logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 13 gru, 2018 03:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Andru221079
PostNapisane: Cz 26 lut, 2009 23:16 
SPONSOR

Witam wszystkich

Mój łuk z hikory, jest to łuk płaski z refleksami, kształt mojej własnej konstrukcji. Łuk jest bardzo mocny i szybki z 20 metrów przebiłem na wylot deskę o gr. 2cm (strzała jesionowa 80cm i grot toczony). Zasięgu jeszcze nie sprawdzałem bo nie miałem warunków ale myślę że będzie ponad 200m. Najważniejsze jest to że strzela się nim rewelacyjnie, czuą jego moc.
długośą całkowita bez cieciwy 186cm
długośą od rowka do rowka na cięciwę 180cm
szerokośą ramion w najszerszym miejscu 5 cm, przy gryfach ok 2cm
grubośą ramion w najgrubszym miejscu 2 cm
naciąg- 32 kg przy ok 80cm
ułożenie za cięciwą 4cm

Mam nadzieję że moje zgłoszenie skłoni was do prezentacji swoich wyrobów w tym konkursie bo dziwi mnie że jest koniec miesiąca a jeszcze nikt nie zgłosił żadnego łuku.
Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na jednym zdjęciu tzn. na tym z założoną cięciwą ale bez naciągu, gdzie widaą cały łuk wydajesię że jest on troche krzywy, lecz to ze tak widac to moja wina, poprostu zrobiłem zdjęcie pod złym kątem.
Profil jest równy na całej długości.

Łuk z hikory stylizowany na wschodni z jednego kawałka drewna, naciąg to ok 17-18kg przy 28”, dł. całkowita to 160cm przy zdjętej cięciwie mierząc miarką krawiecką. Po zagięciu refleksów jego wysokośą to ok. 135 cm. Łuk ma dośą duży refleks w majdanie. Szerokośą: w najszerszym miejscu to 4cm w najwęższym (przy gryfach) 1cm. Rękojeśą wykonałem ze skóry naturalnej oraz ze sztucznej złotej nici. Ułożenie za cięciwą bardzo małe ok. 2cm Łuk jest szybki i bardzo celny.
Mam nadzieję że się Wam spodoba.

Pozdrawiam
Andrzej

Pozdrawiam
Andrzej

Obrazek

Obrazek

Jedno ramię jest trochę silniejsze, jest to ramię dolne, dzięki temu łuk podczas naciągania cięciwy chwytem śródziemnomorskim pracuje równo na obu ramionach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A Teraz kolejny łuk wschodni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano Śr 22 lip, 2009 21:59 przez Andru221079, łącznie edytowano 10 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 26 lut, 2009 23:19 
SPONSOR

Witam wszystkich !!!

Łuk wykonany z klonu longbow z gryfami z rogów krowich wypiłowanych według mojego własnego projektu, rękojeśą wykonałem ze skóry o gr. 1,5-2 mm a w miejscu przyłożenia strzały wkleiłem płytkę rogową. Zrobiłem go trochę nietypową metodą bo słoje biegną prostopadle do grzbietu, taka konstrukcja pozwoliła mi zmniejszyą jego grubośą oraz szerokośą co dało w efekcie mniejszy ciężar i ogromną dynamikę.
Łuk jest bardzo mocny i szybki, (ostatnio chciałem sprawdzią jego moc więc strzeliłem z odległości ok. 15m w drzwi z grubej deski, strzała sosnowa trafiła w zawias i połamała się w drzazgi) Zasięgu jeszcze nie sprawdzałem bo nie miałem warunków ale myślę że będzie dużo ponad 200m.
Długośą całkowita bez cięciwy 178cm
Długośą od rowka do rowka na cięciwę ok173cm
Szerokośą ramion w najszerszym miejscu 3 cm, przy gryfach ok 1,5cm
Grubośą ramion w najgrubszym miejscu ok 2,5 cm
naciąg- 40 kg przy ok 75cm
ułożenie za cięciwą 3cm.

Pozdrawiam

A poniżej oczywiście fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciu, na którym łuk jest pokazany bez cięciwy jest inna rękojeśą, wykonałem ją wcześniej ale potem zmieniłem na skórę. Widoczne jest również przebarwienie w drewnie na jednym z ramion lekko brązowe, jest to naturalne przebarwienie które było ukryte wewnątrz belki.

Pozdrawiam

Witam

Tym razem chciałem zaprezentowaą mój łuk cisowy z gryfami rogowymi i rękojeścią w stylu wiktoriańskim.
Długośą całkowita ok 190cm.
Gr. przy gryfach 1cm, w najgrubszym miejscu ok 2,5-3cm.
Siła naciągu to 18kg przy 28".
Łuk jest zaskakująco dynamiczny i sprężysty (zerwał mi już 2 cięciwy flamandzkie po dosłownie kilku strzałach). Zasięgu nie sprawdzałem, bo strzelałem głównie do tarczy.
Łuk okazał się najcelniejszy jakim dotychczas strzelałem.

Pozdrawiam

PS. Cis pozyskany legalnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano Śr 22 lip, 2009 21:52 przez Andru221079, łącznie edytowano 6 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 02 mar, 2009 20:44 

miniatury są to się wypowiem
pierwszy łuk genialny choą moim zdaniem mógłby byą deko sztywniejszy o 5 cm od majdanu a sam majdan by był czymś obłożony, choą i tak jest miodzio.
drugi łuk również piękny
powiedz czy to twoje pierwsze 2 łuki??

Tytuł:
PostNapisane: Pt 15 maja, 2009 19:40 

Niedawno zamówiłem łuk u Pana Andru. Powiem szczerze że to jest profesjonalna robota, a łuk jest niemalże idealny. Jeszcze z niego nie strzelałem ale zamierzam. Pan Andrzej to naprawdę miły człowiek. Można było z nim porozmawiaą na inne tematy niż tylko zamówiony towar. Nie było raczej problemu z kontaktem. Moi rodzice narobili troche kłopotu z płatnością, ale wszystko się wyjaśniło.
PS Dziękuję Panie Andrzeju z całego serca

Z łuku strzela się wyśmienicie. Jest silny a zarazem dynamiczny, przebiłem deskę 1 cm. Łuk strzela na odległośą +- 100m, nie mniej. Kiedy strzelam do snopka strzały wchodzą po lotki. Ogólnie łuk jest po prostu ideolo.

Ostatnio edytowano N 17 maja, 2009 20:18 przez allah321, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 maja, 2009 10:13 

Jak mawiał Yoda : mmm dwóch zawsze Sithów jest - mistrz i jego uczeń , a moc w nich silna jest , mmm. Mowa o łódzkim zagłębiu łuczarzy hehehe. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 maja, 2009 23:26 

Też polecam wyroby Pana Andru. Profesjonalna robota, łuk solidnie wykonany. Świetnie się strzela. Serdecznie polecam!!

Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 cze, 2009 17:33 

Bardzo polecam wyroby Andru, ja sam nie dawno ( jakoś w czerwcu chyba) kupiłem od niego jesionowego longbowa z refleksami ok. 25kg naciągu i sprawuje się świetnie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 cze, 2009 20:38 

Marcinello, to chyba nie są 2 pierwsze łuki andru

what's the difference, all the same
Iron Maiden

Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 cze, 2009 21:23 
SPONSOR

Cytuj:
powiedz czy to twoje pierwsze 2 łuki??

Nie to nie pierwsze moje łuki zrobiłem już wiele łuków a mój pierwszy mam do dziś, jest to łuk płaski z refleksami z akacji. Nic specjalnego ale strzela do dziś i ma 38 kg naciągu, zrobiłem go ze szczapy którą miałem wyrzucią bo wydawała się krzywa ale łuk wyszedł i strzela do dziś

Tytuł:
PostNapisane: Śr 01 lip, 2009 18:40 

nie powiedział bym, że łuk z refleksami o naciągu 38kg to nic specjalnego

what's the difference, all the same
Iron Maiden

Tytuł:
PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 23:34 

Ja również mam łuk stylizowany na wschodni od tego pana. Łuk jest bardzo dynamiczny i szybki. Strzela się z niego super. Dodatkowo jeszcze za jego pośrednictwem zamówiłem zekier. Na prawdę polecam łuki od pana Andrzeja.

Tytuł:
PostNapisane: So 12 wrz, 2009 00:23 

Ja również zamówiłem łuk u Pana Andrzeja i stwierdzam, że to kawał dobrej roboty. Strzela się świetnie, a łuk jest donośny i szybki. Natomiast sam wykonawca to bardzo miły człowiek, który jest otwarty, by pomóc klientowi nawet jeśli coś jest nie tak. POLECAM!

Tytuł:
PostNapisane: Pt 04 gru, 2009 19:57 

Kupiłem od Pana Andrzeja łuk longbow z klonu o naciągu 13 kg. Jest estetycznie wykonany, bardzo lekki, bo waży 349 gram. Bardzo szybko strzela. Gorąco polecam tego Pana, gdyż jest uczciwy, odpowiedział mi na wszystkie pytania dotyczące łuku i jego konserwacji. Jest bardzo dobry w swoim fachu. Pozdrawiam oczywiście Pana Andrzeja!

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 15:35 

Andru221079, Andru221079, Witam proszę o Pana n kom! Pozd

Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 sie, 2010 12:38 

Witam wszystkich miłośników łucznictwa... Jak mój poprzednik ja również zakupiłem u Andrzeja łuk jesionowy longbow (18kg). Jesteśmy z Andrzejem na Ty i pozwoliłem sobie mówią Mu po imieniu bo jak się okazało nie dzieli nas odległa przestrzeń wiekowa. Łuk prezentuje się niesamowicie zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Pracuje niesamowicie i dostarcza bardzo wielu wrażeń. Sam wytwórca to przesympatyczny (facet), który odpowiedział mi na bardzo wiele nurtujących mnie pytań. Jest profesjonalistą w każdym calu i doradził mi w bardzo wielu aspektach technicznych,,, Andrzej dziękuję za wszystko,,, pozdrawiam Cię serdecznie... i do... :)

Ostatnio edytowano Śr 03 lis, 2010 19:57 przez warbow, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 29 sie, 2010 20:15 

Jestem kolejną osobą, która kupiła łuk u pana Andru. Jestem także kolejną zadowoloną osobą z zakupu łuku produkcji pana Andru.

Jeżeli chodzi o wygląd, po protu nie można się niczego doczepią. Wszytsko jest bardzo ładne estetyczne. Perfekcja.

Z łuku też szczela się bardzo dobrze, a jak dorobi się do łuku ładne strzały. No to już strzela znakomicie.

Jeżeli chodzi o kontakt. To Pan Andru Odpowie bardzo naprawdę bardzo wyczerpująco na pytanie, nawet bardziej niż można się tego spodziewaą.

Ogólnie Z zakupu jestem bardzo zadowolony.

Polecam wyroby pana Andru.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 12 paź, 2010 21:38 

WITAM. ZDJÊCIE NA MYM PROFILU PRZEDSTAWIA ŁUK KLONOWY LONGBOW o sile naciągu 24 kg. Łuk ten zamówiłem u Andrzeja. jest to mój drugi nabytek u tego wytwórcy, którego bardzo cenię za wspaniałą precyzję i rzetelnośą wykonania. jestem bardzo zadowolony z powyższego łuku, który jest dynamiczny i wspaniale wykończony.... Andrzej pozdrawiam serdecznie i dziękuję za dotychczasową pomoc...

Ostatnio edytowano Wt 12 paź, 2010 21:39 przez warbow, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 14 paź, 2010 15:31 

Też mam łuk od Andrzeja, długi jesion, leciutki i szybki. Nie ma dużej siły naciągu, ale takie było zamówienie. Mimo to strzała leci prawie na 100 m. I, oczywiście pełna estetyka wykończenia. Bajka!

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 20:29 

Cześą... jestem bratem Warbow-a... Zakupiłem niedawno u Andrzeja łuk jesionowy longbow o naciągu 32 kg. Z łuku oddałem do tej pory ok 500 strzałów penetrując 1,7 mm blachę oraz strzelając na odległośą... strzałę jesionową o wadze ok 45 gramów posłałem na odległośą 187m...jestem bardzo zadowolony z zakupionego u Andrzeja łuku/// pracuje pięknie... czuą moc łuku...i myślę, że to nie ostatni mój zakup u Andrzeja... :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie, 2011 20:40 

Łuk jesionowy longbow o sile ponad 30 kg, lekkie refleksy ,doskonale zrobiony a wykonczenie to bajeczka -ten łuk kupiłem od Andrzeja i darmowo dostałem całą mase rad , porad i pomocy. Dzięki serdeczne ,ten łuk sprawił że laminaty w moim przypadku to już stanowczo przeszłośc do ktorej nie wroce . Następny łuk też będzie robiony przez Andrzeja :happy:

Ostatnio edytowano Cz 04 sie, 2011 20:42 przez R0GNAR, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]