logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pt 24 sty, 2020 08:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Groty wybuchowe.
PostNapisane: Pn 28 maja, 2007 22:57 
Wiecie jak mozna zrobią strzały wybuchowe?
Ja mam pomysł na HMTD na czubku w jakimś pudełeczku (np. piłeczka do ping-ponga
Robiłem juz takie strzały, oczywiście są one jednorazowego użytku, ale 2-3 strały i niema ceglanej ściany :]

Ostatnio edytowano Pn 28 maja, 2007 22:58 przez Cidrax, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 29 maja, 2007 11:15 
Administrator

Ale nie przesadźcie z tym HMTD. Ręce sięjeszcze przydadzą :P . Ale myśle że HMTD to najrozsądniejsze wyjście..

Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Wt 29 maja, 2007 17:53 

Czym jest HTMD? :oops: Można zrobią z kartonu coś na kształt powiększonego grotu toczonego i do środka włożyą materiał wybuchowy.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 29 maja, 2007 19:24 
Administrator

Materiał inicjujący otrzymywany z urotropiny, perhydrolu i kwasu cytrynowego (sory jak coś pokręcilem) .. Myslę, że wikipedia ma coś więcej na ten temat do powiedzenia :-P .

Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Cz 31 maja, 2007 12:01 
Mniej więcej racja. A czy moze ktoś powie coś jeszcze na ten temat?
A co do pomysłu Cis'a to niemozna tak to zrobią,bo ładunki inicjujące by niewybuchły, aa do MWK trzeba by było w to spłonki wsadzaą a co za tym idzie strzaly by wybuchaly w powietrzu, albo uderaly w cel spadały na ziemie i na ziemi wybuchały.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 cze, 2007 20:59 

Jako miłośnik chemii i pochodnych, mogę się trochę pochwalią w sprawach chemii i wysadzania.
Odnośnie napinanych wyżej postów.
1. HeksaMetylenoTripoksoDiamina owszem jest MW inicjującym, lecz do wybuchu potrzebuje ognia a nie uderzenia(chyba, że MEGA silnego). Lepszym pomysłem jest uwarzenie Acetylenku Srebra (MW stosowany w tzw. diabełkach, iskierkach). I żeby trochę tego umieszaą to parę pierdółek jest potrzebne. Ze 3 stówy pójdą.

2. Nie przesadzajcie z wielkością ładunku. Może wydawaą się, że jest go bardzo mało, ale to naprawdę wystarczy. Już 80g (1/3 kostki masła) RDX wystarczy by z Boeinga 7.4.7 została kostka śmieci. A po za tym nie chcemy nikogo zabią :??: (chyba, że się mylę :-/ )

3. Na początek to bym proponował pobawią się w groty zapalające i różne tego typu mieszanki. Strzały palące się na różne kolory itp. MW to już naprawdę wyższa szkoła jazdy, i można po drodze kawałek Siebie zgubią.

W razie szukania informacji na temat Piro, MW itp. zapraszam na to forum.

Ostatnio edytowano Pn 04 cze, 2007 21:01 przez Madilio, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 05 cze, 2007 14:04 
Madilio, noo wreszcie godny człowiek do debaty (bez obrazy dla innych).
Co do HeksaMetylenoTripoksoDiaminy to juz wspominałem ;p to jest najtańsze dobre i naprawde mocne ;] sam wiesz ze jakieś 0,5g tego ładunku potrafi zkruszyą cegłe ;] a do strzały ja przyczepiałem całą piłeczke (ping-pongowa) tego ;] wiesz co się działo z celem ? :]
Tak jak Madilio, ja tez uwazam by najpierw dla początkujących z pirotechniką pobawili się strzałami zapalającymi lub jakieś mołotowa lub podobne...
no i mam nawet mały przepis na słabej jakości mołotowa ;p
potrzebne będzie:
=-->bęzyna
=-->denaturat
=-->mydło (takie w "cegiełce" szare)
=-->styropian

Zabieramy się do pracy:
Odmiezamy tę samą ilośą bęzyny i nafty (niemieszamy je ze sobą) do benzyny wkładamy (małymi porcjami) styroian (powoli spokojnie) on powinien rozpuścią się po kulku minutach wkładamy go tyle by z benzyny zrobiła się gęsta maź. Teraz nafta, z tym będzie cięzej gdyz musimy ją podgrzaą. By to zrobią musimy mieą łaznie wodną, zakładam ze niewszyscy to mają wiec mozna poprostu włozyą w duzy garnek mniejszszy i w szczeliny po między nimi wlaą wody. Potem stawiamy to na gaz (kuchenke gazową) i ustawiamy na mały ogień. Wlewamy nafte do łazni wodnej i podgrzewamy o kilka stopni potem wsypujemy mydełko ;] pokruszone w wiórki. wszystko powinno sie rozpuścią, konsystęcja musi byą jak rozcięczony kisiel ( :roll: ). Potem wylewamy miksture do innego naczynia i czekamy az ostygnie. Po tych czynnościach zlewamy ze sobą 2 mikstury i gotowe :].

Do strał mozna to zamocowaą za pomocą bąbek choinkowych (szklanych) wlaą tej mazi to bąbki włozeą chysteczke nasączoną czymś łatwo palnym i zamocowaą na strzale.

P.S: Jak coś sorry za błędy ;p

Tytuł:
PostNapisane: Wt 05 cze, 2007 14:17 
to zapali się samo czy trzeba przed wystrzeleniem odpalią? ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 05 cze, 2007 16:46 
Prosiłbym jednak, aby na tym forum nie rozmawiaą na temat mieszanin pirotechnicznych, bo:
- jest to niebezpieczne, zwłaszcza dla osób, które się na tym nie znają, a o BHP to już w ogóle nie słyszały
- jest to niezgodne z tematem forum
- jest to niezgodne z prawem (za posiadanie materiałów wybuchowych grozi do 8 lat pozbawienia wolności)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 05 cze, 2007 19:11 

Tytułem sprostuję post Filosa. otóż co do tych 8 lat pozbawienia wolności, to też tak nie do końca. Tylko za nie które, jest tam jakaś klasyfikacja A,B,C itd.

Teraz, żeby nie było na mnie jak ktoś se wysadzi dom w powietrze. Już w moim pierwszym poście ostrzegałem, że MW to nie zabawa i wyższa szkoła jazdy. A tym "Szajbowatym" napalmem to się nie radze bawią. Jak się wyleje na ręke to będzie KUKU.

A co do tematu to bodajże, Chińczycy mieli wybuchowe groty na bazie prochu czarnego (pcz.) prasowanego na mokro, ale głowy nie dam. Drugą kwestią jest to jak zdefiniowaą "wybuchowy grot".

A dla mnie to temat bez sensu. Jak ktoś się nie zna dobrze na MW to nie zrobi. A jak znam życie to zaraz się pojawią genialne pomysły tupu: Ej, ludzie, a jak by przywiązaą petardę do strzały, i zapalią przed wypuszczeniem z cięciwy. Faaaaajowe nieeeee?

No to tyle.

[ Dodano: Nie 10 Cze, 2007 11:18 ]
Pisząc ten post zwracam się z prośbą do administratorów o zablokowanie tego tematu, w celu zapobiegnięcia dalszej dyskusji, na dośą niebezpieczne tematy.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]