logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pt 15 gru, 2017 02:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: luk Rozmanowskiego ROZBOW
PostNapisane: Pt 21 sie, 2015 23:04 

Hejka ostatnio znalazlem zdiecia lukow Rozmanowskiego strzelal ktos z jego wyrobow? Jak ktos mial stycznosc z jego lukami to prosil bym o opinie czy warto nabyc a jak tak to gdzie mozna je zakupic.

Pozdrawiam Adam

Ostatnio edytowano So 19 mar, 2016 23:38 przez 44dobry24, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: luk Rozmanowskiego
PostNapisane: Pt 21 sie, 2015 23:36 
Chyba najlepiej w temacie łuków RozBow rozmawiać z samym producentem https://www.facebook.com/rozbow.rozmanowski?fref=ts
Łuku nie widziałem i nie wypowiem sie nic z doświadczenia własnego, czytałem opinie w sieci i były bardzo pozytywne.

PostNapisane: So 22 sie, 2015 09:19 

Widziałem model Żubr i jeszcze jakiegoś innego huntera. Łuki fajnie wykonane, ładne. Opinie użytkowników są jak najbardziej na plus. Mnie osobiscie przypadł ten Żubr do gustu... Szkoda tylko, że z takich nie strzelam.

PostNapisane: N 23 sie, 2015 01:10 

Wyslalem wiadomosc na FB ale pokazalo mi,ze wiadomosc poszla do folderu inne bo nie jestesmy znajomymi jak kiedys tam wejdzie to przeczyta albo i nie na profilu tez nie moge zapytac bo wszystko poblokowane hmmm co tu zrobic bo slinka mi leci na rozbow "fregata"

PostNapisane: N 23 sie, 2015 07:59 

Zaproś do znajomych :p

PostNapisane: N 23 sie, 2015 15:43 

tak tez zrobilem i nic :)

Tytuł: Re: Odp: luk Rozmanowskiego
PostNapisane: N 23 sie, 2015 15:50 
Jakby to rzec... Jest czas urlopów, nie wszyscy są uzależnieni od FB, wypadki chodzą po ludziach i takie tam. Daj czas człowiekowi bo to może być wszystko i nic.

Wysyłane z HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

PostNapisane: N 23 sie, 2015 18:48 

wyjscia nie mam bede czekal z czasem moze ktos sie odezwie

PostNapisane: So 14 lis, 2015 14:08 

Udalo mi sie nabyc zubra i fregate od pana Tomasza jeden i drogi bardzo szybki i dynamiczny tak jak lubie .Postrzelamem z obu i ciezko powiedziec ,ktory lepszy to juz chyba kwestia gustu. W moim przypadku szala przechylila sie w strone zubra z racji tego ,ze fregata to chybryda i nie moge nia strzelac na zawodach w kategorii AFB "American Flat Bow" a to wlasnie jest AFB w tej kategorii wlasnie chcial bym strzelac ale to juz tylko moj kaprys. Moj zubr ma 34# na 28" bardzo bardzo przyjemny do strzelania i celny co jest bardzo wazne ale postanowilem zamowic jeszcze jednego zubra od pana Tomasza o kilka funtow mocniejszego tak +/- 40# bo 34# to odrobine zamalo jak dla mnie kilka funtow w gore doda lukowi troche wiecej dynamiki choc juz jest bardzo dunamiczny :)

Pozdrawiam

odezwe sie jak nowy zuberek dojdzie

Ostatnio edytowano So 05 mar, 2016 12:51 przez 44dobry24, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 23 sty, 2016 18:54 

Mam Turka od Rozbowa i bardzo go sobie chwalę. Do tego udało mi się go złamać przez skręcenie ramion przy zdejmowaniu cięciwy. Byłem przyzwyczajony do pancernej Kayi i ściągnąłem cięciwę koreańskim sposobem, opierając dolne ramię na udzie a nie na kostce. Sposób może i działa z kayą, ale przy dłuższych łukach z szerszymi ramionami nie polecam. Pan Tomek powziął się naprawy no i się udało, łuczek dalej chodzi. Sam łuk baardzo dynamiczny i chodzi nieporównywanie przyjemniej i stabilniej od Kayi. Do innych refleksów porównania nie mam. Jakby kogoś interesowało do jeszcze zdjęcie.

Załączniki:
12573876_871561166293894_211156140903813308_n.jpg
12573876_871561166293894_211156140903813308_n.jpg [ 64.39 KiB | Przeglądane 2911 razy ]
111.jpg
111.jpg [ 58.74 KiB | Przeglądane 2911 razy ]

PostNapisane: Śr 27 sty, 2016 14:55 

uuuuuuuu :) ładniutki, ja czekam na swoją fregatę. ale ten wschodniaczek prezentuje się piękniutko.
napisz coś więcej o strzelaniu, stabilności i kopnięciu. jaki naciąg?

PostNapisane: Cz 28 sty, 2016 19:55 

Ok 45# na 28 calach. Tak jak pisałem, z refleksów mam tylko porównanie do 60# kayi, turek chodzi dużo przyjemniej, bardziej miękko, stabilność też nieporównywalna, strzałki latają jak po sznurku. Ja ciągnę na jakieś 30 cali, ale autor mówi, że spokojnie wytrzymuje nawet 90 cm ale nie sprawdzałem, trochę za krótkie ręce mam ;)

PostNapisane: Cz 17 mar, 2016 23:21 

Hejka
Mam juz mojego nowego Żubra pan Tomasz wykonal kawal dobrej roboty luk wyglada fantastycznie tak jak go sobie wyobrazalem a jak strzela to juz poprostu bajka :) . Wiosna idzie teraz tylko potrenowac troche i na zawody

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tytuł: Re: luk Rozmanowskiego ROZBOW
PostNapisane: Pn 21 mar, 2016 02:17 
Łuk niby ładny ale bardzo nie podoba mi się takie wykonanie "uchwytu / majdanu"

Gatling napisał(a):
Mnie osobiscie przypadł ten Żubr do gustu... Szkoda tylko, że z takich nie strzelam.

Bierzesz LH i strzelasz z pierścienia. Ja nie mam pod tym względem oporów i jak tylko mam okazję z jakiegoś huntera LH postrzelać to koreańczyk idzie w odstawkę :-D

PostNapisane: Pn 21 mar, 2016 23:22 

Taki urok tego luku dlatego mi sie wlasnie podoba jest inny i swietnie lezy w dloni.

PostNapisane: N 27 mar, 2016 23:19 
SPONSOR

Tak mi się wydawało że parę lat temu widziałem taki łuk ;)
https://blackwidowbows.com/index.php?ro ... uct_id=100
Ciekawe by bylo porównanie tej wdówki z żubrówką ;)

PostNapisane: Wt 29 mar, 2016 00:41 

Faktycznie podobne

PostNapisane: So 21 paź, 2017 22:50 

Hejka

Czytajac post kolegi Marka naszla mnie ochota na Turka od Tomasza " Rozbow'a" i takiego tez zakupilem z tym ze moj to Turek to hybryda z polka 40#/28" . Luk faktycznie Bardzo szybki i uwazac trzeba podczas strzelania z drewnianych strzal bo nietrafienie w tarcze przy twardawym podlozu a takie wlasnie mamy w klubie konczy sie czesto uszkodzeniem albo zlamaniem strzaly drewnianej . Strzelam teraz z niego carbonowymi strzalami i jest na nich napewno celniejszy i ma na nich ogromny wykop kto strzelam z Tutkow Tomka wie o czym mowie . Jestem z luku bardzo zadowolony . Za kilka dni przyjdzie nam do klubu paczka od Tomka z kilkoma zubrami i fregata luki w nowym wydaniu na carbonie itd. dodam fotki i opinie jak postrzelamy z nowych lukow.

Dodam fotki mojego Turka :

Obrazek

Obrazek

A to fotki Kilku Rozbolow strzelajacych u nas w klubie . Lacznie z tymi lukami , ktote do nas ida mamy kilkanascie Rozbow'kow postaram sie kiedys zrobic fotke wszystkim na raz POZDRAWIAM Adam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Pn 30 paź, 2017 15:54 

Hejka luki doszly wszyscy zadowoleni z wykonania i osiagow nowych zabawek :) Tomek Rozbow bardzo sie postaral co za detale . Moj jest Zubr 43# na 28" bardzo dynamiczny luk latwo sie oswaja i celuje, carbonowe strzalki poprostu wypluwa z siebie ze swistem jak by z bata strzelil mamy jeszcze Rysia 45# na 28" AFB hybryde na probowanie fajny luczek jak postrzelam z niego wiecej to podziele sie wrazeniami . Dodam kilka fotek nowych Rozbow'kow POZDRAWIAM.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]