logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 13 gru, 2018 03:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 18 sie, 2011 23:03 

Stałam się ostatnio szczęśliwą posiadaczka wspaniałego wiązowego łuku wschodniego wykonanego przez ANDRU221079. Gdy pierwszy raz ujrzałam moje "cudeńko" zaparło mi dech ..., dawno nie widziałam tak PERFEKCYJNIE wykonanego łuku i to w najmniejszym detalu . Ten profil .... refleksy... wykończenia rogowe... sarnia skórzana rękojeśą i do tego cięciwa wszystko idealnie się komponuje i uzupełnia jednym słowem "DZIEŁO SZTUKI", wygląda jak wyjęty z bajki :). Już patrząc na niego , chce się go wziąą do ręki i strzelaą. Jestem pod ogromnym wrażeniem i chylę czoła przed tak znakomitym rzemieślnikiem jakim jest andru221079 z pod jego rak wychodzą naprawdę niesamowite okazy w których widaą , precyzje..... pasje..... serce.... i emocje. polecam wszystkim i sama na pewno jeszcze nie raz skorzystam z jego usług:). Dziękuję Ci Andrzeju , niewątpliwie ten łuk będzie mocno świecąca perełka w mojej kolekcji :)
pozdrawiam i gorąco polecam... Driada

Ostatnio edytowano Pt 19 sie, 2011 09:04 przez driada, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr 05 paź, 2011 21:01 

Witam ;). Niedawno kupiłem u Pana Andru cudownie wykonany długi łuk. 25kg naciągu, gryfy rogowe, cudowny naturalny reflex w majdanie, wszystko estetycznie i wręcz perfekcyjnie wykonane. Strzelam już od kilku dni i jestem z niego naprawdę zadowolony. Strzelanie z niego to naprawdę czysta frajda! :)

Tytuł: mój łuk legolasa///
PostNapisane: Cz 20 paź, 2011 20:13 

Witam... Weszłam ostatnio w posiadanie repliki łuku Legolasa...oczywiście wykonanego przez niesamowitego młodego łuczarza jakim jest Andrzej...łuk wykonany jest z idealnego kawałka hikory, ma niesamowicie wyciągnięte refleksy... łuk jest w kolorze czerni, posiada złote zdobienia w okolicy rękojeści, która pokryta jest skórą. Punkt przyłożenia strzały wykonany jest z rogu jelenia w kształcie liścia... jest dynamiczny i szybki. posiada siłę naciągu równą 20 kg. Podczas strzelania czuję się jakbym przenosiła się do innej epoki. Jeszcze nigdy nie widziałam tak pięknie wykonanego łuku.. Andrzeju jesteś wielki... pozdrawiam ... driada

Tytuł: cisowy longbow 26 kg
PostNapisane: Cz 15 gru, 2011 14:18 

Witajcie ponownie... zamówiłem u Andrzeja ostatnio łuk cisowy longbow o sile 26 kg.... wspaniała robota piękne kolory naturalnego laminatu... pracuje świetnie... piękne gryfy... łuk jest dopracowany w każdym aspekcie... Dziękuję Andrzej... :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 mar, 2012 22:08 
SPONSOR

Łuk z wiązu górskiego ze ścięgnami bydlęcymi na grzbiecie, obszyty skórą sarnią, siła naciągu 25 kg przy 28" dł. ok 135 cm z nałożona cięciwą, końcówki refleksów ok 7mm. Łuk pracuje dynamicznie, ciężko go opanowaą, ostatnio zdewastował mi kilka strzał.

Tutaj link do filmiku na którym jest pokazana praca łuku, przebijanie czterech warstw blachy i kasku motocyklowego, zapraszam do odlądania.

http://www.youtube.com/watch?v=M0DRQNAjvtk

Ostatnio edytowano Cz 22 mar, 2012 22:08 przez Andru221079, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 mar, 2012 12:19 

Co to za blacha jest? Bardzo ładna penetracja jak na 25kg, gratuluję :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 mar, 2012 13:06 
SPONSOR

Zwykła blacha dachowa

Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 kwi, 2012 09:01 
SPONSOR

Tydzień temy przetestowałem strzelaniem na odległośą ten łuk ze ścięgnami co na filmiku pokazywałem i strzałą zwykłą tarczową promień 8mm, waga ok 34 gram drewno cedr, przy naciągu na 28" strzała poleciała na 202 metry. Myśle że na strzale "flight" byłoby o wiele dalej, jak uda mi się zdobyś takową to zrobię testy no chyba że łuk i jego parametry spodobają się komuś to wtedy już on będzie testował.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 25 kwi, 2012 19:40 

Witam !

Razem z kolegą zamówiliśmy u Pana Andrzeja dwa klonowe longbowy o naciągu 20 kg.
Oby dwa są wspaniale wykonane i wyprofilowane, oraz szybkie i dynamiczne. Kontakt z Panem Andrzejem również był bardzo dobry, szybko odpowiadał na maile, często telefonował, doradzał i chętnie odpowiadał na nasze pytania. Z całego serca mogę polecią tego wytwórce zaawansowanym jak i ludziom dopiero rozpoczynających przygodę z łucznictwem.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz 26 lip, 2012 09:14 

Witam.

Zamówiłem Jesionowy łuk płaski o sile naciągu 15kg.
po kilku pierwszych strzałach nie mogłem się nadziwią jak bardzo jest on celny.
Niezwykle moją uwagę przyciągnęły gryfy (cieniutkie końcówki poniżej 1 cm).
Jestem bardzo zadowolony, łuk pięknie pracuje i sądzę że oddam nim wiele strzałów.
"Płaszczak" otrzymał również zdobienia które idealnie się w niego wpasowały .
Świetna robota.
Dzięki Andrzej :)

zdjęcia:

https://plus.google.com/photos/10091673 ... eSTnIzr3QE

Ostatnio edytowano Wt 28 sie, 2012 22:11 przez buzias, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 06 paź, 2012 08:47 
SPONSOR

Mam łuk od Andrzeja i jestem bardzo zadowolony. Klonowy longbow, 18kg przy 29", tak jak chciałem. Praktycznie zerowe ułożenie. Bardzo dynamiczny. Na całym grzbiecie zachowany pierwszy słój. Wykończenie pierwszorzędne. Kontakt na bieżąco podczas całego procesu robienia łuku. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń, wszystkim polecam.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 17 paź, 2012 19:23 

Jeżeli pozwolicie, to chciałbym nieco dłużej na temat Andrzeja i jego łuku.
Od niedawna postanowiłem "spróbowaą" łucznictwa i idąc za radami bardziej doświadczonych łuczników postanowiłem zacząą tą przygodę od longbowa. Po pewnych dywagacjach stanęło na tym, że pierwszy łuk będzie "natural", a jego twórcą Andru. Kilka maili i rozmów typu co i jak (ale ten Andru gadatliwy) i produkcja ruszyła.
Po odczekaniu swojego, bo przecież "drewno" ma swoje prawa jest informacja, że łuk gotowy! Super! Czekam na przesyłkę. Dotarł...
Pierwsze wrażenie (byłem o tym uprzedzony) ale ta paczka lekka! Rozpakowuję i wreszcie jest! Kurde lekki taki, i cienki! Chciałem (moje wyobrażenia) solidnego longbowa, a tu mi jakiś cienki patyk wystrugał... Oczywiście wykonanie jak dla mnie laika super. Ale taki on jakiś ...
No dobra, nałożę cięciwę. Naczytałem się o tym żeby uważaą przy zakładaniu. No to uważam. Delikatnie naginam i... nie idzie! Kurde co jest? No to jeszcze raz ale tym razem już solidniej się zebrałem. Jest, założona. W domu strzelaą nie będę ale chociaż naciągnę sobie. Andru zapowiadał, że ma 18 kg i kurde jest co naciągnąą. Że też w takim "patyku" taka moc drzemie?!
Dzisiaj byłem pierwszy raz postrzelaą. Nie będę się wymądrzał, że to czy tamto, bo wiedza i doświadczenie nie te. Ale jutro mamy postrzelaą z Vizunem, to niech on coś powie.
Reasumując. Życzyłbym sobie mieą zawsze do czynienia z takimi solidnymi i rzetelnymi ludźmi jak Andru. Dusza człowiek!

Jak nie wygwizdacie, to jutro wrażenia po strzelaniu...

No i jest "jutro". Było strzelane z Vizunem. On się zna, a ja to zielony jestem jak trawa na wiosnę. Ale po kolei...
Pierwsza "organoleptyczna" ocena Vizuna bardzo pozytywna. I mimo, że nie jest wielkim fanem naturali, to łuk Andrzeja (czyli mój) wywarł na nim bardzo dobre wrażenie. Dopiero jednak przy strzelaniu łuk pokazał co jest wart i mam wrażenie, że Vizun był cokolwiek zaskoczony.... In plus oczywiście. Ja miałem także okazję zobaczyą co ten łuk potrafi.
Generalnie bardzo wysokie noty za wykonanie, dynamikę i pracę łuku.
Ja mogę się tylko cieszyą, że mam taki sprzęt.

Ostatnio edytowano Cz 18 paź, 2012 14:55 przez RobertP, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 20 paź, 2012 15:50 

To ja też dorzucę kilka słów...
Rewelacyjny łuczek:delikatny, dynamiczny, świetnie wykonany a co najważniejsze-celny. Robert dołączył do kompletu strzałki-całkiem przyzwoite ósemki które tworzą zgrany komplet. na skromne 23 metry idzie jak burza, na razie dalszych strzelań nie planowaliśmy ale z czasem spróbujemy i przypuszczam że wyjdą. Andru zna się na robocie :)

Tytuł:
PostNapisane: So 15 gru, 2012 20:16 

Witam. Nabyłem ostatnio dwa łuki longbow od Andrzeja... kilka słów o łukach. Pierwszy z nich to łuk wykonany z cisu pokryty warstwą ścięgien,,, łuk posiada siłę 20,5 kg przy 28". drugi z nich to longbow wykonany z wiązu o sile 26 kg przy 28" z niesamowitymi gryfami grubości 7mm. Łuki wykonane moim skromnym zdaniem perfekcyjnie jeśli chodzi o pracę dopasowanie indywidualne pod łucznika w tym przypadku mnie,,, zdjęcia łuków postaram się niedługo wrzucią w dział filmów na stronie Andrzeja... Jeden z nich można już zobaczyą od pewnego czasu (łuk cisowy 20.5kg)..Pozdrawiam wszystkich arcus-owców.

Ostatnio edytowano Pn 17 gru, 2012 18:06 przez warbow, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 25 gru, 2012 11:49 

Witam. Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem pięknego Longbow'a od Andrzeja.
Łuk wykonany z Klonu, siła naciągu to ok. 19.5 kg przy 30", długośą: 188 cm,
Niesamowite gryfy ok.8 mm, Piękny profil i co ciekawe brak ułożenia. Po strzelaniu oczywiście w oczy rzuca się celnośą :) Całośą wykonana z ogromną starannością.
Dzięki Andrzej, świetna robota !

filmik: http://www.youtube.com/watch?v=pad-C6OvmtU

Ostatnio edytowano Wt 26 mar, 2013 10:17 przez buzias, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 15 lut, 2013 12:14 

No i kolejne 2 łuki lonbow klonowe od Andrzeja :-P jeden 15kg przy naciągu 29, drugi 30kg przy naciągu 33cale. Moj ma lekkie refleksy z owijką z nici + skora , łuk corki rogowe zaczepy i świetny kolor idealnie podkreślający drewno. W ,,ręcach" pracują idealnie , mam nadzieje że w sobote z nich postrzelamy. Teraz czas pomyslec o wschodnim ze ścięgnami oczywiście Andrzejowej produkcji . Co ciekawe z Łodzi do Krobi łuki trafiły w 1 dzień i to pocztą !!!!!!!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 11 kwi, 2013 21:31 

Nabyłem niedawno łuk wiązowy longbow od Andrzeja... jako, że nie był to już mój pierwszy łuk wykonany przez tego łódzkiego Łuczarza przeczuwałem czego mogę się spodziewaą... Łuk pokryty jest delikatną warstwa ścięgien i posiada naciąg 17 kg przy 28"... Końcówki gryfów o szerokości 5 mm sprawiają, że łuk jest niesamowicie dynamiczny. Jak zwykle wspaniała praca i estetyka wykonania...

Ostatnio edytowano Cz 11 kwi, 2013 21:34 przez warbow, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: So 13 kwi, 2013 17:38 

Witam,
Wczoraj dotarł do mnie łuk wykonany przez Andrzeja, jest to mój pierwszy zakup i jestem z niego zachwycony!
Łuk jest bardzo lekki, dynamiczny i wygląda rewelacyjnie!
Pan Andrzej jest również niesamowicie zaangażowany, zależy mu nie tylko na kliencie, ale przede wszystkim, żeby był zadowolony!
Z całego serca będę polecał tego łucznika/łuczarza i na pewno w przyszłości nie będę się zastanawiał, skąd pozyskaą bardzo dobry łuk

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Tytuł:
PostNapisane: N 26 maja, 2013 10:35 

Witam
Wczoraj odebrałem swój longbow angielski 18kg/28".
Łuk świetny, bardzo dobra dynamika, i przede wszystkim dobry kontakt z klientem.
Polecam

Tytuł:
PostNapisane: Pt 31 maja, 2013 20:39 

Witam,

właśnie otrzymałem swój pierwszy "drewniak", wykonany przez Andru. Pierwsze wrażenia - na razie, z uwagi na pogodę, był tylko szybki test. Z odległości, na której do tej pory strzelałem "bisokami" - 42m - 9mm jesionowa strzała, grot field 125gg, przy porównywalnym do Bisoka naciągu, leci idealnie poziomo - Bisoka musiałem korygowaą w górę aby trafią cel. Szybkośą - na oko nieporównywalna - w początkowej fazie lotu strzałę cięzko śledzią, taka prędka :) Celnośą - doskonała. Pracuje ładnie, nie bije...
Parę słów o wykonaniu - bardzo estetyczne i symetryczne wykończenie obu ramion, cały łuk bardzo ładny, piękna skórka na majdanie - przycięta w fikuśny kształt, i ładnie zszyta. Co prawda, zamówiłem łuk wschodni (Panie Andrzeju - mam nadzieję, że czeka na mnie:), ale z racji przyśpieszonego urlopu dałem się namówią na już gotowy Fantasy. Nie żałuję.
Cóż, czekam na mój wschodni od Pana Andrzeja, a Bisok poszedł na allegro :)

Pozdrawiam i polecam!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]