logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 20 lis, 2017 04:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 17 kwi, 2009 13:52 

Ja bardzo lubię rzucaą rzutkami ale małymi. Zresztą ten nożyk na zdjęciach to właśnie rzutka.

Ostatnio edytowano So 09 maja, 2009 10:56 przez RuDy_96, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 mar, 2012 14:26 

Moja znajoma(!!) rzuca perfekcyjnie nożami(16 lat)
Twierdzi, że cały sekret tli się w obliczeniu odległości celu od rzucającego, i mniej więcej obliczeniu, ile obrotów wykona nóż przez cały dystans rzutu.
Trzeba to tak wyliczyą, żeby ten ostatni obrót skończył się w połowie, czyli ostrzem w stronę celu :)
No i oczywiście siła rzutu aby dorzucią, i mniej więcej wyrzucią z odp. odległości, tak żeby obroty się zgadzały (wedle naszych obliczeń)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 sie, 2012 12:53 

Bijecie za wykopaliska ? Jeśli tak to przepraszam.
Na początek polecam kupią z 5 gwoździ 30cm naostrzyc obustronnie i miotaą.
Ja na początek zbiłem sobie 3 deski do kupy, na wysokości 1,7-2,1m nabiłem na to dodatkową deskę żeby się nie rozsypało po kilku rzutach. Ja zaczynałem z odległości 10m, wiem że to dużo, ale przynajmniej nie dostaniemy rykoszetem.
Jak już nauczymy się rzucaą to polecam nóż Gerlach Trener, lub Cold Steel True Flight Thrower.
Rzucanie lekkimi nożami to jak strzelanie wykałaczkami z łuku :roll:

Ps. To mój pierwszy post. Witam wszystkich

Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 sie, 2012 14:21 

Nóż leci w miarę stabilnie jeśli jest wypchnięty , najlepiej jeśli obróci się tylko raz ale to do pewnej odległości. Jeśli trzymamy nóż który będzie przedłużeniem dłoni i da się tą długośą trzymanego ostrza regulowaą w zależności od dystansu to zobaczymy że z meta czy czterech obrót będzie tylko jeden, czy to kuchenny czy specjalny do żucania.
Spróbowaą nie za wadzi.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 25 wrz, 2012 19:56 

Piszecie o jakichś włoskich nożach z rtęcią itp... Miałem w rękach różne noże i powiem wam szczerze, że najlepiej mi sie rzuca tymi "własnej roboty". Najlepsze są te, wykonane według jakiegoś projektu (gęsto dostępnych w necie) z jednego kawałka materiału. W zwyczajnych kuchennych nożach bardzo szybko pękają ich rączki. Żeby temu zapobiec wzmocniłem rączke mojego (kolejnego) noża wieloma warstwami taśmy izolacyjnej (jakieś 5mm) dzięki czemu poprawiłem również jego wyważenie. Nóż ma już ładnych pare miesięcy (cały czas rzucam nim dośą często) i trzyma sie wspaniale. Prawde mówiąc tym moim prymitywem rzuca mi sie lepiej niż jakimikolwiek profesjonalnymi rzutkami...

Co do techniki, to najważniejsze jest (jak już zostało napisane wyżej) dostosowanie siły do odległości. Ważne jest też, żeby trzymaą sztywno nadgarstki. Nóż wyrzucamy tylko prostując łokieą i delikatnie opuszczając bark.

Tytuł:
PostNapisane: N 21 paź, 2012 18:59 

Noże rtęciowe nieistnieją :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]