Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/

Czy/jak możesz zacząć z nami strzelać?
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=38&t=3604
Strona 1 z 1

Autor:  Rynn [ Cz 17 paź, 2013 22:23 ]
Tytuł:  Czy/jak możesz zacząć z nami strzelać?

Q1: Czy można z wami strzelać?
A1: Tak, można, zapraszamy!

Q2: Gdzie i kiedy odbywają się treningi?
A2: Trenujemy zazwyczaj w niedziele na dawnym stadionie Korony. Mapkę z dojazdem znajdziesz tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Korona ... d19.949906

Za każdym razem informacja o treningu i jego godzinie jest podawana tutaj, na grupie.

Q3: Nie mam własnego łuku/strzał/osprzętu, co wtedy?
A3: Wciąż możesz przyjść. W klubie dysponujemy pewną ilością łuków i strzał, które możemy pożyczyć osobom początkującym. Jednak za każdym razem należy napisać na grupie że zamierza się przyjść, i zapytać, czy ktoś będzie mógł pożyczyć Ci sprzęt. Jeżeli ktoś Ci sprzęt "przyobieca" to możesz przyjechać na pewniaka, w innym wypadku może się okazać, że przyjedziesz na marne, bo nikt nie będzie miał nic zapasowego do pożyczenia :)

Generalnie obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy" chociaż czasami sprzętem trzeba się na treningu podzielić.

Q4: Nigdy nie strzelałem/am, czy pomożecie mi zacząć?
A4: Zazwyczaj na treningu znajdzie się osoba która pokaże Ci jak strzelać, znów - najlepiej zapytać o to kogoś wcześniej, na wątku, żeby mieć pewność.

Q5: Czy treningi są płatne?
A5: Wypożyczenie sprzętu zależy od dobrej woli wypożyczającego i jest darmowe. Opłaty wiążą się z możliwym zniszczeniem przez Ciebie sprzętu. Jeżeli złamiesz/zgubisz strzałę to właściciel strzały ma prawo poprosić Cię o zwrot 15zł (może, ale nie musi tego zrobić).

Drugim rodzajem opłat są składki członkowskie. Jeżeli będziesz regularnie z nami strzelał to potraktujemy to jako chęć przyłączenia się na stałe do Krakowskiego Klubu Łucznictwa Tradycyjnego. Od czasu do czasu (średnio raz na pół roku) zbieramy składki członkowskie wynoszące ok. 20zł, pieniądze te przeznaczamy na reperację sprzętu klubowego (głównie celi).

Dzięki gościnności właścicieli stadionu nie musimy wnosić żadnych opłat za sam trening.

Jeżeli będziesz też dłużej z nami strzelał to w dobrym tonie będzie zaopatrzenie się we własny łuk, strzały i resztę sprzętu, żeby kolejne nowe osoby miały się z czego uczyć :)

Q6: Czy można zapisaą się na kurs łucznictwa w KKŁT? Czy prowadzicie naukę od podstaw? Czy i kiedy można do klubu zapisaą dziecko?

A6: Klub nie prowadzi zorganizowanej nauki łucznictwa dla dorosłych czy dzieci. Dzieci na treningu muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Jednakże są w klubie osoby z którymi można umówić się na indywidualne/grupowe lekcje łucznictwa dla dorosłych lub dzieci. Takie lekcje mogą odbywać się podczas trwania treningu, po lub przed treningiem, lub w innym terminie. Taka nauka jest zawsze umową między uczącym się a prowadzącym kurs/lekcję i nie jest usługą świadczoną przez klub KKŁT.

Autor:  Panda [ Wt 21 sty, 2014 16:39 ]
Tytuł: 

Q6: Czy można zapisaą się na kurs łucznictwa w KKŁT? Czy prowadzicie naukę od podstaw? Czy i kiedy można do klubu zapisaą dziecko?

Klub nie prowadzi zorganizowanej nauki łucznictwa dla dorosłych czy dzieci. Dzieci na treningu muszą znajdowaą się pod opieką osoby dorosłej.

Jednakże są w klubie osoby z którymi można umówi się na indywidualne/grupowe lekcje łucznictwa dla dorosłych lub dzieci. Takie lekcje mogą odbywaą się podczas trwania treningu, po lub przed treningiem lub w innym terminie. Taka nauka jest zawsze umową między uczącym się a prowadzącym kurs/lekcję i nie jest usługą świadczoną przez klub KKŁT.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt w topicu "Spotkania klubu".

Autor:  Panda [ Pn 10 mar, 2014 15:23 ]
Tytuł: 

Dostęp do wewnętrznego forum

Istnieje na tym forum dział, widoczny tylko dla członków grupy KKŁT, gdzie omawiane są wewnętrzne sprawy klubu.

Jeśli czujesz się członkiem klubu, chodzisz na treningi i masz w sobie gotowość do opłacenia składki (lub wykonania/naprawy celu/stojaka na rzecz klubu), to napisz do mnie maila na lucznictwotradycyjne na gmail.com , nie zapomnij podać nicka forumowego :)

Autor:  Panda [ Wt 11 mar, 2014 16:02 ]
Tytuł: 

Regulamin klubu KKŁT

Każdy uczestnik treningów z klubem musi zaakceptowaą klubowy regulamin poprzez złożenie pod nim czytelnego podpisu. Kopię regulaminu na treningach posiadają wybrani członkowie.

regulamin KKŁT

Autor:  Panda [ Cz 12 lut, 2015 18:01 ]
Tytuł:  Re: Czy/jak możesz zacząć z nami strzelać?

UWAGA

Obecnie treningi odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12:00 na profesjonalnych torach łuczniczych KS Płaszowianki, ul. Stróża Rybna 19.

https://www.google.pl/maps/place/Str%C3%B3%C5%BCa+Rybna+19,+33-332+Krak%C3%B3w/@50.0430349,19.981807,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x471644b6ad5b3959:0xb7ba9703cce2a307

Wejście na tory jest płatne i kosztuje 10zł za pojedyncze wejście (maksymalnie 2 wejścia w miesiącu) oraz 60zł za karnet miesięczny. Szczegółowe zasady tutaj: http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=38&t=4365

Autor:  Rynn [ So 18 mar, 2017 16:19 ]
Tytuł:  Re: Czy/jak możesz zacząć z nami strzelać?

Zmiana! Obecnie treningi odbywają się w niedziele na stadionie Korony (link w pierwszym poście). Wejście jest bezpłatne!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/