logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 21 maja, 2018 10:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 845 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Powitania
PostNapisane: Pn 05 lut, 2007 18:28 

Łucznictwem w małym stopniu zajmuje się od ok 3 lat. Strzelałam wcześniej z łuku wujka, ale z pewnych przyczyn jestem zmuszona do zrobienia łuku. Wierze, że mi się to uda.
Pozdrawiam :mrgreen:

Ostatnio edytowano Śr 07 lut, 2007 00:32 przez Erewis, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 05 lut, 2007 22:13 

Witam! Przygode z łucznictwem zacząłem jakieś 2 lata temu, natchniony (jak pewnie wielu) "Władcą Pierścieni". Na poprzednim forum byłem znany jako macio. A ten nick wziąłem z jakiegoś generatora, bo poprzedni mi sie znudził :-P

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 lut, 2007 02:39 
witam wszystkich
jak na razie pustki tutaj jakies..wlasciwie to dlaczego nowe forum?
cos o mnie? strzelam od jakichs 3-4 lat, ale obecnie dosyc rzadko, z braku czasu :-( -moze bedzie go teraz wiecej troszke w przerwie miedzysemestralnej..w dorobku mam jeden wlasnorecznie zrobiony luk jesionowy, nastepne dwa w trakcie obrobki, ale ciag dalszy pracy tez pewnie w ferie dopiero..poza tym zajmuje sie troche historyczna czescia tego tematu, czesciowo tez ze wzgledu na kierunek studiow(archeologia).coz,to tyle chyba w skrocie.
pozdrawiam :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 lut, 2007 07:28 
Sława!
Dopiero będę się uczyą strzelaą, ale już mam lekką obsesję na punkcie łuku, bo JUŻ GO ZAMÓWIŁAM!!
Niech drżą najeźdźcy z północy, gdyż Smederlandzka ziemia spłynie ich krwią( szczególnie, że może będą pod moim ostrzałem :mrgreen: ).
To już koniec, nie lubię gadaą o sobie.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 lut, 2007 10:49 
Wiec i ja napisze znow.
Od dawan lubię strzelaą z łuku, choą nie mialem na to zbyt wiele okazji.
Ze wzgledu na koszt oraz niewiedze gdzie mozna zakupic luk postanowilem zrobic go sobie sam.
Nie wiem co by tu jeszcze napisac

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 lut, 2007 19:30 

Jestem ze śląska ,strzelam ładnych parę lat lecz na poważnie heh że tak powiem to trzeci rok :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 lut, 2007 19:57 

Witam,
jestem z Przeźmierowa i należę do poznańskiego Bractwa Rycerskiego- Simulacrum Caligo. Niedługo będę w tym Bractwie łuczniczką ;)
Łucznictwem zajmuję się od baaardzo niedawna.
Co jeszcze?
Kocham snowboarding ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 06:07 
Witam!
Pochodzę z Wrocławia, mieszkam w Krakowie, należę do Kompanii Łuczniczej Świętego Sebastiana, strzelam z łuku, produkuję strzały a ostatnio postanowiłem spróbowaą swoich sił w struganiu łuku.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 10:27 
Moderator

Witojcie!
Łucznictwem interesuje sie w zasadzie od małego. Wujek zrobił mi łuk (kijek+sznurek xD) ze śliwy ktorym bylem zachwycony jako maly brzdac. Złamał mi sie i postanowilem zrobic swoj. no i zrobilem :) (tez kijek :P ale lepszy) Od tamtej pory bawie sie w kowalstwo/lucznictwo i inne takie. Sam wykonuje wszystko czego potrzebuje, a jak nie potrafie to zazwyczaj sie ucze azeby to zrobic :) na imię mi Grzesiek i pochodze z Gliwic, a nick zapożyczyłem z mitologii nordyckiej i poniekąd książki "Najstarszy".
Pozdrawiam wszystkich :)

Pagancraft na Facebooku :)

Ostatnio edytowano N 21 kwi, 2013 22:49 przez Vanir, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 14:04 
Tansi!

Hehe! :mrgreen: Łucznictwem zainteresowałam się wczoraj, wchodząc przez przypadek na wasze forum. Poczytałam trochę o robieniu łuku i chyba się za to wezmę. Jak byłam mała to nie raz robiłam sobie prowizoryczne łuki oraz strzały i bawiłam się w Robin Hooda. Akurat nieraz bawimy się w wyrąbkę lasu (za zgodą leśniczego oczywiście), więc sobie załatwie materiał na łuk. :-P Tak wogóle to mieszkam na Jurze i kocham lasy, góry. Pozdrówka dla wszystkich!

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 16:26 
przygode z lucznictwem ciogne 3 lata poprzednio bylem zalogowany jako legolass :-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 18:11 
Witam Mam na imie Mateusz Mieszkam w Krakowie łucznictwem interesuje się od jakiś 5 Miesięcy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 lut, 2007 22:55 

Hello
Na imię mam Paweł
Łucznictwo interesowało mnie od kąd pamiętam.
Pierwszy łuk zrobiłem 2 lata temu z buka ale nie wyszedł i moje zainteresowanie zmalało teraz powracam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 08 lut, 2007 16:49 
Witam! Mam na imie Filip, łucznictwem interesuję sie od wakacji 2006. Do łucznictwa to chyba jakoś po grach RPG doszedłem, a potem Jankowski, freha i to forum.
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 lut, 2007 15:17 
witam
jeśli chodzi o mnie to łucznictwem interesuje się od dawna.
Ostanio coraz bardziej interesuje mnie robienie broni miotających wg mojego pomysłu.
Minikusza, kusza sprężynowa, gumołuk itd. Moim ostatnim dziełem była minimini kusza długości 20cm. Zrobiłem ją z tego co znalazłem w piurniku na lekcji chemi. Strzela dwoma wkładami do długopisu (jednorazowego) na odległaśą 8-10m (tak jak tanie łuki na allegro :] ) i spokojnie przebija kartki papieru.

Tytuł:
PostNapisane: So 10 lut, 2007 10:56 
Administrator

Hej! Mam na imię Grzesiek. Mam 13 lat. W łucznictwo bawie się odkąd pamiętam, a tak bardziej poważnie od 2 lat. Co prawda porządnego luku jeszcze nie zrobiłem ale dopóki nie zrobie to nie dam sobie spokoju:) Należe do warszawskiej Grupy odtwórstwa historycznego "Routiers". Odtwarzam Anglika z początku XV wieku, więc bardzo łucznicze klimaty :) Interesuje się także (a nawet przede wszystkim) muzyką dawną. Gram na fletach, bębnie, a w niedalekiej przyszłości na dudach (jakby ktoś z Wa-wy miał ochotę pograą to się zgłaszajcie) No i to by było na tyle.

Papa

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lut, 2007 23:22 
Może i od tego powinienem zacząą.
Łucznictwem interesuję się (i zajmuję) od 20 lat, przy czym poważnie o jakichś 6. Przez moje ręce przeszło kilkanaście łuków, każdego praktycznie typu, podobnie strzał - od listewek począwszy, na karbonowych skończywszy.
Z zawodu jestem historykiem asyriologiem - zajmuję się Mezopotamią w połowie I tys. p. n. e. (a z zainteresowań Polską - a zwłaszcza Poznaniem w XIII-XV w).
Z zamiłowania zajmuję się fotografią artystyczną, grywam na gitarach, lubię dobre alkohole i wybitne tytonie, zajmuje się odnawianiem i kolekcjonerstwem fajek, robieniem strzał i webmasterstwem, czasami oprawianiem noży. Więcej grzechów nie pamiętam.

Ostatnio edytowano N 11 lut, 2007 23:30 przez Jimmy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 12 lut, 2007 19:21 

Witam.
Interesuję się łucznictwem od jakichś sześciu lat, a na poważnie zająłem się tym pół roku temu. Szczególnie interesuje mnie obróbka drewna i jego rzadkie lub egzotyczne gatunki (oczywiście takie, z których można zrobią dobry łuk). Ogólnie także rośliny egzotyczne, chociaż nie tylko. To tyle przedstawiania i biorę się do czytania forum :-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lut, 2007 12:14 
Witam!

Mam na imię Adam mam 16 lat i mieszkam w Stalowej Woli( patrz zadupie na podkarpaciu :) ). Łucznoictwem zaczolem interesowaą sie jakies 2-3 miechy temu zaglądając na to forum :).Uwielbiam twórczośc Sapkowskiego (skąd wziął się mój nick :P) oraz tolkiena.
Na starym forum byłem zarejestrowany jako nostradamek ale nie udzielalem się zbytnio
To tyle o mnie

POZDRO ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lut, 2007 13:18 

Witam.
Ja obecnie mam 49lat lucznictwem i samym strzelaniem z luku z przerwami zajmuje sie okolo 30 lat , robię tez strzaly , osobiscie strzelam z lukow lukbisu.

pozdrawiam :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 845 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]