logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 19 paź, 2017 20:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 09:43 

Boullii napisał(a):
Cedr, nie ulega wątpliwości, że to najlepszy dostępny u nas materiał na strzały.

hmmm polemizował bym no ale do cedru nic nie mam
inne gatunki też sa dostępne tylko trzeba wiedzieą gdzie szukaą a są w cenach mniejszych niz cedrowe ;-) ;-) ;-) chyba rozumiecie aluzję

tak poza tym te strzały to piękne przedmioty klasa sama w sobie

lotki kleiłeś z reki czy z maszynki ?

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 22:38 
Lotki kleiłem maszynką.
Co do rodzaju drewna na promienie to masz racje ale w ogólnodostępnym rozumieniu to jednak cedr. Chętnie kupił bym świerkowe (lepsza zależnośą jakośą/cena) promienie ale nie mogę się dogadaą aby sprzedawca chciał mi je spinowaą i ważyą. Nawet jak cedrowe mi ważyli (tak obiecali) to dostałem 75 sztuk w rozpiętości 4 gramy, czyli raczej nie ważyli. Na szczęście dało się z tego złożyą cztery komplety w 1 gramie.

Ostatnio edytowano Wt 24 sty, 2012 09:34 przez Boullii, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 22:46 

Piękne Boulii, super dobrane kolory i całośą bajka, gratulacje. Jakbys sie kiedyś na jakiś łuk chciał powymieniac to daj znac ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 sty, 2012 17:57 
Dziękuję za słowa uznania ale nadal się uczę. Jeszcze sporo muszę się nauczyą a najgorsze, że się uczę na swoich błędach.
Co do wymiany to porozmawiamy przy najbliższym spotkaniu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 15:52 
czasu trochę minęło. zrobiłem kilka kompletów więc najwyższy czas coś pokazaą.
Promień cedrowy11/32, 45-50 #, przycięty do 72 cm, baryłka, wklejka z merbau (panel podłogowy z Nomi). Cztery lotki 5 ' wklejone pod skosem.

Nie wchodzi mi zdjęcie :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a58 ... f8bbd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/685 ... 19a2d.html

Ostatnio edytowano Cz 06 wrz, 2012 15:53 przez Boullii, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 20:02 
SPONSOR

Paweł,
Piękne strzały, chciałby mieą Twój dar Artysty. Szczerze mówię, zazdroszczę Ci gustu.

Ale rzemieślnik we mnie skrzeczy i muszę zadaą Ci kilka pytań:
1. Czemu zastosowałeś wklejkę - czy pękały Ci osady?
2. Czy aby osada nie usztywnia końca strzały ponad to, co jest pod lotkami?
3. Z jakiej przyczyny zastosowałeś tak długie nacięcia osad?
4. Masz bardzo długie lotki i klejone pod zdecydowanym kątem (coś ok. 10 stopni), czemu więc stosujesz cztery pióra? Przy takim kącie dwie lotki wystarczyły by w pełni do nadania ruchu obrotowego a jednocześnie generowały by dwa razy mniejszy opór.

Strzały są urocze, kolorystyka bajeczna a wykonanie godne wszelkiej pochwały.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 22:53 

WOW :-D

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 23:15 

A ja się spytam , jak wy robicie takie piękne strzały ? Jak ja robie to za nic nie wychodz mi takie ładne jak niektórym na tym forum -,-

Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 wrz, 2012 23:58 
1) Wklejka jest bo chciałem sprawdzią czy mi wyjdzie. Cel czysto wizualny.
2) Nie zauważyłem różnicy w stosunku do strzał bez wklejki.
3) Nacięcie osady jest 8 mm ale poprzez skośne wyprofilowanie końcówki wyglądają na głębsze. Profilowanie przyspiesza ładowanie na czasówkach.
4) Ale nie wyglądały by tak zajeb..... :) Przy 60 # łuku (około 180fps) i konieczności stabilizacji na 20 m (na zwierzakach i mniej) wolę daą cztery.

Prawda jest taka, że wiele elementów strzały robię aby je przetestowaą. Każdy kolejny komplet jest inny od poprzedniego. Robiąc jeden komplet już w trakcie pracy wiem co zmienię w następnym a już po przestrzeleniu mam kilka nowych pomysłów.
W tych strzałach zdjąłem po 3 gramy z promienia przy baryłkowaniu. A że baryłka jest pełna czyli i przód, i tył a nie jak poprzednio tylko przód przesunął się środek ciężkości o 1,5 cm co pogorszyło moim zdaniem ich skutecznośą przy strzelaniu do tarczy powyżej 45 m. Muszę to skorygowaą w następnym komplecie.

Gryzlej bo tu każdy chwali się tylko tym co mu ładnie wyjdzie, resztę skrzętnie ukrywa :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 07:12 
SPONSOR

I wszystko jasne, Paweł,
szkoda wiele gadaą - strzały jak marzenie. Trochę mnie niepokoją osady - Anglicy wypracowali system taki: osada nie może byą płytsza niż grubośą cięciwy ani głębsza niż 2 grubości cięciwy. Kiedyś, dla prób, zrobiłem osady o głębokości 3xcięciwa no i wszystkie mi rozerwało. Coś w tym chyba jednak jest.
Najlepszego

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 07:32 
Ja z kolei bazowałem na danych o tureckich strzałach. Nie pamiętam dokładnie ale oni głębokośą osady liczyli bodaj 6 x grubośą cięciwy (sprawdziłem - dwie grubości - wyjaśnienie kilka postów niżej). Tego typu osady robię nie tylko dla siebie, również dla innych łuków również bez wklejki i jeszcze nie słyszałem aby komuś z tego powodu pękła osada.
Głębokośą osady nie jest bez znaczenia. Płytkie, prawie zerowe osady maja strzały flaitowe, głębsze bojowe a najgłębsze tarczówki. Głębsza osada gwarantuje większą powtarzalnośą. Przynajmniej na takie informacje trafiłem :)

Ostatnio edytowano Pt 07 wrz, 2012 14:24 przez Boullii, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 08:11 
SPONSOR

Hm, czyli coś skopałem w swoich strzałach. Mam jeszcze 3 sztuki, pobadam co mi poszło źle.
Dłuższa (głębsza) osada pozornie podwyższa sztywnośą strzały i zmniejsza jej drgania po wyjściu, to fakt. Warto nad tym się pochylią, to pewne.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 09:19 

Gratulację, piękny wyrób. Ładne i staranne przez co estetyczne malowanie. Bardzo podoba mi się dobór kolorystyki, chylę głowę.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 wrz, 2012 14:22 
Pk67 miałeś racje poknociłem z tymi osadami. Dwie grubości cięciwy razem z owijką lub 1/2 obwodu. Ja mam 3,5 mm średnicy czyli 7 mm głębokości. Robiłem nawet głębsze -1 cm dla konnych aby lepiej się nakładało nie patrząc. Mogę się pochwalią, że Wojtek Osiecki na zawodach na Węgrzech strzelał właśnie z takich "głębokich" osad. Zajął piąte miejsce w generalnej punktacji. Dowalił Węgrom w ich własnej konkurencji :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 mar, 2013 13:49 
Dawno się nie chwaliłem. Ponieważ jakiś czas temu wyszła kwestia wpływu lakieru na spin strzał świerkowych, więc postanowiłem zmajstrowaą sobie taki komplecik.

11/33, spin pierwotny 55# po malowaniu i lakierowaniu 58#, długośą 29', groty 80 grin, waga 30 do 30,5 grama, Komplet typowo przygotowany na strzelanie halowo-tarczowe, takie jak w Gliwicach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano Pt 08 mar, 2013 13:54 przez Boullii, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 mar, 2013 14:41 
SPONSOR

Bardzo ładne te strzały, estetyka wykonania powala. Czy tam jest królik playboa namalowany czy ja mam jakieś omamy wzrokowe? :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 mar, 2013 15:02 
Tak, to Króliczki Playboya. Nie malowane, niestety, aż taki zdolny to ja nie jestem, one naklejone są.

Tytuł:
PostNapisane: So 09 mar, 2013 01:04 

Boullii co tu dużo mówią? Strzały bardzo dobrze wykonane aż nie boje się powiedzieą że piękne! Aż szkoda mi było by nimi strzelaą :mrgreen:
Gratuluję:)

Tytuł:
PostNapisane: So 09 mar, 2013 14:50 

No toś Boullii pojechał...

Tytuł:
PostNapisane: Śr 13 mar, 2013 14:09 
Samo chwalenia się ciąg dalszy.
Strzały jesionowe, 11/32, grot 125, spin 65#, długośą 72 cm, lotki 5' waga kompletu od 41,8 g do 42,9 g.

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]