logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 23 lis, 2017 09:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 wrz, 2013 14:36 

Cytuj:
W skład urządzenia wchodzi fragment starego łóżka, łopaty, zdezelowanego sprzętu sportowego niełuczniczego, wieszaka, zeszytu, metalowe kątowniki, śruby, nakrętki, sznurek i cewniki.

hehehe.. Moja wszak nie śmierdzi moczem ale z rur od kibla :)

Dzięki za wykład o gumach.

Tytuł:
PostNapisane: So 28 wrz, 2013 19:07 
SPONSOR

W kwestii pocisków do procy kiedyś zrobiłem pewien eksperyment (stare dzieje - jeszcze szkolne) zrobiłem lotkę z kawałka gwoździa (2cm) nałożonego na niego plastikowego wężyka w który z kolei było wciśnięte włosie z szerokiego pędzla (ławkowca) akurat włosie było tam podzielone na takie okrągłe pakiety, oczywiście włosie trzeba było przyciąą, wyszła z tego ciężka lotka, strzelało się tym normalnie z procy - włożone bokiem w skórkę, po kilku metrach pocisk się ustawiał grotem do przodu - może by sprawdzią teraz czy to zda egzamin, może wykorzystaą groty do strzał z lotką stabilizującą z włosia ?? :) coś podobnego jak lotki do wiatrówki ale większy kaliber i masa pocisku

Tytuł:
PostNapisane: So 28 wrz, 2013 20:47 
SPONSOR

Strzelanie z procy dartami najlepiej opracował już kilkadziesiąt lat temu Robert Blake.
Nie mogę teraz znaleźą w internecie jego konstrukcji, opiszę ten dart słowami:

Króciutki kawałek rurki aluminiowej lub karbonowej z insertem w środku. Do insertu wkręca się grot (fieldpoint lub niewielki broadhead o średnicy cięcia poniżej jednego cala). Między insertem a grotem umieszcza się kółko z krótkim, mocnym "wąsem" - hakiem, za który zaczepia się linkę łączącą napędzające gumy.

A z tyłu darta - zwykłe, krótkie 2 lotki pierzaste naklejone offsetowo.

Nieźle się sprawdza do polowania na ptactwo. A jakby ktoś się pytał, skąd to wiem... wiem, bo wiem :-P ;-)

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 04 paź, 2013 14:27 

A propo procy, mam znajomego, byłego wojskowego. Będąc kiedyś gościnnie w jednostce w której pracował, widziałem na własne oczy proce z magazynu. Macie jakieś informacje, jakich procy używało WP? Teraz już ich chyba nie ma ale daję słowo że były na stanie jeszcze z 10 lat temu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]