logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 19 paź, 2017 20:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 820 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powitania
PostNapisane: Cz 23 mar, 2017 14:52 

Witajcie.
Właściwie to wgl. nie zajmuję się łucznictwem, ale zamierzam zacząć.
Jedyna styczność jaką miałem to ta za czasów podstawówki. Robiło się łuki i strzały o zasięgu około 60m.
Mam wiele pasji i zainteresowań, m.in. łucznictwo zawsze mi się podobało i chcę zrobić naprawdę dobry, ale i piękny łuk.
Pozdrawiam! ;)

PostNapisane: Cz 23 mar, 2017 22:06 

Witam wszystkich serdecznie,
Zaczynam swoją przygodę z łucznictwem, jestem na etapie czytania blogów mądrych ludzi i przeglądania forum.
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz 30 mar, 2017 23:03 

Witajcie wszyscy ;)

Szczerze mówiąc o łucznictwie nie mam wielkiego pojęcia , jako dziecko robiłem łuki z patyków.
Miałem marzenie dostać się do sekcji łucznictwa sportowego , nawet miałem w rękach łuk sportowy.
Niestety na marzeniach się to zatrzymało. Teraz jestem już dorosłym człowiekiem który ma ochotę spełniać swoje stare marzenia :)

zainteresowań mam wiele i ciągle coś nowego dodaje, Posiadam nawet kanał na youtube poświęcony starożytnym polskim zamkom.
Chce go rozwijać i myślę ze łuki mogą dużo dodać do mojej twórczości. Dużo by pisać a na to mam nadzieje przyjdzie jeszcze czas :)

Pozdrawiam :)

PostNapisane: Pt 31 mar, 2017 12:05 

Cześć, nazywam się Marek. Przygodę z łucznictwem a raczej chęć realizacji dziecięcego marzenia dopiero zamierzam spełnić. Raczej nie interesuje mnie kupno łuku, wolałbym stworzyć swój, by był moim towarzyszem podczas spacerów po lesie i spędzał zemną czas.

PostNapisane: Pt 31 mar, 2017 16:24 

Siema, na imię mam Krzysiek, pochodzę z małego miasteczka blisko Bieszczad, a mianowicie Sanok. Moje doświadczenie z łucznictwem liczy dokładnie 3 treningi po godzince i masa przeczytanych postów :p

PostNapisane: Pt 07 kwi, 2017 16:36 

Witam, nazywam się Bartek mam 27lat i mieszkam w Boleslawcu województwo dolnośląskie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z łucznictwem. Mieszkasz w okolicy? Daj znać to postrzelamy razem.

PostNapisane: N 09 kwi, 2017 23:12 

Witajcie
O łucznictwie wiem tyle, że jak już się łuk naciągnie to tego drewnianego puszczać nie należy ;-)
Reszty się dowiem z lektury forum.

PostNapisane: Wt 11 kwi, 2017 18:53 

Hej, jestem Anglikiem mieszkającym w Poznaniu. Od trzech lat zajmuję się łucznictwem tradycyjnym, przeważnie z długimi łukami.

PostNapisane: Wt 25 kwi, 2017 09:00 

Cześć, łucznictwem zajmuje sie od około 5 lat. Preferuje silne łuki mongolskie (mój własny ma naciąg 100 LBS) i
strzelanie do jak najbardziej oddalonego celu. Chciał bym sam nauczyc sie robic wlasne strzały.

PostNapisane: Wt 25 kwi, 2017 10:22 

Witam wszystkich strzelców zrzeszonych na tym forum.
Z łucznictwem niestety póki co niewiele mam doświadczenia. Ot, jakieś totalnie amatorskie łucznictwo kilkanaście lat temu. Chciałbym jednak wrócić do tych zainteresowań. Aktualnie jestem członkiem stowarzyszenia strzelecko-kolekcjonerskiego oraz sekcji CP przy klubie strzeleckim. "Dymię" z Remika 1858. Fascynują mnie jednak kusze. Bardzo chciałbym posiadać taki sprzęt (oczywiście full legal). Liczę na Waszą pomoc i porady. Paweł.

PostNapisane: Cz 04 maja, 2017 21:51 

Witam, przygoda z łucznictwem zaczęła przez znajomego, który w jednym z muzeów sobie czasem strzela i poniekąd mnie zaraził :)

PostNapisane: Śr 17 maja, 2017 10:38 

Witam starszą i młodsza młodzież. Łucznictwem zajmuje się okazjonalnie (strzelając na odstresowanie). Generalnie najwięcej strzał wypuściłem na Larpach, które organizuje i prowadzę, więc sporo wiem o łucznictwie fantasy. Witam wszystkich entuzjastów "bezpiecznego" strzelania do ludzi ;)

PostNapisane: Cz 18 maja, 2017 20:26 

Cześć! Byłem tu już, ale powracam, albowiem jest duże prawdopodobieństwo że kończę z łucznictwem wyczynowym.

PostNapisane: N 28 maja, 2017 10:49 

Witam serdecznie!
Mam 47 lat a łucznictwem zajmuję się od około 5-ciu. Obecnie strzelam z longbow-a 23kg. Pozdrawiam i życzę wiele radości z łucznictwa.

Tytuł: Powitania i propozycja
PostNapisane: Śr 31 maja, 2017 08:45 

Witam panie i panów.

Od jakiegoś czasu nie jest dostępna mapa łuczników na terenie polski viewtopic.php?f=2&t=3488. Postanowiłem zrobić nową. Jestem moderatorem forumlucznicze.pl i jako że wszyscy jesteśmy łucznikami bez względu na to z czego szyjemy i łączy nas jedna pasja proponuję zaglądnąć na strone http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7481.0 Aby nie było trzeba się zapisywać na kolejne forum ewentualne prośby o dodanie kierować na email: OrpCzajka@gmail.com w Tytule "Mapa łuczników" mapa ruszyła dopiero dzisiaj więc jak na razie szału nie ma ale mam nadzieje że z wasza pomocą będzie się rozwijać.

Powodzenia i wytrwałości życzy Akama.

Link do Mapy - https://drive.google.com/open?id=13ZsW4 ... sp=sharing

PostNapisane: Śr 31 maja, 2017 11:19 

Witam wszystkich!
Do łucznictwa wróciłem po blisko 40 latach przerwy (w szkole podstawowej strzelałem regularnie). Od 3 lat staram się w miarę wolnego czasu uczestniczyć w turniejach, do których nie mam za daleko :) Ćwiczę "na polu" w pobliżu mego miejsca pracy w Gdańsku. Mam tam 40 m, ale może uda mi się wygospodarować dłuższy dystans. Życie i zdrowie zmusiło mnie do nieznacznej zmiany trybu życia (zamiast od świtu do nocy - przy monitorze i myszce - chociaż raz w tygodniu - na polu z łukiem :) Po 3 latach powoli wraca "instynkt", ale do pełnej satysfakcji mi jeszcze dużo brakuje. Ale będę nad tym pracował w tym roku. Łuk tradycyjny Bisok 38 funtów. Do tego kaftan i spodnie oraz buty (lewy ciasny :( ) Rozmyślam nad uczestnictwem w turnieju w Owidzu i Lęborku.
Pozdrawiam
jkrzew

PostNapisane: Cz 22 cze, 2017 00:05 

Cześć.
O łucznictwie wiem jeszcze mało, na razie szukam jakiegoś fajnego łuku dla męża.
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz 22 cze, 2017 13:39 

wszebora fajność to pojęcie względne ;-)
Napisz nam więcej o tym czego poszukujesz w przyczepionym temacie dotyczącym wyboru pierwszego łuku coś postaramy się podpowiedzieć lub nakierować żebyś nie wyrzuciła pieniędzy w tak zwane błoto.

PostNapisane: Pt 14 lip, 2017 15:08 

Witam,
o łucznictwie tradycyjnym wiem tyle co z forów ale chciałbym zgłębić temat i zacząć przygodę z tym sportem. Pozdrawiam, Tomek.

PostNapisane: Pt 14 lip, 2017 22:23 

Podobno trzeba się przywitać. Cześć

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 820 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]