logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 16 gru, 2018 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O naprawie forum arcus
PostNapisane: N 04 gru, 2016 22:00 

Witam forumowiczów.Chociaż jestem członkiem naszej społeczności od niedawna widzę tu masę błędów,które uniemożliwiają korzystanie z forum w atmosferze,o którą tak zawzięcie każdy z nas chce dbać.
Otóż ważne wątki(podstawy łukoróbstwa i poradniki dla początkujących łuczarzy) znikają na rzecz offtopów w postaci wątków nie na temat jak i odpowiedzi na nie.Sam również byłem autorem takich oto wpisów-za co otwarcie przepraszałem i przepraszam,ale spowodowane to było słabą dostępnością do wiedzy dla początkujących.Działo się to także przez dwa zjawiska panujące na forum:tematy typu ,,ścięgna plus żywica epoksydowa w łuku wschodnim''(przypominam dział dla początkujących) jak i spamowanie w tematach o łukach tradycyjnych łukami typu kayah,grozer itp.zamiast pisać o nich w dziale,który już na forum istnieje:łucznictwo na przestrzeni dziejów-dziś.Co więcej stałym zjawiskiem stało się odpowiadanie na pytania w stylu:poszukaj na forum.Niewątpliwie jest to dobra rada gdyż jego zaśmiecanie,to niezbyt pożądane zjawisko-lecz osoby,które tak pisały nie podawały linków do tych tematów,które jaki się później okazywało mają po 3 lata wzwyż i dryfują po czeluściach tejże strony.O targowisku można powiedzieć jedno:przedmioty zlicytowane potrafią tkwić w tematach od bardzo długiego czasu-nikt nie wiem oprócz wcześniejszego posiadacza czy oferta jest nadal aktualna.Czasem gdy nawet osoba sprzedająca napisze pod swoim postem ,,nieaktualne'' robi to dużą konkurencję dla innych-zamiast 2 rzeczywistych ofert na forum znajdują się trzy przez co wątek jest niepotrzebnie przepełniony.Z żalem oraz smutkiem stwierdzam,iż moderatorzy jak i administratorzy nie robią nic w kierunku zmian forum na lepsze,pomimo że nie jestem jedyną osobą,kórej obecny model naszej społeczności jak i sprawowania władzy nie odpowiada.
Proponuje zatem aby ktoś ambitny zgłosił się do wyżej wymienionych funkcji i napisał swoje sugestie dotyczące zmian gdyż moje nie spotkały się z odzewem,ja chętnie będę z każdym współpracował (oraz wypiszę swoję plany zmian) gdyż sam nie jestem w stanie udźwignąć takiej odpowiedzialności.Proszę o rozpatrzenie mojego wniosku oraz użytkowników,proponujących zmiany pod tym postem przez administrację.Proszę również użytkowników naszego portalu aby powiadomili inncyh znajomych,,z arcusa'',żę isntieje taki post.Im więcej osób się zainteresuję tym większa szansa,żę będzie więcej zmian oraz iż wymienione problemy to nie ,,widzimisię'' pojedynczych osób.

Tytuł: Re: O naprawie forum arcus
PostNapisane: N 04 gru, 2016 22:15 

Widzę że kolega ma takie same poglądy jak ja. Również z niepokojem patrzymy na obecne działania na forum arcus, a właściwie ich brak, a szkoda że wygasa nasze jedyne polskie forum o takiej tematyce. Poruszone błędy przez kolegę znacząco pogarszają sytuację na arcusie, ale poprzez ciężką pracę mogą być naprawione.
Błędy wskazane przez kolegę można rozwiązać poprzez rozważne przenoszenie i kasowanie wątków, a także tworzenie nowych działów. Skoro admini nie są chętni na zmiany, a ojciec założyciel forum Cream chciał ostatnio oddać pałeczkę jakieś ambitnej osobie to chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na tą godność. Łuki u moim przypadku nie jest przejściowym zajęciem i nie mam zamiaru zaniedbywać forum. Oczywiście mam zamiar współpracować z gronem innych, chętnych do zmian użytkowników forum
Mam nadzieję że forum będzie żyło wiecznie i będzie bardziej przyjaznym miejscem dla pasjonatów łucznictwa.

PostNapisane: N 04 gru, 2016 22:59 

Trzaby zacząć raczej od stwierdzenia, kto jest obecnie tą władzą, tzn. ma admina i jest aktywny ;)

PostNapisane: N 04 gru, 2016 23:10 

Popieram wszystkich którzy interesują się tą sprawą. Nie wiem czy będe za bardzo pomocny bo mam mało czasu ale postaram się ile będe mògł.

PostNapisane: N 04 gru, 2016 23:19 
Zacznijmy od tego, że zadaniem administratora jest utrzymanie forum przy życiu a moderatorów przy utrzymaniu porządków na serwerze.
Tak wam bajzel przeszkadza którego częściowo jesteście współtwórcami ale wysłać raportu do moderatora nie potraficie. Przy każdym poście jest klawisz, wystarczy go nacisnąć i wpisać powód zgłoszenia.
Poza ogólnikami nic nie zostało wniesione, chcecie coś posprzątać proszę o konkrety, nie znam się na wszystkim i nie zamierzam wybierać co jest ważne a co ważniejsze.
Waćpan Hubert, Tobie za męczenie konia i obarczanie go noszeniem kowadła opieki nad zdechłą myszą bym nie powierzył ;-)

PostNapisane: N 04 gru, 2016 23:27 

sebastian napisał(a):
Zacznijmy od tego, że zadaniem administratora jest utrzymanie forum przy życiu a moderatorów przy utrzymaniu porządków na serwerze.
Tak wam bajzel przeszkadza którego częściowo jesteście współtwórcami ale wysłać raportu do moderatora nie potraficie. Przy każdym poście jest klawisz, wystarczy go nacisnąć i wpisać powód zgłoszenia.
Poza ogólnikami nic nie zostało wniesione, chcecie coś posprzątać proszę o konkrety, nie znam się na wszystkim i nie zamierzam wybierać co jest ważne a co ważniejsze.
Waćpan Hubert, Tobie za męczenie konia i obarczanie go noszeniem kowadła opieki nad zdechłą myszą bym nie powierzył ;-)

Normalnie Schetyna w najlepszych czasach. Sam tym postem niczego nie wniosłeś, a ostatnie logowania moderatorów świadczą o skuteczności ich działań:
Vanir: Ostatnia wizyta: -
Master of bow: Ostatnia wizyta: Pn 14 wrz, 2015 07:27
nicolaus: Ostatnia wizyta: Śr 23 lis, 2016 23:17
Dane z dnia: 04.12.2016r.

A nawet jeśli ktokolwiek by zareagował, to nie wydaje mi się aby dla moderatora/admina znudzonego już łucznictwem chciało się cokolwiek poza usunięciem 1 wątku zrobić.

PostNapisane: N 04 gru, 2016 23:31 
Dwie rzeczy:
Sprawdz kiedy ja byłem aktywny po raz ostatni;
Sprawdz kto zaakceptował Twoje dwa pierwsze posty;

PostNapisane: Pn 05 gru, 2016 17:29 

Jak to same ogólniki?Wypisałem rzeczy,które są powszechnie tu spotykane i nikt mi nie wmówi,że tak nie jest.Co do aktywności administratorów jak i moderatorów nawet nie będę się wypowiadał.Jakoś do przenoszenia i blokowania postów WAŻNYCH to jesteście pierwsi a jak ktoś w wątku DLA POCZĄTKUJĄCYCH zakłada temat:,,Ścięgna plus żywica epoksydowa w łuku wschodnim'' to nikt na to nie zwróci uwagi.Pozdrawiam

PostNapisane: Pn 05 gru, 2016 17:39 
A kto ma podjąć decyzję co jest tematem waznym a co jest mniej ważne? Mnie ścięgna na epoxy nie interesują to są mało ważne czyli dla mnie mogą trafić do "śmietnika" z innymi tak ważnymi tematami.
Nie siedzę w głowie początkującego lukoroba i nie wiem co dla niego jest istotne. Precyzja to wskazanie linków do tematów które powinny być wykjsponowane, ogolniki to to co robisz.
Jak długo czekałeś na zaakceptowanie przez moderatora pierwszych postów?

PostNapisane: Pn 05 gru, 2016 17:49 

Wiesz dla mnie dział dla początkujących to dział o tym jak zaczynać.Jak ktoś na samym starcie ma bardzo duże ambicję-ok ale niech wypisuje o nich w tematach dla zaawansowanych.Poza tym dział dla początkujących na logikę powinni czytać nowicjusze,więc wątpię,że taki temat doczeka się odpowiedzi.Nie chodzi tu co dla kogo jest ważne a co nie tylko jaki poziom obejmuje ta wiedza.Co do reszty:powiedziałem wystarczająco szczegółowo.Teraz czekam na reakcję innych użytkowników,gdyż każdy obraca się w rożnych tematach ,z różnymi ludźmi,z którymi ja do czynienia nie mam więc nie jestem w stanie wyłapać wszystkiego.A to,że łaskawie ktoś zaakceptuje moją prośbę o przyznanie praw użytkownika to jego jeden z ważniejszych obowiązków(chyba,że zasady forum mówią,iż użytkownik może zostać odrzucony przez widzimisię pewnej osoby)-pomijając te,których i tak głowy tego forum nie są w stanie,albo po prostu nie mają ochoty wypełniać.

PostNapisane: Pn 05 gru, 2016 23:35 
Tu jest przykład precyzyjnej odpowiedzi na zadane pytanie.
sebastian napisał(a):
Jak długo czekałeś na zaakceptowanie przez moderatora pierwszych postów?

Michelord napisał(a):
A to,że łaskawie ktoś zaakceptuje moją prośbę o przyznanie praw użytkownika to jego jeden z ważniejszych obowiązków(chyba,że zasady forum mówią,iż użytkownik może zostać odrzucony przez widzimisię pewnej osoby)-pomijając te,których i tak głowy tego forum nie są w stanie,albo po prostu nie mają ochoty wypełniać.

Czekamy na opinię pozostałych, zobaczymy co powiedzą.
Polecam sprawdzić statystyki forum, może się Wam w końcu rozjaśni nieco w głowach bo na chwilę obecną niby jesteście na forum i niby o nie walczycie ale w swoim zacietrzewieniu nie zarejestrowaliście dla kogo walczycie.

PostNapisane: Pn 05 gru, 2016 23:48 

Jak dla mnie to czas nie jest najważniejszy w publikowaniu wątków/postów. Dla mnie jest ważniejszy porządek na forum, a tego jak widać nasz kolega sebastian nie umie (lub mu się nie chce) zrobić.

PostNapisane: Wt 06 gru, 2016 00:00 
Nie jestem żadnego z was matką żeby po was bajzel sprzątać. Jak będziecie trolować to was zbanuje i się wasze problemy z forum skończą.
Użytkownik chce żeby forum tworzył administrator z moderatorami. Do roboty się wziąć i zacznijcie współtworzyć cokolwiek bo inaczej to nici będą z waszej współpracy opartej na waszej roszczeniowej postawie.

EDIT
Michelord napisał(a):
Wiesz dla mnie dział dla początkujących to dział o tym jak zaczynać.Jak ktoś na samym starcie ma bardzo duże ambicję-ok ale niech wypisuje o nich w tematach dla zaawansowanych.Poza tym dział dla początkujących na logikę powinni czytać nowicjusze,więc wątpię,że taki temat doczeka się odpowiedzi. Nie chodzi tu co dla kogo jest ważne a co nie tylko jaki poziom obejmuje ta wiedza.

Początkujący zadał pytanie dlaczego nie przyjmiesz tego do wiadomości i nie odpowiesz koledze tylko zalecasz moderatorowi przeniesienie tego wątku w inne miejsce? Bo w innym miejscu będzie się w Nieprzeczytanych postach wyświetlał lepiej i tam dostanie odpowiedź? Rzeczywiście zaspamił w nieodpowiednim miejscu okrutnie i uczynił dział nieczytelnym. Wpis o którym piszesz w dziale dla początkujących jest z tego roku z 1 października a wcześniejsze z czasów wakacji a najstarszy wpis na tej stronie z postami ma rok, jest z listopada ubiegłego roku. Co ty tam chcesz sprzątać i w jaki sposób? 25 postów na stronie i cofnięcie się o rok :D
Michelord napisał(a):
A to,że łaskawie ktoś zaakceptuje moją prośbę o przyznanie praw użytkownika to jego jeden z ważniejszych obowiązków(chyba,że zasady forum mówią,iż użytkownik może zostać odrzucony przez widzimisię pewnej osoby)-pomijając te,których i tak głowy tego forum nie są w stanie,albo po prostu nie mają ochoty wypełniać.
Ale super odpowiedź. Się pytam ile czekałeś a ty mi opowiadasz bajeczkę o prawach i obowiązkach widzianych oczyma gościa co to nawet regulaminu pobieżnie nie przeleciał a o netykiecie to nawet nie wie wcale.

"Głów tego forum" (co to qrwa za zwrot/określenie jest?) nie ma, jestem tu sam, moderatorów nie ma, główny admin czasem wpadnie zrobić drakę bo jakiś niepełnosprytny zakłamany user coś mu nasmarował (pokłony dla zakłamanego cześnika) i tak to sobie umiera powolutku a ja tu jestem jak ten opiekun w hospicjum i tak długo dopóki nie znajdzie się zgraja użytkowników chcących współtworzyć forum a nie tylko pierdaczyć (o tym jaki tu bałagan jest i jak tu nikt nic nie robi) wszystkich innych będę gonił banami i kasował konta jak trzeba będzie aby forum zmarło w godności. Chcesz coś zmienić? Zacznij od siebie i swojego postępowania a potem możesz stworzyć temat na forum o propozycjach zmian albo dopisywać się w istniejącym. Ale precyzyjnie proszę z linkami do tematów, mam dość bogate życie muszę je dzieli pomiędzy wiele osób i jeszcze więcej pasji, nie chce mi się marnować go zbyt dużo na zbędne poszukiwania "problematycznego tematu".
Z kolegą możesz się naradzić jak wróci z urlopu, jeśli się nie obrazi na śmierć będzie w niedzielę.

PostNapisane: Wt 06 gru, 2016 13:51 

Na zaakceptowanie prośby o dołączenie czekałem max 1 dzień czyli tu jest spoko.Jeśli chodzi o dział dla początkujących:chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło albo po prostu chcesz udowodnić,że to dobry system chociaż każdy widzi jak jest.Zmiany będą gdy ktoś otrzyma pewne funkcję.Nie mam namyśli siebie ale np.iztoka,huberta.Dostrzegają problemy,mają pomysły i zaangażowanie,żeby je rozwiązać.Jeśli będą chętni do współpracy z innymi w tym również ze mną to się zgłaszam.Podzielają moje zdanie w poruszanych wyżej kwestiach.

PostNapisane: Wt 06 gru, 2016 14:49 
SPONSOR

Proponujecie usprawnienia jakby nie wiem jaki był ruch na forum, ja jebe... Ile jest tych postów co się przez nie nie możecie przekopać, 15 tygodniowo, 30 w porywach? Przy - optymistycznie - 10 użytkownikach aktywnych? W takiej stagnacji nie jesteście w stanie przebrnąć przez już założone tematy, bo np nowe posty wam zagracają forum?

Seba, bierz cięższy młotek jak coś.

PostNapisane: Wt 06 gru, 2016 15:28 

Ja osobiscie jestem newtralny. Zgadzam się z jedną stroną jam i z drugą. Ale moim zdanjem nie opłaca się robić "rewolucji" na forum bo przecież nie ma dużo aktywnych urzytkowików. Czyli moim zdaniem najleiej będzie jeśli zaproponujemy kilka zmian na forum ale wszystkiego nie będziemy zmieniać

PostNapisane: Wt 06 gru, 2016 17:05 
SPONSOR

Działająca szukaczka by forum pomogła. Ale to nie tylko tu kuleje. Np fajny temat Dannego o strzałach tureckich z muzeum w Dreźnie. Opcja szukaj go nie zwraca.

PostNapisane: Wt 06 gru, 2016 17:39 

Seba coś wspominał o nieudanej migracji. Jakby bazę wydestylować i wpakować w nowy silnik forum to pewnie byłoby dobrze,
pytanie ile to roboczogodzin zajmie. Bo jak ktoś ma ścibolić kilka dni i nocy to zachodzi pytanie, kto się podejmie ;P
Albo jeszcze inaczej, odcedzić to co wartościowe, offtopy i przepychanki skasować a resztę wrzucić na nowe forum. Tylko to też jest niewąska robota.

PostNapisane: Śr 07 gru, 2016 05:11 
System (jaki system?), zmiany, ktoś otrzyma funkcje (swoją drogą zabawne bo użytkownik Ktoś rzeczywiście ma funkcję)... Co Ty chcesz w tym dziale dla początkujących zrobić bo to jest dla mnie zagadką. Wchodzimy do działu dla początkujących i na pierwszej stronie mamy 25 tematów i już ogarniamy rok życia forum a Ty chcesz to robić czytelniejsze czyli jakie i dla kogo czytelniejsze?

Dobra, żeby bez sensu nie brnąć w temat ani Ty ani Hubert ode mnie moderatora nie dostaniecie. Na chwilę obecną widzę jedynie parcie na posiadanie funkcji bez chęci współpracy jakiejkolwiek. Nie pozwolę sobie na partyzantkę na nie swoim serwerze. Jak wam Cream da moda to już będzie problem Creama co potem z tym bajzlem zrobić. Oczywiście cały czas czekam na konkrety a nie ogólniki bo może macie dobre pomysły tylko przedstawić tego nie potraficie. Ale błagam konkret to jest "za chwilę przywalę ci w ryj" a nie "uważaj bo cie uderzę".

Żeby się nie wdawać niepotrzebnie w retrospekcje. Na samej migracji straciliśmy sporo użytkowników bo siadło z logowaniem (ustawienia ciasteczek), konwersja czcionek tez poległa co widać u części starych userów w podpisach (tu się dopatruję części problemów z szukajką), skórka forumowa jest do wcześniejszej wersji forum i generuje swoje błędy (można reanimować ale chyba łatwiej zbudowac od nowa co ani tak ani inaczej w gre nie wchodzi nie mam na to czasu), nie mam bezpośredniego dostępu do bazy danych (ruchy na bazie czy przeinstalowanie nie wchodzą w grę chyba że Cream odda forum z domeną) tylko beckup z PA. Można spróbować ściągnąć pełnego beckupa, lokalnie wyedytować jakimś narzędziem "zewnętrznym" i spróbować na siłę updatować bazę ale nie bardzo widzę sens usuwania czegokolwiek z treści które są tu zachowane.
Mam jeden pomysł na szukajkę, spróbuję go do końca tygodnia sprawdzić.
Spadam spać bo za 4.5h pobudka

PostNapisane: Śr 07 gru, 2016 16:28 

Nie mam parcia na rangę tylko mówię że jak nie chcecie sprzątać to pozwólcie zrobić to komuś innemu(nie mam na myśli tylko siebie) Co do konkretów pisałem:początkujący to nowicjusze którzy raczej nie bawią się w epoksydy.Jest dział łucznictwo dziś więc po co pisać o lukach Kayah,grozer itp w dziale w ktorym ludzie szukają jak zacząć przygodę z wyrobem łuków.Proponuję podzielić forum na 3 główne działy:łucznictwo,łuczarstwo,rzemiosło.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]