logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 13 gru, 2018 04:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So 01 cze, 2013 07:39 
SPONSOR

Z ciekawości zapytam, jaki naciąg, że na 42 m strzała leci płasko?

Tytuł:
PostNapisane: So 01 cze, 2013 17:51 
SPONSOR

Naciąg tego łuku to ok 20-21kg/28#. Dzięki zastosowaniu konstrukcji defleks-refleks cała energia oddawana jest w momencie strzału a ramiona są odciążone, stąd ta dynamika. Łuk, nawet po dwóch godzinach strzelania bez zdejmowania cięciwy w ogóle się nie układa za cięciwą.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 03 cze, 2013 13:28 

Cóż, Wytwórca tego cacka już chyba wszystko powiedział. Mistrzowska robota!

Tytuł:
PostNapisane: N 16 cze, 2013 15:33 

Zakupiłem od pana Andrzeja łuk, gdy paczka przyszła byłem przekonany że jest pusta .
Łuk jest tak niemiłosiernie lekki,a jednoczesnie super wytrzymały ^^
Strzela się z niego super,mimo tego że jestem początkującym łucznikiem mogę dojrzeą w tym łuku jakiś geniusz.

Łuk jest po prostu niesamowity pod każdym względem

Tytuł:
PostNapisane: Pt 28 cze, 2013 12:29 

Zakupiłem u pana Andrzeja łuk Fantasy. Kontakt i wykonanie jak najbardziej profesjonalne. Cały łuk można do siebie dostosowaą. Dosłownie; co komu pasuje. Z łuku jeszcze nie strzelałem, ale już z "oka" widaą ile pracy i poświęcenia zostało w niego włożone. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Kiedy już będę mógł strzelaą edytuję post i podzielę się wrażeniami ;)

Dobra, jestem już po kilku próbach. Ramiona bardzo ładnie się uginają. Łuk strzela celnie, ogólnie jak dla mnie bardzo dobry. Jak na razie strzelałem z 15 metrów i mogę powiedzieą, że warto zakupią u tego Pana to dzieło.

Ostatnio edytowano So 13 lip, 2013 20:47 przez Maciejas, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 08 lip, 2013 19:44 

Witam wszystkich.
Długo zastanawiałem się nad zakupem swojego pierwszego łuku.
Na forum trafiłem przez przypadek w zeszłym roku. Po przeczytaniu prawie całego działu dla początkujących, w końcu postanowiłem, że kupię łuk typu longbow. W pierwszej kolejności przejrzałem oferty sklepów, ale nic mnie szczególnie nie zainteresowało. Przeglądając dział „Wytwórcy” na forum, trafiłem na bardzo pozytywne opinie o łukach Andru221079 . Po krótkiej wymianie maili i rozmowie telefonicznej zdecydowałem się na zakup klonowego longbow'a. W trakcie „okresu produkcji”uzyskałem bardzo szczegółowe informację o sposobie wytwarzania łuku, a także wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania.
W zeszłym tygodniu w końcu łuk do mnie dotarł. Pierwsze wrażenie niesamowite, łuk bardzo lekki, kolor łuku i rękojeśą bardzo ładnie za sobą współgrają. Z zapewnień Pana Andrzeja łuk ma ok. 18kg przy 28 calach naciągu, mimo to byłem zaskoczony jego siłą. Pierwsze założenie cięciwy okazało się trochę trudniejsze niż przypuszczałem, a wykorzystanie jego pełnego potencjału zajmie mi jeszcze trochę czasu. Łuk bardzo dynamiczny i szybki, jeśli można tak napisaą. Nie mam porównania z innymi łukami, ale jak dla mnie łuk wygląda i sprawuje się rewelacyjnie.
Serdecznie polecam Tego wytwórcę.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 lip, 2013 17:18 

Zawszę chylę czoła przed ludźmi, którzy posiadają talent i wykorzystują go, by tworzyą rzeczy wyjątkowe. Taką osobą jest bez wątpienia pan Andrzej, który wykonał solidnego a zarazem niezwykle przyjemnego w użytkowaniu longbowa.

Patrząc na ostatnie posty, wygląda na to, że nie tylko ja wszedłem w posiadanie takiego cacka rodem z wysp :-). Mój model zrobiony jest z klonu, ma 18 kg przy 28 calach ('klon' łuku Aglarthora? ;-) ), dodatkowo opalany, oraz stylowo wykończony. W zestawie cięciwa FF (średnicy 2 mm).

Ponieważ jest to mój pierwszy łuk drewniany, a i też dawno nie strzelałem, mogę wypowiedzieą się jedynie na temat własnych odczuą. A są one bardzo dobre - już pierwszy strzał wywołał na mnie wrażenie. Łuk chodzi bardzo 'miękko', nie czułem żadnego kopania czy szarpania. Bardzo popularne na tym forum słowo 'dynamiczny' jak najbardziej tu pasuje :-). Po zdjęciu cięciwy można zauważyą minimalne ułożenie, które po kilku godzinach całkowicie zanika.

Cieszę się, że zdecydowałem się kupią łuk od pana Andrzeja, opierając się niemal jedynie na opiniach na Arcusie, zaś pierwsza rozmowa telefoniczna tylko mnie w tym utwierdziła. Lubię, gdy można powierzyą zadanie fachowcowi i nie martwią się o nic - a tak na pewno było w tym przypadku. No i już wiem skąd wezmę kolejny łuk :-).

Dziękuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Pn 19 sie, 2013 23:55 

Wszędzie tu czytałem: " będzie pan zadowolony, będzie pan zadowolony" i co?!

I jestem kurde BARDZO ZADOWOLONY ! :-)

W kwestii nieformalnej.
Pan Andrzej to nie tylko wyśmienity łuczarz ale i świetny człowiek. Od pierwszego kontaktu człowiek jest poinformowany o wszystkim o czym powinien, dostaje porady i sugestie poparte doświadczeniem, czuje się pewnie jak prowadzony za rękę ( w dobrym znaczeniu). Nawet po trasakcji, przy sprawozdaniu z działania łuku, po dotarciu przesyłki, wyczuwałem przez komórkę przysłowiowego "banana" na twarzy Pana Andrzeja spowodowanego satysfakcją kolejnego klienta, to się ceni.
W kwestii formalnej czyli łuku.
Zamawiałem wiązowego longbowa o naciągu ok. 22kg przy 28" z gryfami z rogu krowiego i cięciwą flamandzką, oczywiście wszystko się z tym zamówieniem zgodziło( dł. naciągu, piękne gryfy, cieniutka cięciwa, sprawdzony naciąg). Jestem po kilku dniach strzelania, brak mi jeszcze doświadczenia ale parę rzeczy rzuca się w oczy. Łuk pracuję b. dynamicznie (jak chciałem), nawet przy "na szybko" dobranych giętkościach strzał wydaje mi się b. celny. Po 1,5 h pracy układa się dosłownie na 1cm , a po 20 min wraca do pierwszej formy. Pięknie podkreślone słoje dodają mojemu "kijkowi" charakteru 8-) .

Podsumowując.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do wyrobów lub rzetelności tego łódzkiego łuczarza, ja im zaprzeczam. Pan Andrzej jako rzemieślnik to już chyba sprawdzona marka, gwarantująca satysfakcję. Gorąco Polecam.
Panie Andrzeju, dzięki i pozdrawiam.
Paweł J.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 20 lis, 2013 19:12 

Witam.
Nie umiem się obszernie wypowiadaą, więc powiem krótko.
Łuk, który wykonał dla mnie pan Andrzej jest świetny. Na pierwszym treningu, na którym z niego strzelałem, wygrałem mini-turniej na skupienie łucznicze, z ludźmi dalece bardziej ode mnie doświadczonymi. Byą może miałem szczęście, ale podejrzewam, ze wspaniale wykonana broń miała tu niebagatelne znaczenie. Polecam gorąco usługi pana Andrzeja.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 20 lis, 2013 21:51 

To raczej podziękuj temu, od kogo masz strzały... łuk ma tu niewiele do gadania.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 21 lis, 2013 10:51 
SPONSOR

Turgon napisał(a):
To raczej podziękuj temu, od kogo masz strzały... łuk ma tu niewiele do gadania.

Zgadzam się, dodam jeszcze, że jest to również kwestia dopasowania strzał do konkretnego typu łuku.

Tytuł: Re: Andru221079
PostNapisane: Cz 03 kwi, 2014 09:15 

Witam,
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym właścicielem nowiutkiego longbowa od pana Andrzeja. Łuk ma 23 kg naciągu, wykonany jest z klonu i "zrobiony" na cisowego english'a. Wygląda super, a strzela jeszcze lepiej! Do tej pory strzelałem ze swoich "płaszczaków" z robinii i ze wschodniego Bisoka. Nie ma porównania! Strzały lecą jak szalone. Swoją drogą polecam również producenta strzał p. Rafała Cetnarskiego. Strzały jego produkcji lecą jak po sznurku, prawie płasko. Komplet łuk+strzały jest tak znakomicie dobrany, że nawet z większych odległości można celować prosto w tarczę i tak się trafia. Musiałem się do tego przyzwyczaić, bo z poprzednich łuków z 40 m celowałem jakieś 20 cm powyżej, aby trafić w tarczę. Strzały były ciężkie, niespinowane, a i łuki mniej dynamiczne.
Dziękuję za dobrą robotę i pozdrawiam obu Panów!

PostNapisane: So 12 kwi, 2014 22:15 

Za ile takie łuki z 8 strzałami?

Pytania do wytwórców z pytaniami o ceny proszę wysyłać na PW. Jak zwykle śmiecisz...
Vanir

Tytuł:
PostNapisane: So 24 maja, 2014 19:09 

Od niedawna jestem posiadaczką jednego z dzieł pana Andru - hikorowego łuku fantasy o naciągu 15kg/28''. Jest wykonany starannie w każdym calu i wygląda dokładnie tak jak chciałam, nawet odcień srebrnego sznurka na majdanie został dobrany według mojego wzoru. Choć z pozoru wydaje się być delikatny (te cieniutkie gryfy!), to jednak sama próba naciągnięcia rozwiewa wszelkie ewentualne wątpliwości co do jego wytrzymałości. Nie miałam jeszcze zbyt wiele okazji by z niego korzystać, ale te kilka godzin treningu wystarczyło aby się przekonać, że pracuje on bez zarzutu (już nie będę jako kolejna powtarzać słowa "dynamicznie" ;), a strzelanie (i właściwie nauka, bom w łucznictwie dotąd miała styczność jeno ze sportowymi tworami) jest samą przyjemnością. Co tu więcej pisać, po prostu wszyscy przedmówcy prawdę rzekli o panu Andrzeju i jego łukach :) A ja serdecznie dziękuję!

PostNapisane: Śr 18 cze, 2014 16:56 

Witam
Od dwóch lat pasjonuję się łucznictwem. Początki były trudne, ale w miarę treningu nastąpiły
znaczne postępy. Startując w paru turniejach łuczniczych zająłem jedne z pierwszych miejsc.
Spotkałem się z zarzutem, że takie osiągnięcia łukiem laminatowym to nic trudnego.
Od tego momentu "zachorowałem" na łuk naturalny. Po przejrzeniu postów na forach,
wybrałem producenta łuków naturalnych- pana Andrzeja Kluskę. Dobór łuku dla mnie był trudny,
miałem duże wymagania. A oto i one:
-łuk miał mieć około 22 kg naciągu
-musiał być dynamiczny
-miał nawiązywać do łuków wczesnośredniowiecznych jaćwieskich (łuk płaski)
-nie mógł układać się za cięciwą w trakcie 2-godzinnego strzelania
Pan Andrzej zaproponował więc łuk płaski z refleksem półkompozyt (hicora+ścięgna).
Po upływie około 2 miesięcy zostałem poinformowany, że łuk jest gotowy.
W momencie kiedy przyszedł i wziąłem go do ręki, pierwsze wrażenie- niesamowicie lekki.
Nie mogłem doczekać się pierwszego treningu. Po strzelaniu gęba mi się śmiała :).
Łuk okazał się bardzo dynamiczny i celny. W teście odległościowym
na zmęczenie łuku wypadł bardzo dobrze (10 strzałów na odległość około 110 m, po pół godzinnym
strzelaniu w tarczę znów test odległościowy- 10 strzałów na odległość 105,110 m).
Wszystkim, którzy pragną posiadać łuk naturalny, z całego serca polecam tego łuczarza.
Andrzeju, dziękuję Tobie bardzo za tak wspaniały łuk i osobiste podejście do moich oczekiwań.

PostNapisane: Śr 10 gru, 2014 17:57 

I ja stałem się dzisiaj posiadaczem łuku od Pana Andrzeja Kluski. Klonowy longbow wzmacniany ścięgnami, wzorowany na cis (tzn. podkolorowany :) ) z gryfami rogowymi. Wszystko dokładnie tak jak chciałem, długość i siła naciągu, gryfy z dwoma nacięciami, rękojeść wg. mojej prośby, 2 cięciwy flamandzkie. Wszystko zgadza się w najmniejszych szczegółach. Pan Andrzej również okazał się bardzo miłym i cierpliwym człowiekiem, odpowiadał na moje pytania, doradzał, wyjaśniał co, jak i dlaczego. Za wszystko ogromnie dziękuję, na pewno w przyszłości skorzystam z jego usług jeszcze nie raz. Nie podzielę się na razie tylko wrażeniami ze strzelania, gdyż muszę jeszcze trochę poczekać na strzały.

Polecam gorąco łuki produkcji Pana Andrzeja, człowiek godny zaufania i znający się na swojej pracy.

Dziękuję !! :happy:

PostNapisane: So 15 sie, 2015 01:56 

Kolejny łuczek Pana Andrzeja trafił niedawno w moje ręce. Tym razem jesionowy longbow ze ścięgnami i ok.30 kg naciągu na 28 cali. Na razie strzelałem z niego ostrożnie, nieco zbyt giętkimi strzałami i nie naciągając do końca (twórca zalecał łuk przestrzelać najpierw). I mimo to łuk pracował bardzo ładnie, mimo sporego naciągu, który czuć już przy zakładaniu cięciwy, przy strzelaniu chodził bardzo płynnie i miękko, absolutnie żadnego kopania czy innych nieprzyjemnych rzeczy. Do tego bardzo ładnie wygląda, naturalny kolor drewna i sęki, które powodują, że łuk wygląda charakternie prawie jak cis :)

Do tego na zdjęcia wkradła się Smocza strzałka od Smoka, którego też korzystając z okazji bardzo polecę.

Załączniki:
4.jpg
4.jpg [ 2.54 MiB | Przeglądane 5998 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 2.35 MiB | Przeglądane 5998 razy ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]