logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 25 cze, 2017 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: YAM - Krakowska Królewska Manufaktura Łucznicza
PostNapisane: Pt 04 kwi, 2014 00:11 

szaszun napisał(a):
No ty to Dziewczyno wiesz jak pocieszyć.....

Oj nie przejmuj się. Znam teorię, według której mężczyzna, aby był przystojny, musi być tylko ciutę ładniejszy od diabła. :-P

PostNapisane: Pt 04 kwi, 2014 11:19 
SPONSOR

Poproszę o ocenę w Grzybowie, o rogi Żona się postara.

PostNapisane: Śr 06 sie, 2014 11:46 
w ofercie pojawiły się kołczany na plecy
2 wzory [jeden typowo na plecy, drugi do pasa i na plecy]

zdjęcia na stronce i facebooku znajda się wieczorem.

ps: chcę zdementować plotki, że nie robimy nic a nic na rynek polski, od lipca odwiedziło nas na nowym miejscu kilka osób i zakupy zrobiło, sprzęt odebrało. więc może i trudniej ale nadal jesteśmy otwarci na wasze potrzeby ;) [no każdego prócz jednej grupy z lubuskiego i pana Z.]

PostNapisane: Cz 30 lip, 2015 17:55 
pojawiły się łapki łucznicze - 3j palczaste na prawą rękę, i łapki na rękę łuczniczą [trzymającą łuk] chroniące przed otarciami. zdjęcia na stronce i FB już wkrótce.

31.07:
1:dodano zdjęcia łapek w kategorii akcesoria
2:na FB pojawiło się więcej zdjęć
3:większe zamówienia wysyłam w kartonie w przegródkach piankowych - taka nowość i ukłon by przewozić w lepszych warunkach strzały na turnieje.
4:wznowiłem realizację hurtowych zamówień na ultratanie promienie, szczególnie jesionowe, cedrowe, bambusowe i świerkowe, cenny podaję indywidualnie na maila osobom zainteresowanym, szperaczom pytającym dla samego pytania dziękuję i odpowiadam, że hurtowe oznacza od 150sztuk

pozdrawiam SzY

PostNapisane: Pn 10 sie, 2015 18:50 
SPONSOR

Trzecie, zamówienie, pierwsze przemyślane. Choć wcześniejsze cudem i uwagami Stephana udały się znakomicie.
Założenia proste, potrzebowałem pocisków wyłącznie do strzelania halowego, na maksymalnym dystansie 20 m, z uwzględnieniem miejscowych obyczajów, czyli skoro wszyscy strzelają z plastikowymi osadami to co będę sobie życie utrudniał.

No i dostałem, cedry, cieniowane, lotki duże , wysokie, i pierwsze wrażenie, cóż, jak jak lubię i prosiłem, żadnych upiększeń, poza podpisem ( pierwsze moje oznakowane Szaszunem strzały). To w końcu było nie było pociski.
Pierwsze strzelanie i cóż, dobrze że mam plastiki w osadach, bo trzeba by szybko zamawiać nowy komplet. Sznurek, cichutkie wyjście, żadnego szukania drogi, jadą gdzie patrzyłem, i gdzie miały dolecieć.

O ile mogę wróżyć z fusów mojego krótkiego doświadczenia w strzelaniu, miejscowi wiosną będą mieli trudne zadanie, jeżeli porządnie uda się przepracować zimę na strzelnicy.

W ten oto łatwy, przyjemny, z uwagi na niezwykle ciepły i profesjonalny kontakt ze Stephanem, sposób, o cenie nie mówię, chyba trafiłem na jakieś zaćmienie związane z upałem, i zapomniał Chłop dopisać zera na końcu rachunku, stałem się posiadaczem kompletu dedykowanego do dystansu, łuku, i do mnie, plus gratisy za które gorąco dziękuję.

Polecam jak tylko mogę i służę informacjami dla ciekawskich. Zdjęcia załącze jak już wrócę z wakacji.

Ps Serdeczne podziękowania ekipie "Siekierkowskiej" a zwłaszcza za zaproszenie, to dla Pana Piotra. Obiecuję uczyć się i zbliżać do Waszego poziomu

Szaszun

PostNapisane: Wt 17 lis, 2015 06:56 
SPONSOR

i kolejne, potwory tym razem, brzozowe, ciężkie, takie do zabijania tarczy. Baryłki albo baryły, bo 10 mm to kawał patyka już jest. Ale tak właśnie chciałem. Na Robinowej długiej 60 funtowej klejonce, z 18 m, miałem wrażenie że wbijam je ręką w tarcze. Wyrażnie wolniejsze od poprzednich cedrów, ale lecą tak jakby nie chciały spadać. No i cisza strzału zupełna, żadnej obcierki czy stuku. Osady plastikowe, ale taki tu klimat. Plus do tego fajny kołczan, z bajerancką torebko kieszonko schowkiem, na piersióweczkę, I karwasz ładny, i zapasowe osady, bo część zdołałem już skasować. Kontakt jak zwykle klasy S plus. Dużo rad, i pomocy, i prostowania moich średnich pomysłów. Terminowość i jakość wykonania, bez najmniejszego zarzutu. 29 strzelam w barebow ze sportowcami, to sprawdzę jak się sprawują w stresie. No chyba że sędziowie nie dopuszczą mnie z uwagi na strzelanie kijami od szczotek. W każdym razie polecam wyroby i usługi Stephana gorąco.

PostNapisane: Wt 17 lis, 2015 10:48 
w sprawie promieni:
nie każdy spin jest dostępny w dowolnej ilości od ręki, ja też pracuję i nie strugam tylko promieni ludzie, trochę zrozumienia
obowiązuje kolejka, kto pierwszy zamówił, ten pierwszy otrzyma
promienie są spinowane i ważone na elektronicznych urządzeniach mierniczych, jednak przypominam, że zewnętrzne czynniki po pomiarze mogą wpłynąć na w/w parametry [jeśli ktoś trzyma paczkę z gratami odemnie przy kaloryferze, to promienie mu wyschną na wiór =>waga i spin się rozjadą]

PostNapisane: Cz 28 lip, 2016 07:48 
SPONSOR

Nowy sezon, ze starych kompletów zostały drzazgi. Zamówiłem więc dwa komplety u Stephana. Poświęcił dzień cały, aby do głuszy w której gościłem, przez wertepy i bezdroża dojechać, pokazać, postrzelać, i wszystko w ramach stanowczo zbyt niskiej ceny za pociski, przy których podstawowym problemem będzie jak szybko zostaną zrobinowane. Tradycyjnie powiedziałbym że świetne i cudnie latają, ale to już Wiecie. Rzeczą która najbardziej mnie ujęła, jest jakość kontaktu, rzeczowości, i stopień lubienia Swoich Wyrobów przez Stephana. Polecam, chwalę, i dziękuję za już, będę prosił o jeszcze i to nie jeden raz

PostNapisane: Pn 03 kwi, 2017 17:38 
dobra :)
dzięki wszystkim
za co?
1: za cierpliwość do mnie
2: za wyrozumiałość wobec mojej gadaniny i pisaniny
3: za zaufanie jakim obdarzyliście wytwory rak moich

dzięki
pozdrawiam
żegnam :)

PostNapisane: Wt 04 kwi, 2017 00:50 

Stephan, zaniepokoiłem się bo zabrzmiało jak jakieś pożegnanie. O co chodzi?

PostNapisane: Wt 04 kwi, 2017 13:59 

Chyba właśnie o pożegnanie. Szkoda, że następna osoba z wiedzą odchodzi. Oby tylko Jopsa nie wszczął awantury z tego powodu.
Stephan powodzenia.

PostNapisane: Śr 14 cze, 2017 05:32 

Czy ktoś kojarzy, czy manufaktura nadal działa?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]