logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 20 sie, 2018 12:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 855 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powitania
PostNapisane: So 27 sty, 2018 15:08 

Witam,

chcę w końcu zacząć przygodę z łucznictwem, mam 28 lat i nie mogę się doczekać aż skompletuje swój pierwszy łuk : )

PostNapisane: Pt 09 mar, 2018 20:27 

Cześć wszystkim! :)

Kilka dni temu zdecydowałem postawić pierwsze kroki w łucznictwie, jestem nastawiony na łuki kompozytowe, a dokładniej refleksyjne. Przygodę myślę zacząć od łuku prostego. W niedługim czasie planuje zakup pierwszego łuku i do tego czasu chce upewnić się w swoim wyborze ;) Mam 25 lat i jestem z okolic Bielska-Białej ;)

PostNapisane: Wt 27 mar, 2018 21:26 

Witajcie ;)
Łucznictwem tradycyjnym interesuję się od kilku lat, zacząłem od produkcji mojego pierwszego płaszczaka, od tamtego czasu wykonałem już kilka kompletów strzał drewnianych i 3 łuki (w tym 2 nadal strzelające) Teraz przymierzam się do zakupu mojego pierwszego wschodniego i myślę że znajdę tutaj wiele porad :D

PostNapisane: Wt 10 kwi, 2018 12:47 

Witam, mam na imię Filip mam 20 lat. Lucznictwem i cała tematyka zajmuje się dopiero od 6 miesięcy. W tym czasie wykonałem 2 luki jeden nie udany natomiast z drugiego jestem zadowolony, wykonałem również kołczan i strzale. Zarejestrowałem się na forum bo chciałbym dowiedzieć się wiele więcej niż dotychczas, poszukuje wiedzy i krytyki lub konstruktywnej oceny moich prac żeby robić coraz lepsze projekty. Wszystkich serdecznie pozdrawiam

PostNapisane: Pt 27 kwi, 2018 20:58 

Cześć.Jestem Damian, mieszkam w Koszalinie.

PostNapisane: Cz 31 maja, 2018 15:40 

Cześć wszystkim,
moje imię: Rafał
obecnie mieszkam w okolicach Siedlec

PostNapisane: Pn 04 cze, 2018 09:05 

Zastanawiam się czemu się jeszcze nie przywitałam, skoro na forum jestem od 2014 :D
cześć wszystkim! Można mi mówić Ardea, mam 26 lat a łucznictwem zajmuję się w sumie "skokowo"- raz na jakiś czas przypominam sobie że mam łuk... Ale przy ilości zainteresowań jakie mam nie ma czasu na wszystko naraz :D Obecnie to najbardziej zajmuję się grafiką i ilustracją oraz fotografią koncertową.

PostNapisane: Pn 11 cze, 2018 20:08 

Witam, mam na imię Kacper, pseudonim Stasiek :)

PostNapisane: Wt 24 lip, 2018 23:41 

Witam wszystkich,
Mam 16 lat, łuki usiłowałem robić odkąd pamiętam, takie porządne robię od ok. roku. Skłoniło mnie do tego naoglądanie się trylogii Hobbita dawno temu i już tak zostało. Bardziej niż strzelanie pasjonuje mnie robienie tej pięknej broni, to samo tyczy się strzał. Trochę też ostatnio wziąłem się za noże, a raczej nóż, bo jak na razie mam 1 na koncie :)

PostNapisane: N 29 lip, 2018 23:55 

Witam, strzelam od 2 lat jednak prawie codziennie. Strzelałem z klasycznego refleksyjnego łuku jednak przerzuciłem się na Ragim Wolf Custom (45 lbs/68 cali) longbow. Od kilku dni zajmuję się bowmakerstwem i sprzedawaniem tego co stworzę, mój cel to nowy kołczan, 24 strzały i ochraniacz przedramienia. Łucznictwem zainteresowałem się dzięki książce ,,Zwiadowcy,, Johna Flanagan'a jest to również jakby rekonstrukcja, jeżeli ktoś czytał to niech wie że kawa z miodem, chowanie się, jeździectwo itp. też się wlicza. Jeżeli ktoś chce wiedzieć coś jeszcze to niech pyta w odpowiedziach.

PostNapisane: So 04 sie, 2018 15:28 

Chcialbym zobaczyć film jak się w Twoich rękach sprawuje Ragim Wolf.
Masz jakiś film ze strzelania?

PostNapisane: So 04 sie, 2018 16:58 

Nie długo mam zamiar coś nagrać, jak coś to wrzucę link.

PostNapisane: So 04 sie, 2018 17:12 

Chętnie zobacze :D Fajnie,że też czytałeś/czytasz zwiadowców :D Fantastyk-niby nie moje klimaty a spoko było :)
(może dlatego,że nie było aż tak futurystyczne)

Ostatnio edytowano Pn 20 sie, 2018 00:31 przez Michelord, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 14 sie, 2018 14:44 

Witam,
Łucznictwem interesuję się od dziecka, kilka razy robiłem "łuki" z w miarę prostych i o podobnej średnicy gałęzi, jakieś dwa lata temu wystrugałem pierwszy łuk z robinii. Oczywiście po kilku miesiącach strzelania pękł poprzecznie gdzieś w środku górnego ramienia :-P teraz strugami drugi łuk z tego samego drzewka, niestety ma kilka pęknięć wzdłuż. Z tego powodu zarejestrowałem się na forum, aby zasięgnąć opinii czy jest to jeszcze "materiał na łuk", czy już podpałka :)

Pozdrawiam

PostNapisane: Śr 15 sie, 2018 11:12 

Dzień Dobry, jestem Szymon, mam lat prawie 16, łuk posiadam od jakiegoś tygodnia może mniej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 855 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]