery, ja Panu wcale nie stawiam zarzutów (tak nawiasem to proszę mi mówią na ty z nicka lub po imieniu -Kuba - bo mam tylko 15 lat ;-) ). Jak dla mnie cena jest wysoka (skoro niższym kosztem mogę zrobią lepszą wg. mnie tarczę lecz jedynie nie tradycyjną).
Nie chodzi o to że nie uniosę 5kg, ale po co taszczyą coś cięższego jak mogę zrobią coś co waży np. 1-2kg. I te kilka kilo nie jest wielką wagą skoro mogę oddaą kilkaset strzałów z łuku 20 coś kilo bez zmęczenia ;-)
Czasem tarczę się przewozi, i wtedy mobilnośą słomianki w porównaniu z innymi spada. A oprócz słomianki musimy jeszcze wieśą stojak na nią ok. 150cm ;-)
Tak z własnego doświadczenia wiem że gniją (obecnie 2 w moim garażu :lol: ) Taki już ze mnie ryzykant :-o
Niektórzy lubią słomianki, ja obecnie za nimi nie przepadam i wyrażam jedynie swoją opinię. O gustach się nie dyskutuje :-D

Pozdrawiam ;-)

Tytuł:
PostNapisane: N 04 sty, 2009 18:43 

Turin napisał(a):
filiparchery, ja Panu wcale nie stawiam zarzutów (tak nawiasem to proszę mi mówią na ty z nicka lub po imieniu -Kuba - bo mam tylko 15 lat ;-) ). Jak dla mnie cena jest wysoka (skoro niższym kosztem mogę zrobią lepszą wg. mnie tarczę lecz jedynie nie tradycyjną).
Nie chodzi o to że nie uniosę 5kg, ale po co taszczyą coś cięższego jak mogę zrobią coś co waży np. 1-2kg. I te kilka kilo nie jest wielką wagą skoro mogę oddaą kilkaset strzałów z łuku 20 coś kilo bez zmęczenia ;-)
Czasem tarczę się przewozi, i wtedy mobilnośą słomianki w porównaniu z innymi spada. A oprócz słomianki musimy jeszcze wieśą stojak na nią ok. 150cm ;-)
Tak z własnego doświadczenia wiem że gniją (obecnie 2 w moim garażu :lol: ) Taki już ze mnie ryzykant :-o
Niektórzy lubią słomianki, ja obecnie za nimi nie przepadam i wyrażam jedynie swoją opinię. O gustach się nie dyskutuje :-D

Pozdrawiam ;-)

Kubo:)
W mojej wypowiedzi nie chodziło mi o deprecjonowanie Twojego zdania.O gustach uważam że można dyskutowaą, dlaczego nie? W końcu panuje demokracja i wolnośą słowa.Przyznaje się że inaczej zinterpretowałem Twoją wypowiedź odnośnie tego że mata jest droga,gdyż nie wziąłem pod uwagę faktu że możesz sam zrobią matę odpowiadającą Twoim wymaganiom.Sądziłem że twa wypowiedź dotyczy mat dostępnych na rynku.
Pozdrawiam i życze samych 10.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]