logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 21 paź, 2018 12:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Windfighter - coś mi podgryza "majdan"
PostNapisane: So 27 gru, 2014 18:50 
Po lekkiej modyfikacji postawy pozbyłem się problemu z notorycznie powbijanymi kawałkami lotek w kciuka ręki łucznej, raz/dwa razy na tydzień udaje mi się trafić ale teoretycznie wiem gdzie leży problem i czasem sam ignorując błąd dostaję reprymendę w postaci "bolesnego kciuka". Niestety problem "podgryzania" łuku przez strzały pozostał. U mnie to ewidentnie za mocne dociskanie strzał + szarpanie insertem ...
Jaką koszmarną dziurę wyrezałem w łuku od Sylwka to szkoda gadać.
Rogową płytkę zgodnie z czyimś zaleceniem spróbuję tam wpasować jakoś.

PostNapisane: So 27 gru, 2014 19:05 

Kombinowalem predzej z plytka rogowa ale co zauwazylem(pewnie to wina rogu...) po kilku strzalach zaczyna po prostu smierdziec(kto obrabial rog wie o co chodzi, cos jak palone wlosy?), moze to tarcie strzaly o nia, przy szybkim luku jakim wzglednie jest wf wiec dalem se spokoj, zobacz na ebayu lub amazonie cokolwiek ze stingray skin, jest tam wiele rzeczy, wspomniane paski do zegarkow, portfele, lub nawet cale skory garbowane plaszczki, nie wiem ile i jak by wygladala wysylka do irlandii, po prostu czy gra jest warta swieczki, ale to, w moim przypadku faktycznie dziala...

PostNapisane: So 27 gru, 2014 19:52 
Skóra płaszczki używana do bardzo wielu rzeczy w tym między innymi na "owijki" na rękojeści japońskich i nie tylko japońskich mieczy. Coś pokombinuję, bo róg rzeczywiście może się grzać nieco przy tarciu, przy strzelaniu terenowym to nie będzie kłopot ale na sali może dać lekki dyskomfort co wrażliwszym ;-)
Dzięki za info.

PostNapisane: So 27 gru, 2014 20:18 

Uzywalem rogu dtrzelajac w ogrodku i juz mi zapach przeszkadzal a co dopiero pod dachem :-S Poluj na okazje, czasem dadza cos na licytacji od 0.01 i nikt nie licytuje, heh raz cos trafilem ze wysylka(2f) byla drozsza od przedmiotu... Powodzenia

Tytuł: Re: Odp: Windfighter - coś mi podgryza
PostNapisane: So 27 gru, 2014 21:01 
Będę szukał. Na chwilę obecną potrzebuję dłuższych strzał które to mam już polakierowane, teraz czekać aż obrosną w piórka, owinąć żeby się nadmiernie nie rozrosły i polakierować co by utrwalić :-)

EDIT
No i znalazłem, w Tajlandii zamówiłem 100 gramów czarnego koloru ścinek skóry płaszczki, zobaczymy co przyjdzie i czy mnie za brak CITES nie posadzą :)

Wysyłane z HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]