logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 20 wrz, 2020 15:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukuję sprawdzonego sprzedawcy/producenta strzał w Krakow
PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 10:16 
SPONSOR

Poszukuję sprawdzonego sprzedawcy/producenta strzał w Krakowie.
Takiego, do którego można pojechac i obejrzeć (wypróbować?) strzały przed zakupem.

Na alledrogo znalazłem dwu sprzedawców:
allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28916651&id=13497
allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3545322
Czy mieliście z nimi jakieś doświadczenia?
Pewnie jest wielu takich, którzy nie sprzedają na allegro. Czy możecie jakichś polecić?

Potrzebowałbym dobrać strzały długości 32" do własnoręcznie wykonanego jesionowego łuku 18kg.
Dopiero uczę się strzelać i nie chciałbym, by źle dobrane strzały utrudniały mi naukę.
Wielu doświadczonych na tym forum zwracało tu uwagę własnie na dobór odpowiednich strzał.
Myślę, że będę strzelał na krótsze dystanse, do 30m, więc lotki pewnie 4-5 cali.

Z tego co czytałem dobrą metodą jest postrzelanie strzałami o różnych spinach bez lotek.
Niestety nie stać mnie na kupienie takiego zestawu tylko na potrzeby jednego strzelania, dlatego potrzebuję fachowej porady i najlepiej możliwości sprawdzenia strzał przed zakupem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Tytuł: Re: Poszukuję sprawdzonego sprzedawcy/producenta strzał w Kr
PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 15:14 

Od Mihaldata nie bierz. Ja mam strzały od niego i będzie dyskusja z typem, bo promienie są krzywe, a lotki już na pierwszym treningu zaczęły się odlepiać.

SkrzyniaSkarbów wydaje się być ok. Za tydzień-dwa, jak już skończę mgr pisać i będę miał więcej czasu, mam zamiar się do nich przejechać i pooglądać co tam mają do zaoferowania.

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 15:46 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

Też bardzo przydałaby mi się tego typu informacja, dlatego jak uda wam się coś ustalić to podzielcie się :)
Wiecie może jakie są godziny otwarcia SkrzyniSkarbów? Może uda mi się trochę czasu wygospodarować, tyle że ja jestem początkującym także moja opinia może nie być miarodajna.

Bo jednak zobaczyć, dotknąć, sprawdzić to co innego niż kupić w internecie, a niedługo też planuję kupić jakiś zestaw ok 10-15 strzał.

Taka informacja, może niektórzy nie wiedzą, jeśli kupuje się coś w internecie to można towar zwrócić w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny. Zawsze może to okazać się przydatne.

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 16:48 

@ Falkor - Owszem, ale pod warunkiem, że towar był nieużywany, co w przypadku strzał jest już niemożliwe. Użytkownik mihaldat, na próbę wyjaśnienia sprawy stwierdził mi bezczelnie, że jaka cena, taka jakość. Ok, może racja, ale wystawiając w pełni świadomie trefny towar, nie uwzględniając tego w opisie, przegiął. Poszedł negatyw.

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 20:46 

@Dieball - Masz rację, tutaj raczej ciężko o zwrot gdy coś już jest użyte, zwłaszcza w taki sposób w jaki używa się strzał, że zawsze można zwalić winę na błąd użytkownika. Także rada przyda się tylko w przypadku, gdy od razu widzimy jakieś mechaniczne uszkodzenie albo słabą jakość wykonania. Tak czy tak, dzięki za informację, szkoda że takie sytuacje się zdarzają w tak niewielkiej i niszowej grupie ludzi.

W takiej sytuacji zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupować strzały w towarzystwie kogoś, kto w łucznictwie siedzi już trochę dłużej. Tak by nie dać się naciąć, bo z tego co czytam wasze wypowiedzi to strzała równie ważna jak i łuk (ja jeszcze takich rzeczy nie zauważam bo za mało doświadczenia).

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 21:21 
Strzała jest ważniejsza niż łuk.
Macie na forum kilku ludzi robiących strzały, może warto byłoby się do nich zwrócić z zapytaniem o cenę na wykonanie kompletu patyków dopasowanych do Waszych łuków. Lub zadać pytanie o jakich parametrach mają być promienie do Waszych łuków i długości naciągów, zakupić po spinowane i odpowiedniej długości patyki i spróbować samemu je posklejać.

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 22:08 

@qpanaci dzięki, na pewno tak zrobię, jak już wykonam dla siebie zadowalający łuk z drewna. Bo póki co, to się dopiero "edukuję" na wynalazku z PVC. Źle nie jest, ale jako poważny łuk tego nie traktuję, więc na razie pomęczę się z tymi strzałami jakie mam.

PostNapisane: Pt 19 wrz, 2014 09:53 
SPONSOR

qpanaci napisał(a):
Macie na forum kilku ludzi robiących strzały, może warto byłoby się do nich zwrócić z zapytaniem o cenę na wykonanie kompletu patyków dopasowanych do Waszych łuków

:) Wydawało mi się, że własnie to zrobiłem - zadałem pytanie mając nadzieję, że producenci strzał się zgłoszą.
Jak widać, na forum żaden się nie zgłosił :(
Wysyłanie zapytań na PW też nie jest takie proste, bo trzeba wiedzieć do kogo wysłać.
Jeśli ktoś jest początkujący i nieobyty w towarzystwie, to niełatwo tych robiących strzały odnaleźć.
Nawet gdy się ich już wyłuska po lekturze dziesiątków forumowych wątków, to się okazuje, że nie ma już z nimi kontaktu, albo nie zajmują się już tym, albo wyprowadzili się za granicę.
Bo niestety informacje o tym, kto robi dobre strzały szybko się dezaktualizują.
Doświadczeni, wieloletni łucznicy już wiedzą u kogo zamówić strzały, a gdzie NIE należy ich zamawiać. Początkujący nie ma tej wiedzy.

Skontaktowałem się np. ze Stephen z YAM, który jest tu na forum polecany, ale właśnie ze względu na zamieszkanie za granicą przeprowadzenie z nim transakcji jest znacznie utrudnione.

Edit:
Stephen poleca kontakt z osobami z LCŁT, smokup@interia.pl

PostNapisane: Pt 19 wrz, 2014 11:02 
Zobacz kto i co oferuje na subforum Wytwórcy viewforum.php?f=35
Do tego na targowisku czasem pojawiają się oferty różne.
A czyje wyroby polecają Wasi klubowicze? Może warto by się na najbliższym spotkaniu zapytać.

PostNapisane: Pt 19 wrz, 2014 11:24 
SPONSOR

qpanaci napisał(a):
Zobacz kto i co oferuje na subforum Wytwórcy

Patrzyłem. Jest tam bardzo niewielu wytwórców. Większość informacji pochodzi niestety sprzed lat.

qpanaci napisał(a):
A czyje wyroby polecają Wasi klubowicze? Może warto by się na najbliższym spotkaniu zapytać.

Założyłem wątek na podforum - zobaczymy jaki będzie odzew. Popytam też na treningu.

PostNapisane: Pt 19 wrz, 2014 12:07 
Ja niestety nie pomogę bo sam składam swoje carbonowe patyki oklejając je naturalnymi lotkami. Mogę polecić dość tanie i całkiem solidne strzały carbonowe cross-x. http://www.sklepluczniczy.pl/strzay-kar ... niczy.html Przyzwoita jakość za całkiem dobra cenę jak na kompletne carbonowe strzały, jedyny mankament jest taki, że lotki ma firmowo klejone i trzeba je odcinać i przyklejać naturalne.
Jeśli dobrze pamiętam to Paweł Boullii z Anonimów też robił strzały ale nie wiem czy na sprzedaż czy tylko dla siebie. Ale Paweł z naszego forum się wypisał, musiał byś go na FB lub forumlucznicze.pl łapać.
Ciekawe czy po tych chinach już doszedł do siebie :P

PostNapisane: Pt 19 wrz, 2014 14:36 

Shaggy zapytaj się pana pk67 bo to jest człowiek-kopalnia wiedzy o strzałach, z pewnością dobrał by Ci strzałki na odległość. Nie wiem tylko czy nie jest zajęty i ma czas na wystruganie ci strzałek.

PostNapisane: N 21 wrz, 2014 13:24 

qpanaci napisał(a):
....
Jeśli dobrze pamiętam to Paweł Boullii z Anonimów też robił strzały ale nie wiem czy na sprzedaż czy tylko dla siebie. Ale Paweł z naszego forum się wypisał, musiał byś go na FB lub forumlucznicze.pl łapać.
Ciekawe czy po tych chinach już doszedł do siebie :P

Z tego co czytałem na FB to mieli tam (w Chinach) niezłą zabawę, tylko pozazdrościć. Zdobyli piąte miejsce na około 50 drużyn z całego świata. Czytałem relacje i oglądałem zdjęcia na FB. Trzeba Łukasza (Robin'a) namówić do jakieś obszerniejszej relacji tutaj na naszym forum :)
Ja kontaktowałem się z Pawłem na Boullii@o2.pl , o jakości jego strzał niech świadczą dwa fakty. Paulina na jego strzałach wygrała turniej w Chinach około dwa miesiące temu a sam Paweł jest obecnym Mistrzem Polski i prowadzi w rankingu Ligi Południe.
Piotr Kosiorek (pk67) jest również człowiekiem o ogromnej wiedzy i doświadczeniu w kwestii łuki i strzał. A jego wiedza dotycząca drewna nie ma sobie równej.
Jeśli mogę doradzić to nie kupujcie strzał przez allegro czy jakieś "sklepy" komplet strzał trzeba dobrać a nie da się tego zrobić bez podania kilku parametrów i rozmowy z wykonawcą.

PostNapisane: Cz 25 wrz, 2014 21:47 

Taka informacja:
SkrzyniaSkarbów otwarta jest od 9-17 od poniedziałku do piątku, w soboty nieczynne.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]