logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 22 paź, 2018 02:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Strzały
PostNapisane: N 12 cze, 2016 22:51 

Seba wspolczuje. Probowalem strzelac z zekiera, ale to nie dla mnie. A wracajac do lotek to mysle, ze nie musze juz pisac bo koledzy wyjasnili dlaczego i po co dany uklad lotek. Moja uwaga dotyczyla strzal dlatego poniewaz powyzej zdjecia przedstawialy z lotka prostopadla, a potem z pionowa. Ale zmusilo mnie to do ponownego zerkniecia w info. Tak jak pisalem wczesniej obecnie strzela sie rowniez z ukladu lotek z jedna pozioma i z zekiera. Cieciwe trzyma sie ponizej nocka. Nie bede sie tu wymadrzal i opisal technike bo zekierem nie zamierzam strzelac.

PostNapisane: N 12 cze, 2016 23:47 
Mongołowie jak również Chińczycy od czasu jak przestali strzelać z konia zaczęli strzelać metodą opisaną przez Ciebie, Strzała po zewnętrznej stronie łuku ale pierścień i palec wskazujący pod strzałą żeby strzały od łuku nie spychał. Co do ustawienia lotek to łucznictwo wschodnie jest bogate w "stylistykę" klejenia i sami Mandżurowie korzystali z kilku różnych a czym były one uwarunkowane nie wiem, nie szukałem wiedzy na ten temat. Poniżej fotka przedstawiająca rodzaje klejenia lotek przez Mandżurów właśnie, zdjęcie pochodzi z manchuarchery.org
Obrazek

PostNapisane: Pn 13 cze, 2016 10:16 
volito, odpowiedzi nie udzieliłeś, a szkoda,
za to napisałeś : So 11 cze, 2016 00:13 "to zdjęcia strzał z czerwonym gniazdem na cięciwę dla mnie są błędnie wykonane"
dalej piszesz: "Spojrz jak sa lotki , a jak wchodzi cieciwa w nocka. No chyba ze to bylo zamierzone."

tymczasem na zdjęciu grześka [ostatnie, z czerwonymi osadami] widzę lotki przymocowane dokładnie jak podaje sebastaian w ostatnim rysunku pod cyfrą 1) czyli rzekłbym "standardowo" pod pierścień. [swoją drogą strzałki ślicznie wykonane i strzelane tak po azjatycku z tego co pamiętam]

jakoś nie rozumiem, czego ty się czepiałeś? no chyba żeś się pomylił i teraz do błędu nie chcesz się przyznać, albo ja już źle widzę i błędne wnioski wyciągam.

PostNapisane: Pn 13 cze, 2016 19:05 

Stephanie dobrze zauważyłeś, ale przecież wyjaśniłem , że widząc zdjęcia strzał powyżej, a potem te poniżej wydawało mi się , że zaszła pomyłka,
Oczywiście są OK. Jak pisałem nie strzelam z zekiera i nie zamierzam, ponieważ nie mam do tego rodzaju "chwytu" predyspozycji :)
Nie będę też nikogo namawiał do klejenia wg danego sposobu. Zauważ jednak, że stosując układ lotek nr 2 (na zdjęciu dostarczonego przez Sebastiana) lotki najmniej cierpią. Dotyczy strzelania obecnego "stacjonarnego". Mam nadzieję , że wyjaśniłem dlaczego tak napisałem o błędnym klejeniu.
I parę linków: https://www.youtube.com/watch?v=BbwJXToog2M widać dobrze chwyt zekierem i układ lotek, ale strzała z prawej , https://www.youtube.com/watch?v=R5jLMOzsClQ tutaj zawody - popatrzcie na to gdzie z której strony umieszczana jest strzała i jakie są niskie lotki choć długie, oraz spotkanie z mongolskimi łucznikami www.lucznictwokonne.pl ,

PostNapisane: Pn 13 cze, 2016 20:19 
no na tym pierwszym filmiku wypatrzyłem nakładanie strzał z lotkami przyklejonymi w typie 1 i 2 - i jakoś rąk nie ranił? czyżby jednak technika?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]