logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 21 paź, 2018 13:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Diana Łukbis
PostNapisane: Pt 17 kwi, 2015 20:58 
SPONSOR

Awanturnik napisał(a):
Brak mi słów na takich snobów gaszących początkujących łuczników swoim zadzieraniem nosa...dlatego te hobby jest tak mało znane...eh...

Nie płacz, jestem wrażliwy na łzy i rozczulam się :-P
A na poważnie - nie przejmuj się niewinnymi docineczkami, wynikają nie z wrogości, lecz z życzliwej przekory. Powodzenia i połamania wielu strzał życzę!

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

PostNapisane: Pt 17 kwi, 2015 21:09 
SPONSOR

ZKL napisał(a):
dianka to dobry łuk, nie tylko dla dzieci czy początkujących, i wcale nie oznacza to, że musi mieć bh w kosmos wysokie, 6,5`` wystarczy w zupełności i działać będzie jak ta lala. sam mam diankę 15kg i strzelam tym łukiem w ramach relaksu i rozgrzewki

Patrzysz na to z punktu widzenia doświadczonego łucznika który karwasz założy jedynie dla ozdoby, ale jednak Diana to łuk rekreacyjny dedykowany głównie dla dzieci, o czym najlepiej świadczą oferowane siły naciągów, już od 8 kg. By dziecka nie zrazić, łuk powinien nie sprawiać bólu, a chyba przyznasz, że im niższe BH, tym większe prawdopodobieństwo uderzenia cięciwą w przedramię.

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

PostNapisane: So 18 kwi, 2015 16:06 

Up.

Diana tak możliwe bo u mnie na mazurach wiele koloni dla dzieci ma w programie strzelanie z łuku ale częściej żagle lub kajaki...lepiej iść postrzelać sobie na łąkę (nawet z łuku dla dzieci ) niż pod sklep i walić wina :) . Sam strzelając na łące za plecami mam stado dzieci przyglądających się, ten sport ciekawi... muszę to jakoś wykorzystać...

PostNapisane: So 18 kwi, 2015 22:29 

Mnie nasuwa się jedną rzecz, czego bys nie pisał tu jako wyjaśnienie filmik ma wydźwięk instruktażowy, a żeby uczyć trzeba umieć. Co nie znaczy ze trzeba być najlepszym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]