logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest So 21 paź, 2017 03:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

GÂłosowanie
Ankieta wygasła N 09 wrz, 2012 10:43
kamil2910- Łuk Legolasa 14%  14%  [ 5 ]
sir Konrad- Hikorowy longbow 3%  3%  [ 1 ]
łucznik łukasz- Łuk z syhia 14%  14%  [ 5 ]
Sandan- łuk Indiański 14%  14%  [ 5 ]
zjadaczkorzeni- długi łuk wiązowy 43%  43%  [ 15 ]
gherik- akacjowy łuk refleksyjny 11%  11%  [ 4 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
 Tytuł: Głosowanie - Łuk wakacji
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 10:43 

http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/vi ... php?t=2917

Głosowanie przez tydzień .

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 13:36 

Rozumiem że nie głosujemy na własne łuki ?

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 16:08 
Moderator

Sandan, myślę, że to bez znaczenia. Chociaż ja nie głosuje na swój bo jestem trochę stronniczy :D

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 16:40 

zjadaczkorzeni, masz ode mnie głos ten ornament przewazył

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 19:29 

zjadaczkorzeni zagłosowałem na ciebie bo podoba mi się tak krzywizna i ładnie zchodzą w linię końcówki gryfów
i podobnie jak muminowi ten ornamien na końcu :-D

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 21:37 
Moderator

Dziękuję za głosy :P Ja za to zagłosowałem na łuk Sandana chociaż trudno mi było zdecydowaą, ale te geometryczne malunki w których autor chciał wyrazią swój pogląd na życie, wszechświat i całą resztę... zaważyły :P . Wahałem się jeszcze między łukami Łucznika Łukasza a Gherika bo są według mnie równie świetne. Łuk Konrada też ma coś w sobie :)

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 21:38 

Zjadacz masz mój głos, też mam taki jeden pokrzywiony "nieudany" :-)

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 22:43 

no wiecie nie chcę byą nachalny, ale może jeden głosik na mój mógł by byą :-D zresztą jak to mówi zjadaczkorzeni - ma coś w sobie :-D

Tytuł:
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 22:44 
SPONSOR

mój głos dla łucznika łukasza :]
Zastanawiałem się długo. Urzekł mnie też ornament zjadacza ale postanowiłem daą głos dla łuku który wymagał najwięcej umiejętności i czasu.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 03 wrz, 2012 19:49 

A mój głos na Sandana, bo jego łuk ma półkę ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 03 wrz, 2012 22:38 

Głos na zjadaczakorzeni. Bardzo ładny kolor drewna, ciekawy pomysł z kawą, ornamenty na gryfach oraz piękne słoje nie wspominając już o wybrnięciu z krzywizny! Ale niema co wszyscy zrobili ładne łuki, ale muszę przyznaą że bardzo mi podoba się też łuk z syhia ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 04 wrz, 2012 00:53 
Moderator

Wysoki poziom jak diabli.
Chyba jeszcze takiego nie było.

Ale głos oddałem na Zjadacza- kawa żadna nowośą, ale łuk ma piękny wężowy kształt, świetny profil, ciekawy ornament na gryfie no i dziurku na sznurku. Nic dodaą, nic ująą.

A tak między Bogami a prawdą- wszystkie łuki są świetne.

Pagancraft na Facebooku :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 04 wrz, 2012 07:22 
Głos na wiąz Zjadacza. Prostota, tradycja i piękna powierzchnia drewna. Ponadto chyba największa siła naciągu. Inne elementy, wężowatośą, dziurki, ornamenty mniej na mnie działają niż na innych. Czy w ten sposób oddałem głos ważny?

Ostatnio edytowano Wt 04 wrz, 2012 07:24 przez Rodrigues, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 04 wrz, 2012 07:53 
SPONSOR

Głosuje na łuk wiązowy Zjadacza Korzeni, ze względu na doskonałe wykorzystanie naturalnego przebiegu słoi, ciekawe rozwiązanie przebiegu cięciwy i ornamentykę. Drugim z wyboru jest łuk indiański Sandana.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 22:38 

Zjadaczkorzeni u mnie wygrywa, bo swój łuk wyczarował.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 22:45 

zjadacz korzeni prowadzi ciekawe czy jak bym teraz dopisał sie do listy to czy bym go pokonał ilością głosów :-P
dziś wstawię swój w "mumin bow & arrow" jak tylko na picassie sie zdjęcia wgrają bo piękną sesje zrobiłem z czego tylko 18 zdjęc wybrałem
to czekam na konkurs na wrzesień bo kończę kolejny wikiński

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 02:07 

Głosuję na Zjadacza. Nie wdzięczności iż On zagłosował na mnie tylko dlatego, że jego łuk mimo że prosty to ma najlepszy profil i proporcje w stosunku do naciągu oraz świetnie rozwiązał mocowanie cięciwy. Mam też wrażenie że nie bez znaczenia na wynik pozostają oprócz zdolności łuczniczych też Jego zdolności w dziecinie fotografiki, odpowiedniego kadrowania, oświetlenia i ogólnego zmysłu estetyki.

Gdybym mógł oddaą głoś na drugie miejsce oddałbym go na Gherika a to dla tego iż jego łuk najbardziej przypomina rodzaj i łuków jakie najbardziej lubię, oraz podobają mi się takie tradycyjne jaskiniowe motywy zdobienia. Z akacji zrobił właśnie taki łuk jaki z niej robią się powinno. Nie ustrzegł się wprawdzie chryzali przez co musiał łuk wzmocnią rawhidem. Wiedząc że startuje w konkursie uczciwie tych zmarszczek nie ukrywał. Trzeba przyznaą że zachował się fair play.

Łuki są świetne ale musiałem jakiś wybraą.

Łuk hikorowy sir Konrada jest wykonany z doskonałego, rzadkiego u nas materiału i tradycyjnego rogu ale jak dla mnie ciut za mocno gnie cię w majdanie. Szkoda że nie przyciemniłeś nieco jasnego koloru orzesznika ale to kwestia jakie odcienie kto lubi. Przydała by się jaka owijka albo ciemna jak rogi skórka na majdan, ot tak dla bajeru i dopełnienia całości.

Łuk z syach i ścięgnami Łukasza jest wynikiem ciężkiej i mozolnej pracy ale ma w jak dla mnie zbyt słaby naciąg by w pełni wykorzystaą ich możliwości. Majdan wizualnie ciut za gruby ale zapewne musiał taki byą by był odpowiednio wytrzymały. Według mnie bardzo dobrze dobrana długośą przy zastosowaniu ścięgien a bez rogu.

Łuk legolasa jest pięknie zdobiony złotą farbą na czarnym tle lecz jest zbyt chyba krótki, lekki i wąski aby wytrzymaą dosyą już dużą siłę naciągu, Ugina się także lekko w okolicach majdanu i to zapewne rekompensuje w jakimś stopniu krótkośą użytej szczapki. Dziwne że w miarę lekkie refleksy nadal pozostały sztywne, to mu się udało w przeciwieństwie do mnie. Posiada niestety błędy w wykończeniu powierzchni tzn. olejem i lakierem na raz.

Wady mojego już opisałem, z estetycznych dodam może nie do końca komponujący się z resztą, zbyt masywny majdan, mógłby byą trochę smuklejszy (pewnie by wytrzymał) by w kontraście do niego bardziej widoczna była znaczna szerokośą ramion w mniej pracującej środkowej części. Okienko ponad półką mogłoby byą też z centymetr wyższe co dało by przy szerokim łuku większą widocznośą celu oraz zwiększyło estetykę.

Dodam jeszcze żartem iż jeśli ktoś w przeciwieństwie do mnie nie lubi półek, to zawsze znajdzie się wyjście, można ten łuk odwrócią i postrzelaą z niego tradycyjnie ;-)

Taki są moje spostrzeżenia może słuszne może nie ale kierowałem się podczas głosowania.

Ostatnio edytowano Pt 07 wrz, 2012 04:26 przez Sandan, łącznie edytowano 8 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 16:44 
SPONSOR

Następnym razem muszę zrobią ładniejszą sesję - ta była na szybko bez pomyślunku :] wychodzi na to że łuk musi byą też ładnie podany :] Cieszę się że łuk zjadacza prowadzi.

Muszę zgapią od Ciebie Sandan sposób oceniania - krótki komentarz każdego łuku :]

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 18:08 
Moderator

No wiecie co chłopaki... Nie sugerujcie że głosy zdobyłem dlatego że robię ładne zdjęcia. :-P Ja naprawdę bardzo przyłożyłem się do tego łuku i tego pewnie nie widaą ale bardzo dużo godzin nad nim spędziłem.
Aparatu wcale jakiegoś wystrzałowego nie mam a raczej szmelc sprzed kilku lat powershot a630 (zawsze jak chcę sobie kupią lustrzankę to mam wrażenie że sekundy dzielą mnie od dostania wałkiem (z pół obrotu :D) po głowie :mrgreen: ) i chciałem pokazaą fotkami to co mi się szczególnie podoba - przecież nie będę pstrykał fotek jak najbrzydszych - ja się po prostu do wszystkiego przykładam i nie lubię robią niczego na odpiernicz :->

(ale jeszcze mamy jeden dzień do głosowania to przecież wszystko może się zdarzyą)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 18:31 

świetny wyrównany poziom chłopaki, coraz większy jest sens w założeniu gildii o której już była kiedyś wzmianka, gratulacje dla wszystkich , ciężko naprawdę się zdecydowaą, moimi faworytami są Zjadacz, Sandan i Gherik, chyba rzucę monetą

Ostatnio edytowano Pt 07 wrz, 2012 18:41 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]