logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 26 maja, 2020 15:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Turniej łuczniczy Raczkowa k. Legnicy -16.04.2016
PostNapisane: So 09 kwi, 2016 08:59 

Historyczny Turniej Łuczniczy „O strzałę Chana” - Raczkowa 16.04.2016 /k. Legnicy na Dolnym Śląsku

Regulamin i zapisy:
http://zawodysportowe.info/turnieje%C5% ... ial=zawody

Tytuł: Re: Turniej łuczniczy Raczkowa k. Legnicy -16.04.2016
PostNapisane: So 09 kwi, 2016 21:22 

Tego nie do końca rozumiem.
"
Ze względów Fair play zabronione jest "Chodzenie po cięciwie" (String walking) oraz "chodzenie po twarzy" (Face walking)...innymi słowy kotwiczenie palców na cieciwie oraz punkt kotwiczenia na twarzy TYLKO w JEDNYM i tym samym miejscu

niezależnie od odległości !!! Za każdym razem palce(bądź palec) muszą dotykać strzały. "

Rozumiem zakaz String walking, przy kiepskich osadach istnieje spore prawdopodobieństwo "wypadnięcia strzały". Natomiast nie rozumiem dlaczego nakazane jest stałe kotwienie. Z jaką dokładnością, jak przesunę o dwa centymetry to będzie dyskwalifikacja. A jak o dwa centymetry nie będzie dyskwalifikacji to może o pięć, albo dziesięć. Ten zakaz (Face walking) jest całkowicie bez sensu. Nie ma nic wspólnego z Fair play a raczej z ustawianiem turnieju pod siebie i swoich znajomych.

PostNapisane: So 09 kwi, 2016 23:55 

Nie sądzę żeby chodziło o ustawianie pod znajomych. Ten wpis regulaminu zapoczątkował turniej korespondencyjny podchwycila liga południe i widzę że się rozpowszechnia raczej bez głębszych podtekstów. O ile string walking jest wynalazkiem współczesnym o tyle zmienianie kotwiczenia jest naturalnym odruchem w longbow . Facewalking jako metodę celowania opracowano w XIX wieku co już definiuje się jako historia ale jestem niemal pewien że w średniowieczu angole ciagneli raz do oka raz do piersi samo to się narzuca a co było skuteczne na pewno wykorzystywano. Facewalking jest dopuszczony na tegorocznych mistrzostwach świata na Węgrzech w historycznym lucznictwie. Pomijając historię przepis jest nie do wyegzekwowania bo połowa ludzi których znam kotwiczy swawolnie a niektórzy wcale :) a reasumując organizatorzy ustalają regulamin i koniec.

PostNapisane: N 10 kwi, 2016 20:17 

Rozumiem prawo organizator do ustalania zasad. Szanuję jego prawo do samostanowienia na jakich warunkach organizuje turniej.
Niemniej mam prawo zakwestionować idiotyczne ograniczenia, które nie można uzasadnić ani względami historycznymi ani względami bezpieczeństwa a tym bardziej, że nie będzie możliwości rzetelnego i uczciwego ich wyegzekwowania. Tak jak pisałem wcześniej, na dystansie 15 - 25 m różnica w kotwieniu może wynieść 1-2 cm i co wtedy - dyskwalifikacja. Wielu mniej doświadczonych łuczników ma problem z powtarzalnością kotwienia i co - dyskwalifikacja. A jeśli dopuścimy odstępstwo 1-2 cm to dlaczego nie 5-10 cm???????

Nie mam nic przeciwko jasnym zasadom ale niech to są sensowne i uzasadnione ograniczenia a nie bzdury wyssane z sufitu.

PS
Nie doczytałem regulaminu Ligi Południa ale jeśli i oni mają takie ograniczenie to ręce mi opadają i tracę wiarę w rozsądek nawet tak doświadczonych organizatorów. Koniec świata, kruca bomba.

PostNapisane: N 10 kwi, 2016 23:02 

Cóż, znów robi się dyskusja na temat regulaminu. A szkoda bo Achajka wrzuciła info o turnieju grzecznościowo. Jeśli mi coś nie pasuje to nie komentuję i nie jadę. A co do technik strzelania to można zrobić osobną dyskusję. Pozdrawiam

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 00:25 

Jak mi coś nie pasuje to komentuję. To forum dyskusyjne mam prawo do swojego zdania i tak długo jak nie łamię regulaminu i prawa mogę je wyrażać. Co niniejszym uczyniłem.
Po pierwsze, nie mam nic do Achajki (nawet słowem o niej nie wspomniałem) i nie rozumiem oburzenia w jej obronie.
Po drugie.Jak mogę się domyślać po logo na stronie rejestracji i niku mam przyjemność z organizatorem.
Czy mogę liczyć na łaskawość i kilka słów uzasadnienia tak głupiego zapisu w regulaminie?? Czy zarejestrowałeś się tylko po to aby napisać ten komentarz i wysłać mi PW?

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 07:51 

Myślę że bardziej do organizatorów korespondenta to pytanie bo oni sformuowali ten przepis w tak brzmiącej formie. Tym bardziej warto by to ustalić bo korespondent ma ogólnopolski i światowy zasięg. Na bydgoskich łucznikach jest temat o korespondencie.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 09:18 
Zabawne jest to, że ten punkt mnie "dyskwalifikuje" zupełnie mimo, że ja za każdym razem zakładam strzałę i łapię cięciwę w tym samym miejscu i naciągam do tego samego miejsca ale to nie jest twarz tylko okolice szyji-obojczyka ;-)

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 10:35 

robin_ napisał(a):
Myślę że bardziej do organizatorów korespondenta to pytanie bo oni sformuowali ten przepis w tak brzmiącej formie. Tym bardziej warto by to ustalić bo korespondent ma ogólnopolski i światowy zasięg. Na bydgoskich łucznikach jest temat o korespondencie.

To nie organizatorzy korespondenta organizują turniej w Raczkowie tylko Aro. Tym bardziej jestem ciekaw czym się kierował i jak uzasadni bezmyślne kopiowanie bzdurnych zasad z innych zawodów.
Robin jak sam przyznajesz Face walking był stosowany od wieków i jest udokumentowany, jest bezpieczny i nie zmam żadnego argumentu dyskwalifikującego ten sposób jako nietradycyjny.

sebastian napisał(a):
Zabawne jest to, że ten punkt mnie "dyskwalifikuje" zupełnie mimo, że ja za każdym razem zakładam strzałę i łapię cięciwę w tym samym miejscu i naciągam do tego samego miejsca ale to nie jest twarz tylko okolice szyji-obojczyka ;-)

No i oto kolejny przykład jak bezsensowny jest ten punkt w regulaminie.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 10:47 
Ależ ten punkt jest jak najbardziej sensowny i nie ma w nim nic poza fair play.
Nie widzę powodu dlaczego ci co wodzą dłonią po cięciwie, twarzy i wzgórku łonowym mają mieć lepiej niż ci co strzelają na wstążeczki i karby na majdanie. A jakby nie patrzeć karbiki i inne oznaczenia na łukach też są historyczne. Ma być turniej "intuicyjnego" łucznictwa i tyle.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 11:48 
SPONSOR

Rozumiem że turniej ma formę odtwórczą. Stroje z epoki itp. Tylko jak tak to i broń z epoki i strzały. Cięciwy tyż. Masz 3 może 5 startujących ;) może i o to chodzi podium zawsze pewne ;D
Jedynie niepokoją mnie te osady strzał dowolne. Powinny być selfnocki albo klejonki naturalne :P
Osobiście taką formę rywalizacji nie uważam w żadnym razie za sportową tylko za zabawę i to dość głupawą.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 11:49 

Egnar ?? Czy Ty robisz dyskusję dla dyskusji ?? Jeśli Ci się to nie podoba co jest w regulaminie nie bierz udziału w tym turnieju i tyle. Poproszę An by osunęła wpis o turnieju z Arcusa bo niestety nie o informację tu chodzi ale o to że ktoś nawet do info potrafi się przyczepić !!! Jeśli coś komuś nie pasuje niech nie gada bzdur tylko niech przyjmie to do wiadomości i nie komentuje, bo niestety ale te komentarze NIC NIE ZMIENIĄ !!!. A niefajnie jest kobiety wkurzać ;)
P.S. do Mariusza. Nie robię turnieju tylko dla mających łuki historyczne i strzały własnoręcznie robione. Jest to napisane więc widzę kolejne niezadowolenie, że coś komuś nie pasuje :( Szkoda pisać i komentować

Ci co mają wątpliwości do mojego regulaminu niech zorganizują turniej według swoich zasad i tyle w temacie. Poproszę o usunięcie wpisu o turnieju bo nie lubię jałowej dyskusji

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 12:05 
SPONSOR

Strzała z selfnockiem nie koniecznie musi być własnej roboty :) Piszę co zrozumiałem z regulaminu ot i wszystko. Zwracam uwagę na niekonsekwencje w takowym. Ciuchy z epoki ale nie łuki? Nie chcę też nikogo obrazić ani wk...ć. Forum jest do wyrażania własnego zdania jak mi to niejednokrotnie odpisywano. To chyba nie tablica ogłoszeniowa i musisz liczyć sie z komentarzem. Na tablicy teź bo mogą dopisać niepoprawnie na h... na ogłoszeniu.
Na koniec co będzie punktowane garderoba czy umiejętności strzelackie?

Ty chyba nie lubisz jakichkolwiek dyskusji wnoszę z wpisu. Więc może daj sobie luz z organizowaniem czegokolwiek albo przynajmniej poproś o konsultacje osobę mającą jakiekolwiek pojęcie o tym co organizujesz.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 12:40 
Przepraszam ale o czym tu dyskutować?
Należy na prośbę Egnar zezwolić na chodzenie po cięciwie i twarzy a na Twoją Mariusz dopuścić tylko kompletny zestaw strój z epoki + sprzęt z epoki? Czyli łuki +100lbs bo wtedy ze słabszych tylko młodzież strzelała? Jak konsekwentnie to konsekwentnie bez pitolenia głupot.
Regulamin jest prosty do bólu i dający wszystkim taką samą szansę na zabawę. Jak masz w naturze robienie innych w trąbę to najlepszy regulamin w tym nie pomoże a jak znamy życie to zawsze znajdzie się taki co to "jeździ szybko ale bezpiecznie".

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 12:49 

aro napisał(a):
.....

A niefajnie jest kobiety wkurzać ;)
....

Nie wiedziałem, że jesteś kobietą. Przepraszam.

aro napisał(a):
.....

Jeśli coś komuś nie pasuje niech nie gada bzdur tylko niech przyjmie to do wiadomości i nie komentuje, bo niestety ale te komentarze NIC NIE ZMIENIĄ !!!.
......

Nie ma to jak merytoryczna i pełna trafnych argumentów odpowiedź.

aro napisał(a):

.....
Ci co mają wątpliwości do mojego regulaminu niech zorganizują turniej według swoich zasad i tyle w temacie. Poproszę o usunięcie wpisu o turnieju bo nie lubię jałowej dyskusji

Raczej nie umiesz się przyznać do błędów i uważasz się za pępek świata.

Życzę Pani miłego dnia. Rób tak dalej a sama będziesz sobie strzelać na swoich turniejach.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 12:57 

sebastian napisał(a):
Przepraszam ale o czym tu dyskutować?
Należy na prośbę Egnar zezwolić na chodzenie po cięciwie i twarzy a na Twoją Mariusz dopuścić tylko kompletny zestaw strój z epoki + sprzęt z epoki? Czyli łuki +100lbs bo wtedy ze słabszych tylko młodzież strzelała? Jak konsekwentnie to konsekwentnie bez pitolenia głupot.
Regulamin jest prosty do bólu i dający wszystkim taką samą szansę na zabawę. Jak masz w naturze robienie innych w trąbę to najlepszy regulamin w tym nie pomoże a jak znamy życie to zawsze znajdzie się taki co to "jeździ szybko ale bezpiecznie".

Sebastiam gdzie ja napisałem, że należy dopuścić String walking????
A w kwestii face walkingu poprosiłem o uzasadnienie bo nie znam żadnego argumentu, że takie strzelanie jest nietradycyjne. Powtarzam poprosiłem jedynie o uzasadnienie bo może są jakieś przesłanki, poza widzimisię Aro, do wprowadzenia takich zasad.

Regulamin nie daje wszystkim jednakowych szans a jedynie wybranej grupce. Grupce strzelającej, jak podejrzewam, tylko tak jak Organizatorka, pani Aro.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:06 
A gdzie ja napisałem, że Ty napisałeś (i dlaczego tylko String Walking zaznaczyłeś)? Tak samo Mariusz nie prosił o łuki z epoki. Takie stwierdzenie do zobrazowania absurdalnej sytuacji. Argument o preferencjach organizatorów z mojego punktu widzenia powinien być chybiony bo organizator brać udziału w turnieju nie powinien z powodów czysto Fair Play. On zna teren dlatego nie daje równych szans pozostałym uczestnikom. Ale to moje zdanie jest i niekoniecznie musi mieć odbicie w rzeczywistości.

Ostatnio edytowano Pn 11 kwi, 2016 13:08 przez sebastian, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:07 
SPONSOR

Seba nie moją tylko organizatora który tworząc regulamin chyba sam nie bardzo wiedział/widział co pisze. Albo ja nie potrafiś czytaś polska? Rozumiem impreze dla maniaków odtwarzania i połączenie tego ze strzelaniem z łuków. OK tylko konsekwentnie. Bo to zrobił sie rozdźwięk nawet w prostym regulaminie. Będe uszczypliwy i upierdliwy bo gość przychodzi zapisuje sie i po 3 postach obrażo y jest bo ktoś mu pojechał krytykiem po dupnicy. Ale głupawe regulaminy to pisać wypada? Organizator ma do tego prawo a jakże a ja mam prawo zwrócić uwagę na takie głupoty jak każdy zreszą na tym forum. Ja sie TYLKO przypiołem do osad szczał nie do mocy łuków. Choć ciekawy masz pomysł :D
A organizator zmieniać nic nie musi nawet chba teraz nie powinien. Ot moja nieświatła osoba zaszczyci imprezę absencją :P Dupy nie urwie nikomu z tego powodu.

Aaa... teraz widze seba sarkazmem pojechałeś. Coć dziś nie we formie jezdem ;)

Ostatnio edytowano Pn 11 kwi, 2016 13:10 przez Mariusz, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:08 

Co do kobiety miałem kogoś innego na myśli. Ale cóż. Nie chodzi mi o to, że nie lubię dyskutować ale dyskusja musi do czegoś prowadzić. Nie jest to mój pierwszy turniej który organizuję a na wielu byłem więc staram się zebrać do kupy to co w nich najlepsze raz lepiej raz gorzej. Krytykę przyjmuję zawsze jeśli to do czegoś prowadzi ( oczywiście do czegoś lepszego ;) ). Tak z ciekawości zapytam czy chcieliście się wybrać na niego czy tylko dostaliście pożywkę dla dyskusji. Ja zawsze wychodzę z założenia, że jeśli mi coś nie pasuje nie biorę w tym udziału i nie komentuję bo mój komentarz nic nie zmieni. Co do łuków na pewno nie dopuszczam sportowych. Kwestia laminatu na łuku to sprawa otwarta ale są turnieje gdzie takie łuki nie mogą strzelać. Dzięki temu że sprawa sprzętu jest tak przeze mnie ułożona mogą wziąć udział w turnieju osoby dopiero zaczynające przygodę z łucznictwem. Zawsze wychodzę z założenia, że każdy znajdzie swój turniej na który może pojechać nie wymuszając na prowadzącym swoich wymagań. Z całym szacunkiem do rozmówców.
P.S. Udziału w turnieju nie biorę, skupiam się na uprzykrzaniu strzelania łucznikom kombinując z konkurencjami by było ciekawie ale i trudno.

PostNapisane: Pn 11 kwi, 2016 13:13 
Tak na rozluźnienie tematu zanim wpłynie do moda zgłoszenie o skasowaniu. Oto przykład odtwórcy przez wielkie O ;-)
https://www.primitivearcher.com/smf/ind ... 930.0.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]