logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 21 paź, 2018 12:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór pierwszego łuku
PostNapisane: Pt 20 lip, 2018 11:58 

Witam, zastanawiam się nad kupnem pierwszego łuku. Znalazłem ciekawe oferty:
-ŁUK KLASYCZNY ERASER 18 Ibs (używany, cena 111zł)
-SF Optimo+ wys. 168 cm, długość ramion 68, 34 lbs (używany, 200zł)
-Łuk płaski longbow, długość całkowita 184 cm (179 cm ntn), siła naciągu ok. 13,5 kg ( od osoby z tego forum, nie wiem czy oferta aktualna, wysłałem wiadomość z zapytaniem, cena 200 zł)
Największym problemem jest dla mnie cena, bo nie mogę sobie pozwolić na nowy łuk za 300-500 zł, te 200 zł to takie max,dlatego te łuki są używane. Najbardziej się skłaniam ku łukowi SF Optimo lub temu longbowi, bo jestem miłośnikiem historii. Zwlekam z kupnem jak na razie, bo czekam aż dostanę zdjęcia ramion tego SF Optimo, bo na allegro słabo widać, a nie chce wydać kasy w błoto. Moje doświadczenie z łukami to strzelanie z łuku o sile 7kg, refleksyjnego 15 kg i longbowa o sile 22kg (z nim był problem, bo po godzinie strzelania bolały mnie już barki) Najbardziej się skłaniam ku temu Optimo, bo w przyszłości będę mógł w nim wymienić ramiona na silniejsze. Łuk ma służyć do celów hobbistycznych, codzienne strzelanie w wakacje, a w roku szkolnym jak czas pozwoli (matura) :) Próbowałem robić łuki z drewna, jak na razie to najlepszy łuk strzelał na 70 m (wiem, że mało, ale dopiero zaczynam), strzały też mam w planach zrobić sam bo na razie budżet nie pozwala na kupno lepszych. Oczywiście te strzały nie były by z jakiegoś byle patyka, oglądałem kilka filmików w internecie i mam na to zamysł. Z czasem bym kupił porządne strzały. Strzelać mam gdzie:stodoła, pole, las, łąka Czy widzicie jakieś szanse to wyszło w tej cenie? Jest szansa dla biednego łucznika? :mrgreen: :mrgreen: Bardzo mi zależy bo bardzo zainteresował mnie ten temat.
Edit: zdjęcia tego łuku, mój wzrost to 190 cmObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tytuł: Re: Wybór pierwszego łuku
PostNapisane: Pn 23 lip, 2018 04:12 

Kup na jaki Cię stać i zacznij strzelać, reszta wyjdzie z czasem.
Erazera nie bierz jeśli dobrze pamiętam to ma krótką długość naciągu. Polaris czy SF Optimo jest spoko i w sumie trudny do zniszczenia.

Tytuł: Re: Wybór pierwszego łuku
PostNapisane: Śr 25 lip, 2018 22:41 

Też kiedyś byłem w identycznej sytuacji, postawiłem na robienie łuków i dziś jestem bardzo zadowolony. Tobie radzę to samo. Jeśli musisz coś kupić to ja na Twoim miejscu brałbym longbowa, w tej cenie nie dostaniesz żadnego dobrego łuku "fabrycznego"-nowy będzie delikatnie mówiąc nienajlepszy, a z używanym narażasz się na ryzyko, że bubel przyjdzie i potem urwanie głowy ze zwracaniem i wgl.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]