logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 16 gru, 2018 12:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: O naprawie forum arcus
PostNapisane: Śr 07 gru, 2016 17:19 
Test na spostrzegawczość
Oto nazwa działu i o czym ona mówi?
Dla początkujących
Jeśli zaczynasz przygodę z łucznictwem to dział dla ciebie

Podpowiedź poniżej
Spoiler:

Spoko podział ale dla kogo? Dla 40 nowych rejestrujących się userów miesięcznie z czego 30 to bio-boty czyli userzy którzy mają linki do stron w podpisach i chcą zamieścić dwa posty na krzyż jak ten dzisiejszy memberlist.php?mode=viewprofile&u=5964 i dla tych pozostałych którzy nawet powitalnego posta nie napiszą? W ostatnim miesiącu nie akceptowałem żadnego postu nowego usera. Bio-boty usuwam na bieżąco (robota dla administratora), dwa razy dziennie jak nie zapomnę zaglądam też do postów do zaakceptowania, powiadomienia moderatorskie na tej skórce nie działają (robota dla moda).
Od początku roku szkolnego zarejestrowało się i napisało kilka postów może 15 osób, reszta tych co nie chcieli się reklamować po jednokrotnym zalogowaniu zapomniała o nas. Starzy użytkownicy nie potrzebują zmian, sporadycznie chcą się dzielić wiedzą bo już ich mdli samo wspomnienie tematów dyżurnych i pisanie po raz kolejny tego samego co jest lub powinno się znaleźć w przyczepionych tematach. Ruch na forum jest w czasie wakacji i powinien w czasie ferii ale w zeszłym roku w czasie ferii ruchu na forum nie było.

Żeby było treściwie to swą wypowiedź uzupełnię starym powiedzeniem.
Jak w burdelu źle się dzieje zmienia się dziewczynki nie firanki.
Owszem potrzeba świeżej krwi ale nie do zmian kosmetycznych które proponujecie tylko do zwiększenia ruchu na forum.
Potrzeba pomysłów żeby zachęcić część ludzi do powrotu i wzięcia udziału w życiu forum bo forum bez ludzi to trup.
Konkurs na łuk miesiąca wykonany przez amatora nie profesjonalistę.
Konkurs na strzały reszta jw.
Konkurs na jakieś działo kowalskie ...
Turniej w pierdzeniu w oświetlonym na różowo pomieszczeniu.
Była liga forumowa, nawet były nagrody ufundowane przez Czarnego Rycerz z Łuszterszajer a może z Łusterszir ale zdechła i się Piotrowi odechciało czas marnować. Żeby było śmieszniej Piotr żeby zorganizować forumowy turniej łuczniczy nie potrzebował być modem / adminem. Bo to kreatywni userzy są siłą forum a nie sekcja sprzątająca.

PostNapisane: Cz 08 gru, 2016 11:30 
Administrator

Wrzucę swoje trzy grosze.

Nie mam czasu zajmować się już aktywnie forum. Pełnię dalej rolę administratora, ale jest to rola stricte techniczna - czuwam, żeby forum było dostępne i używalne, żeby serwer i domena były w porę opłacone itd.

Nie jest to bardzo trudne, więc w tym pomocy nie potrzebuję jakoś specjalnie. Ale z całą pewnością dobrze byłoby mieć osoby, które mogą forum zarządzać od strony merytorycznej. Podsumowując, brakuje nam aktywnych moderatorów. Poza Sebastianem, czy jest jakiś aktywny?

PostNapisane: Cz 08 gru, 2016 14:57 
Ostatnio był Nicolaus, powiesił ogłoszenie o sprzedaży sprzętu. Poza nim nie widziałem nikogo co w sumie nic nie oznacza.
Nam brakuje użytkowników nie moderatorów, na forum działa KKŁT i giełda, reszta od wakacji jest słabo używana.
Kolega Hubert rozpętał jakaś gówno-burzę bo nadmiaru testosteronu nie wydala z moczem i go trochę ponosi na update hierarchii potrzeb i chce przeskoczyć nad "samorealizacją" od razu do "szacunku i uznania".

PostNapisane: So 10 gru, 2016 13:38 

Seba już dość bo widzę,że każdy mój pomysł będziesz krytykował.Czytanie ze zrozumieniem nie jest aż takie trudne.Co do reszty:Cream dlatego ja pisałem,że mógłbym zostać modem jeśli nikt z wielu piowodów nie może objąć tej rangi.Mam pomysły na zmiany,jestem otwarty na współprace z innymi forumowiczami.Pozdrawiam

PostNapisane: So 10 gru, 2016 14:31 
Jakie to wygodne swoje braki pielęgnować i innych zmuszać do czytania ze zrozumieniem.
Naucz się tak pisać aby każdy w tym nawet największy tuman zrozumiał to co napisałeś dokładnie w taki sam sposób i do tego tak jak chciałeś aby to zostało zrozumiane i wtedy umiejętność czytania ze zrozumieniem nie będzie nikomu potrzebna.

Macie Creama i forumowiczów, zadaliście pytanie o zmiany i ciągle czekamy na przychylne Waszemu pomysłowi decyzje.
Pierwsze wpisy na forum są z czasów kiedy rodzice was odpieluchowywali i wolałbym aby tak zostało do czasów jak wy będziecie swoje pociechy odpieluchowywać.

PostNapisane: So 10 gru, 2016 15:13 

Jakie niby braki?Znowu chcesz zmieszać kogoś z błotem?Napisałem wprost co mi się nie podoba co chcę zmienić i czekamy na innych tak jak mówisz.Jakoś nie widzę braku logiki albo owjania w bawełnę w moich postach...Więc nadal nie wiem czego nie rozumiesz.Wypisałem co mi(i nie tylko mi)się nie podoba i jak bym to rozwiązał.Pozdrawiam

PostNapisane: So 10 gru, 2016 15:37 
I kto tu ma problemy z czytaniem...
Odpuszczam udzielanie się w tym temacie bo został on wyczerpany po wielokroć i dalsze pisanie w nim niewiele zmieni.

Powodzenia życzę

Cream mam prośbę.
Zanim dasz im opcję moderatorów zrób pełnego beckupa bazy danych żeby się w razie czego dało odtworzyć to co koledzy posprzstają, bo ciągle żaden z nich się nie pochwalił jakie ma doscwiadczenie w byciu moderatorem i gdzie je nabył.

PostNapisane: So 10 gru, 2016 19:17 

Brawo za udzielanie się w dyskusji bez argumentów oraz oczernianie mojej osoby(pisanie o moich brakach bez konkretów).Po wpisie z odtwarzaniem danych ostatecznie się pogrążyłeś.Nic o mnie nie wiesz więc się nie wypowiadaj o mnie bo snujesz teorie spiskowe jakobym miał zrobić kompletny chaos na forum.Jak na razie to twoje działania idą w tym kierunku.Naprawdę usuwanie niewygodnych postów i blokowanie tematów,które zapychają na skutek tego forum to nie najlepsza metoda rozwiązywania problemów.
PS Cream ja się wstępnie zgłaszam. Jak mówiłem mam pomysły,chęci i będę współpracował z innymi w kwestii zmian bo kazdy ma rozne pomysły a swoimi wszystkim nie dogodzę.

PostNapisane: Pn 12 gru, 2016 13:20 
Administrator

Sebastian, uważam, że Michelord ma trochę racji w tym co pisze i twoja retoryka na jego temat mi się nie podoba. Moderator nie powinien pisać w ten sposób.

Postaram się to przemyśleć w najbliższym czasie wasze propozycje tutaj. A backup bazy i tak muszę robić regularnie. :)

PostNapisane: Pn 12 gru, 2016 14:47 
Moderator

.

Ostatnio edytowano Pn 12 gru, 2016 18:31 przez zjadaczkorzeni, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 12 gru, 2016 15:55 

Jako user, który poprzednio dołożył się do forum chciałbym wiedzieć coś o osobach aplikujących na moda: doświadczenie na innych forach (jakich), krótko o sobie (podstawowe informacje kim jesteście), swoje pomysły na to forum.

PostNapisane: Pn 12 gru, 2016 16:34 
Administrator

Pytanie o doświadczenie to dobry pomysł, ale ma jedną wadę: jak do tej pory jest za mało chętnych, aby stawiać takie warunki...
Osobiście uważam, że jeśli ktoś jest ogarnięty, to wiek nie stanowi bariery.

Czy ktoś inny chciałby się wypowiedzieć i zgłosić swoją kandydaturę na moderatora?

PostNapisane: Pn 12 gru, 2016 21:58 
SPONSOR

ja mam zastrzeżenie... jak po napisaniu 42 postów na forum można chcieć być jego modem? Przecież to nawet nie User... tylko NOB

PostNapisane: Pn 12 gru, 2016 23:52 

Niby tak, ale skoro jest deficyt modów, to dlaczego by nie?
Z drugiej strony, od moda wymagałbym żelaznych nerwów i poprawnej polszczyzny tudzież paru innych pomniejszych cech,
tak że sprawa nie jest prosta ;)

PostNapisane: Wt 13 gru, 2016 00:14 

Nie wydaje mi się że liczba postów jest dobrym wskaźnikiem zangażowania w sprawę forum.
Na szczęście odezwał się jeden rozsądny głos doświadczonego creama. Nie wiem czy zaszkodzi mała zmiana. Niech to ropatrzy cream, który jest jak widać bezstronny.
Popieram zangażowanie wszystkich w sprawę naprawy forum.

PostNapisane: Wt 13 gru, 2016 00:21 
Miałem się nie wypowiadać ale zostałem wezwany to się wypowiem.
Cream napisał(a):
Sebastian, uważam, że Michelord ma trochę racji w tym co pisze i twoja retoryka na jego temat mi się nie podoba. Moderator nie powinien pisać w ten sposób.
Owszem ma trochę racji, ta dyskusja zdecydowanie ma za mało argumentów a te które nie pasują autorowi zwyczajnie są przez niego pomijane milczeniem. Ależ ja nie mam być ładny i się podobać, ja mam być skuteczny. Gość pisze w sposób niechlujny, brak znaków przestankowych po znakach interpunkcyjnych raczej wskazuje na ignoranta a nie ortodoksa językowego. Ignorowanie pytającego poprzez nie odpowiadanie na zadane pytania to kolejny punkt do obrazu przyszłego "pracobiorcy". Masz rację należy ogarniętemu młodemu człowiekowi dać szansę. W końcu na bezrybiu i rak ryba.
Jak widzę nie tylko młodzi nie mają czasu czytać całego wątku tylko wybiórcze jego kawałki.
Przypominam, że ja zostałem tu administratorem nie moderatorem, moim zadaniem było postawić na koła to co się po migracji wykrzaczyło a moderatorem zostałem niejako z musu bo nie było nikogo. Takie koszty nadgorliwości, gdybym nie zaakceptował postów naszych nastolatków nie byłoby tej rozmowy.

Cream napisał(a):
A backup bazy i tak muszę robić regularnie. :)
Beckup bazy robi się automatycznie codziennie po północy, aktywuje go pierwszy logujący się na serwerze użytkownik, jest przechowywany przez 7 dni.

Jak widzę zjadacz zrezygnował z wypowiadania się w tej kwestii.
Nie będę Wam panowie przeszkadzał, tak jak napisałem ja się na to abyście tu sprzątali nie zgadzam, macoe szefa niech się wypowiada.
Skoro w burdlu źle się dzieje czas zmienić dziewczynki.
Cream proszę zdejmij ze mnie funkcję administratora.

PostNapisane: Wt 13 gru, 2016 11:42 
SPONSOR

Macie takie zawalenie tematami i nowymi postami że naprawdę jest co sprzątać...
Cream młody może nich będzie adminem,modem ale chociaż niech będzie pełnoletni kurde...
Obaj Panowie macie chore parcie na władzę, Hubercik i Michelrod. Siebie samego nie uważam za starego wyjadacza bo takich już tu nie ma... od dawna niestety. Czasem pojawi się Sandan, robin już raczej nie pisze bo i po co?
A wielu pokasowało swoje konta.
Powiedzcie jaka to wiedzę tematyczną posiadacie by tu cokolwiek ogarnąć. Bo jeśli chodzi o łuki lub łucznictwo to raczej znikomą wręcz, także merytorycznie to gówna od pieczarek w tym temacie nie odróżnicie.
Co ciekawe na zachodnich forach sytuacja jest podobna 1-2 posty tygodniowo. Raz do roku ktoś coś ciekawego zapoda. Owszem można by było coś ogarnąć gdyby tu była potężna ilość informacji - postów. Ale tak to tylko mnie rozśmieszacie. Macie jeden temat o budowaniu łuku krok po kroku z fotami. Jakoś przez parę lat nikomu nie chciało się podjąć innych realizacji.
Szczątkowa galeria prac forumowiczów z ogólnie pojętego łucznictwa i okolic. Parę artykułów starszych od mamutów autorstwa ludzi którzy już dawno nie są użytkownikami.
Może robin ma racje poco dzielić się z towarzystwem wiedzą za free. Zorganizować kurs i coś zarobić chociaż na bułe z masłem. Tak przyjdą zainteresowani wysłuchaniem a nie trolle co to wszystkie umy pozjadały.
Więc zamiast pyskować to ogarnijcie trochę temat i za jakiś czas może rzeczywiście będziecie się nadawać na jakiekolwiek funkcje na forum. Bo dziś to będziecie obaj gwoździem do trumny tegoż.

Jest to moja opinia i wymienione przeze mnie osoby wcale się z nią nie muszą zgadzać.

PostNapisane: Wt 13 gru, 2016 14:21 

Mówię to do Mariusza jak i wszystkich podzielających jego zdanie, albo poprostu zainteresowanych naszym forum.Jak już pisał Cream:jak ktoś jest ogarnięty wiek nie stanowi bariery.Fakt jestem początkujący w dziedzinie łuków, nie jestem również pełnoletni.Jako moderator mam za zadanie przenosić posty, zakładać działy.To,że na razie zrobywam wiedzę nie znam się na większości tematów nie znaczy,iż nie wiem co jakiej dziedziny się tyczy (narzędzia do wyrobu łuku,jak strzelać z łuku).Wspominałem już-nie mam parcia na rangę.Nie mogę jednak bezczynnie patrzeć jak to forum o łukach(którę traktuję na poważnie) umiera.Nie mówię, że na forum jest taki ruch aby trzeba było robić nie wiadomo co zakładać nowe forum.NIE!! Wiedza tu przekazywana jest bardzo wartościowa ale ginie pod tabunem nieposegregowanych wątków i dwuznacznych działów(niektórzy wrzucają wiedzę w nie,bo mają wątpliwości który z działów jest odpowiedni przez ich nazwy i opisy)Poza tym jak jest za przeproszeniem burdel to lepiej go zostawić tak? Masz więc Mariusz odpowiedź czemu jest taka liczba aktywnych użytkowników oraz tych co usunęli konta a nie inna.Po prostu nie mają do czego wracać.Fakt będzie to moja pierwsza styczność z tego rodzaju funkcją ale to chyba nie znaczy, że mam nigdy jej nie objąć? Każdy przecież kiedyś zaczynał.PS Liściasty mam mocne nerwy, bo jak widzisz twardo trzymam się swoich argumentów, uścislam je jak ktoś ma wątpliwości co do ich sensu.Nic jednak nie wciskam nikomu na siłę.Polszczyznę poprawną używam, przepraszam gdy czasem napiszę np. Z zamiast Ż. Zdarza się jak zaczynam pisać zdarzy mi się popełnić takowy błąd.Zwrócę na to uwagę.Pozdrawiam

PostNapisane: Wt 13 gru, 2016 17:34 

"Nie naprawiaj, jesli sie nie zepsulo..."
Rozumiem, ze jestescie obaj (Wacpan Hubert i Michelord) bardzo mlodzi i pelni zapalu, ale nie rozumiem Waszego zachowania.
Dolaczyliscie do tego forum stosunkowo niedawno, a juz chcecie zaprowadzac tu swoje porzadki i macie w... nosie wszystkich, ktorzy przez wiele lat tworzyli to miejsce. Dla Was liczy sie tylko WASZA wizja forum.
Nie macie pojecia o obowiazkach admina i moderatora, nie zapytaliscie nawet jakie umiejetnosci sa potrzebne do pelnienia tych funkcji, ale glosno krzyczycie Ja! Ja! Ja!
Forum to nie tylko miejsce, to takze ludzie... mnostwo ludzi, ktorzy je stworzyli. To ich dom, ich podworko. A Wy chcecie poprzestawiac im meble, bo skoro mieszkacie tu od kilku miesiecy to od tej chwili wszystko musi bys wedle Waszego "widzi mi sie". I nie jest dla Was wazne to, ze innym to miejsce pasuje wlasnie takie jakie jest!

Jesli chodzi o Wasze pomysly, to odniose sie tylko do kilku fragmentow z Waszych wypowiedzi w tym watku...
Michelord napisał(a):
Co więcej stałym zjawiskiem stało się odpowiadanie na pytania w stylu:poszukaj na forum.

Jak zmusisz ludzi, zeby odpisywali inaczej?...
Michelord napisał(a):
O targowisku można powiedzieć jedno:przedmioty zlicytowane potrafią tkwić w tematach od bardzo długiego czasu-nikt nie wiem oprócz wcześniejszego posiadacza czy oferta jest nadal aktualna.

Jesli Ty tego nie wiesz, to na jakiej podstawie ocenisz aktualnosc postu? To nie jogurt, wiec nie ma terminu waznosci....
Michelord napisał(a):
typu ,,ścięgna plus żywica epoksydowa w łuku wschodnim''(przypominam dział dla początkujących)

Niektorzy zaczynaja od kija leszczynowego i sznurka a inni od razu z wysokiego "C". Ale dalej sa poczatkujacymi, wiec to dzial jak najbardziej dla nich.
Waćpan Hubert napisał(a):
Dla mnie jest ważniejszy porządek na forum, a tego jak widać nasz kolega sebastian nie umie (lub mu się nie chce) zrobić.

Przy kazdym poscie po prawej stronie jest maly wykrzyknik na czerwonym polu. Jesli uwazasz ze post jest w niewlasciwym miejscu nalezy zglosic ten fakt moderatorom.
Zglosiles??? Jesli nie to nie, to nie zarzucaj innym ignorancji lub lenistwa!
Waćpan Hubert napisał(a):
Błędy wskazane przez kolegę można rozwiązać poprzez rozważne przenoszenie i kasowanie wątków, a także tworzenie nowych działów.

Ktore watki chcesz skasowac? Ktore przeniesc i gdzie? - Konkrety! - Chcesz jakis nowy dzial? Popros o to moderatora. Jesli tego nie zrobisz, to skad on ma wiedziec, ze takowy jest potrzebny?
Michelord napisał(a):
Wiedza tu przekazywana jest bardzo wartościowa ale ginie pod tabunem nieposegregowanych wątków i dwuznacznych działów(niektórzy wrzucają wiedzę w nie,bo mają wątpliwości który z działów jest odpowiedni przez ich nazwy i opisy)

Sa posegregowane :!: wg "swiezosci". Najnowsze masz na gorze. To jest forum a nie leksykon. I wiele watkow pasuje do kilku tematow rownoczesnie.
Waćpan Hubert, Michelord napisał(a):
Waćpan Hubert- z niepokojem patrzymy na obecne działania na forum arcus, a właściwie ich brak, a szkoda że wygasa nasze jedyne polskie forum o takiej tematyce. Poruszone błędy przez kolegę znacząco pogarszają sytuację na arcusie, ale poprzez ciężką pracę mogą być naprawione.
Michelord- Nie mogę jednak bezczynnie patrzeć jak to forum o łukach(którę traktuję na poważnie) umiera.
Michelord- Masz więc Mariusz odpowiedź czemu jest taka liczba aktywnych użytkowników oraz tych co usunęli konta a nie inna.Po prostu nie mają do czego wracać.

Niestety, ten problem dotyczy bardzo wielu miejsc, z ktorych wycofali sie "mistrzowie tematu". Zazwyczaj prowadza swoje blogi, sklepy i.t.p. i zwyczajnie brakuje im czasu na udzielanie sie na forach.
Jak ich zmusicie, zeby zrezygnowali z Facebooka i ich wlasnych blogow na rzecz tego forum? Macie jakis pomysl?
Michelord napisał(a):
Fakt będzie to moja pierwsza styczność z tego rodzaju funkcją ale to chyba nie znaczy, że mam nigdy jej nie objąć? Każdy przecież kiedyś zaczynał

Kazdy kiedys zaczynal, ale mial jakas wiedzie informatyczna i zazwyczaj byl pelnoletni. Nawet w grach minimalny wiek dla "funkcyjnych" to 16 lub 18 lat...

Jesli chcecie tu cos zmieniac, to zglaszajcie konkretne propozycje, zamiast siac zament i obrazac innych.
Jak do tej pory jedyna rzecz ktora Wam sie udala, to sklonienie moderatora Sebastiana do zgloszenia swojej dymisji :-( . Mam szczera nadzieje, ze Cream jej nie przyjmie...

PostNapisane: Wt 13 gru, 2016 18:44 
SPONSOR

dlaczego wklejam? Proste, tu piszą ludziska z USA, Kanady, Europy, Azji, ... Popatrzcie ilu jest użytkowników. Ile jest postów ile topików. Dla mnie wniosek jest prosty. Poza tym jeśli by uprościć pierwszą stronę tutaj... tylko po co? Ja się przyzwyczaiłem.

wkleję jeszcze z boxa to co napisałem
"Nie rozumiem jest mało użytkowników = mało pisania = mało zaśmiecania tak? Gdzie tkwi problem? Młodzież nie potrafi lub nie chce przekopywać się przez dziesiątki stron w tematach żeby znaleźć odpowiedź? Bo inne posty to śmieci? Tylko to co nas interesi to TO? Ja rozumiem dysputy z jopsa których istnienie lub brak nic nie zmieni, ale to właśnie koloryt forum."

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]