logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 20 lis, 2017 04:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: marka lazecky
PostNapisane: N 29 maja, 2016 18:48 

Cześć wszystkim. Co myślicie o firmie wspomnianej powyżej? Chodzi o produkty nie chcę żebyście mówili o np. jaki czas przychodzą

Tytuł: Re: marka lazecky
PostNapisane: Pn 30 maja, 2016 09:14 
firma jak firma, powiedz jaki model cię interesuje [mam nadzieję, że nie zamierzasz kupować ze strony:lukistrzaly.pl bo opis jaki tam się znajduje, sugeruje turbo nieprofesjonalizm, WTF - warstwa sanwdiczowa???].

jeśli chcesz kupić łuki Take Down, to przepatrz ofertę znanych producentów np samicka - czemu - nie ma problemu z gwarancją i wymianą ramion na silniejsze / słabsze, - w przypadku mniej znanych pozostaje pytanie o dostępność ramion i kompatybilność gniazd

PostNapisane: Pn 30 maja, 2016 16:35 

myślałem o łuku viking chyba uni

PostNapisane: Pn 30 maja, 2016 17:07 
Za dużego wyboru miejsca zakupu to miał nie będziesz, bo albo lukysipy.cz albo lukistrzaly.pl chyba, ze Thomas Tobie bezpośrednio łuk sprzeda :P
Sandwiczowy może być głupim błędem tłumacza, ot taki skutek jak za tłumaczenie bierze się ktoś kto nie mam pojęcia o danej rzeczy czy zagadnieniu.
Dziś szukając taśmowego stringera trafiłem w jednym ze sklepów online na opis gdzie słowo "ramię" było zastąpione słowem "kończyna" :)

PostNapisane: Pn 30 maja, 2016 17:50 
SPONSOR

Cóż zawsze można limbem się pacnąć w foreheda ;)
Wielkim znawcą to nie jestem ale ten bow nie napawa optymizmem. Jakoś brakuje mi ciągłej warstwy fiberglassu na grzbiecie. Są łuki płaskie i długie i hybrydy z przeciętymi fiberami ale tu śmiercią łuku mi to pachnie i to raptowną bardzo. Musiałbym pomacać na żywca, ale jakiś on taki "nie bardzo".

PostNapisane: Pn 30 maja, 2016 20:30 
SPONSOR

O łukach Lazecky się nie wypowiem, bo w rękach ich nie miałem (i jakoś za tym nie tęsknię...), ale opis łuku na stronach sprzedawcy... komedia :mrgreen:

Zestaw zawiera: Cięciwa Kevlar, 5Ks strzałka 8/760/30 "tkaniny kołczan na plecy, cel papieru,
Laminowane popielate łuk pełni zaspokoić
Typ łuk angielski klejone
Idealny łuk do przyrody, bungalowy lub domki
Materiał uchwytu: drewno rocznika popiołu
Materiał ramiona kanapka popiołu
Wykończenie: Lakier fizyczna
Polecony strzal: Drewniany
Cięciwa: Kevlar
podstawka pod strzał
Długość w stanie rozciągniętym

Ja wam mówić, że kanapka rocznika popiołu w stanie rozciągniętym mająca laminowane popielate lakier fizyczna i angielski klejone pośle strzał w cel papieru do bungalowy :happy: :happy: :happy:

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

PostNapisane: Pn 30 maja, 2016 20:58 

translate google być używany

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 06:42 
tak jak pisałem - weź kup sobie samicka i miej radochę na długie lata spokojnego użytkowania

a co do stronki - to przykład totalnej niekompetencji i zielonego, chamskiego podejścia do klienta :( - takie rzeczy powinny być karane, choć nie, w polsce jeszcze nikt nie kara za głupotę :(

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 07:43 
SPONSOR

Stephan potencjalni klienci powinni ukarać. Więc jako takowy nie kupuje w tymże sklepie ;) I odradzam koledze zakup. Przewiduję problemy ze sprzętem jak i z postępowaniem reklamacyjnym.
Czyli kup samicka np u Sochy czy w E...
Nie patrz na 100-200 różnicy w cenie bo i tak wtopisz z czasem w strzały znacznie więcej. Zapewniam że jeśli złapiesz bakcyla to szybko będziesz rozglądać się za lepszym sprzętem.

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 17:19 

ale ja nie lubię składanych o takim kształcie dla mnie są po prostu brzydkie. ja strzelam tylko tradycyjnymi łukami bez oddzielnego majdanu itp.
ps ja mam już bakcyla uprawiam łucznictwo 3 lata po prostu taki naciąg bo jestem jeszcze trochę młody

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 19:25 
Ale nie rozumiem gdzie problem jest poza ceną? Nikt nic o mocach, wielkościach i innych cudach nie pisał. Samick robi łuki One Piece i teoretycznie jest w czym wybierać. Chcesz longa stylizowanego zgłoś się do Grześka czyli zjadaczakorzeni, zrobi Tobie piękny łuk OP z naciągiem jaki chcesz. Tyle że będzie trochę droższy od tego czeskiego cosia.

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 20:12 

wcześniej było wspomniane o takim albo mi się pomyliło. ale ja głównie chciałem wiedzieć po prostu jak się sprawuję firma a poza tym nie mam tak dużo kasy żeby pozwolić sobie na bardzo drogie łuki

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 21:10 
Zjadacz robi łuki w przyzwoitych cenach. Napisz do niego PMa czy info na FB z zapytaniem o cenę. To nic nie kosztuje.
Bardzo ładne łuki robi Kamil Baca i też czasem można trafić Scyta za 350 zł.
Wiszą na Targowisku na FB takie po 25# czy coś koło tego. Do mnie idzie 40# Scyt.

PostNapisane: Wt 31 maja, 2016 22:42 
SPONSOR

Noo facet a ten cudak wiking niby ładny jest? Dobra o gustach jak i o doopie się nie dyskutuje bo każdy jeden ma własną ;) Mi raczej chodzi o dość dziwną konstrukcje. Mam wrażenie że ramiona zostały doklejone do majdanu i zdaje się to jest typowy płaszczak. Skoro już strzelasz ze 3 lata to chyba się troche opatrzyłeś.
No ale jak chcesz sobie kupić takie cudo to ok Twoja wola i kasa. Swoją drogą to 500-600 zeta i masz niezły łuk od kogoś z forum a może upolujesz coś i od robina.
Tak czy inaczej powodzenia w zakupach i sukcesów w strzelaniu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]