logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest N 19 lis, 2017 06:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: Cz 14 sie, 2014 21:55 

Isair napisał(a):
(...)ale nic nie dorówna w tym względzie cyklowi "o inkwizytorze" Jacka Piekary.

Jak dla mnie Piekara jest przereklamowany. Mnie nie zachwycił. :-)

PostNapisane: Pt 15 sie, 2014 09:50 

Katja napisał(a):

Pisałem - Jak szukasz "śmiesznego sarkazmu" - nie każdego bawi taki humor ;-)

Tytuł: Re: Ksiazki...
PostNapisane: Pt 15 sie, 2014 11:42 
hallo
Obecnie czytam kolejny tom z serii "Malowany Człowiek" Petera V. Brett'a, całkiem przyjemnie się to czyta, nie jest to jakaś wyszukana literatura ale na odstresowanie i zmuszenie do innego rodzaju pracy umysłu w zupełności wystarcza.

Kilka tygodni temu zakończyłem książki Jarosława Grzędowicza, jak nie przepadam za Polskimi autorami tak ten pan dał mi dużo radości, przeczytałem jego niemalże całą twórczość, wszystko co byłem kupić, pożyczyć czy ukraść zostało już przeczytane. Nie każda opowieść Grzedowicza mnie zachwyciła ale przyjemnie się go czyta.

Nie zdzierżyłem natomiast Andrzeja Pilipiuka i jego "Jakuba Wędrowycza". Mam uraz do "kargulów, pawlaków" oraz innych polskich idiotów z którymi za dużo użerać się musiałem gdzie argumenty logiczne zwyczajnie trafiały w pustkę intelektualną. Nie potrafię się z tego śmiać. To jak śmianie się z kaleki.

PostNapisane: Pt 15 sie, 2014 12:44 

Isair napisał(a):
Katja napisał(a):

Pisałem - Jak szukasz "śmiesznego sarkazmu" - nie każdego bawi taki humor ;-)

Wiesz, tu nawet nie chodzi o humor. Po prostu przeczytałam kiedyś recenzję pierwszego tomu - autor tejże wychwalał, jakie to Piekara dzieło nie napisał, jaki to język barwny i niecodzienny. Skuszona więc, książkę zakupiłam. I bach!, rozczarowanie, bo językowo przeciętnie. Dobre czytadło, ale po prostu moje oczekiwania wtedy były większe.

A co do Wędrowycza - urazu nie mam, nawet zabawne, choć rzeczywiście czasami ta postać potrafi być irytująca. Problem jest za to inny - po kolejnym tomie ma się już dość, ile można czytać to samo?

A obecnie robię sobie powrót do polskiej klasyki i "Chłopów" czytam.

PostNapisane: Wt 02 wrz, 2014 15:41 

Katja napisał(a):

A obecnie robię sobie powrót do polskiej klasyki i "Chłopów" czytam.

Hmm w takim razie zapytam czy czytałaś już:

- Maja Lidia Kossakowska - Siewca Wiatru i drugi tom Zbieracz Burz.

Mnie osobiście się podobało i druga propozycja to:

- Elżbieta Cherezińska - Korona śniegu i krwi.

Ta książka mnie zaskoczyła bo jest to powieść fantasty ale na podstawie prawdziwych zdarzeń historycznych polskich piastów i rozbicia dzielnicowego. Gdyby było więcej takich książek Polacy znali by lepiej swoja historie.

PostNapisane: Cz 04 wrz, 2014 23:15 

Isair napisał(a):

- Maja Lidia Kossakowska - Siewca Wiatru i drugi tom Zbieracz Burz.

Mnie osobiście się podobało i druga propozycja to:

- Elżbieta Cherezińska - Korona śniegu i krwi.

Ta książka mnie zaskoczyła bo jest to powieść fantasty ale na podstawie prawdziwych zdarzeń historycznych polskich piastów i rozbicia dzielnicowego. Gdyby było więcej takich książek Polacy znali by lepiej swoja historie.

Kossakowskiej jakoś jeszcze nic nie czytałam. Ale pewnie sięgnę, choć miałam ostatnio rozbrat z fantastyką. Co do Cherezińskiej - to zaczęłam "Grę w kości", na pewno dokończę, bo świetnie się czytało. :-)

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 00:29 
Tak ...
Przeczytałem całą dostępną serię Petera V. Brett'a "Malowany Człowiek" i teraz na kolejną książkę z serii muszę czekać do marca przyszłego roku, polska wersja pewnie będzie z rok po anglojęzycznym wydaniu, trzeba będzie przeczytać po angielsku.

Obecnie czytam Mark-a Lawrence-a Król Cierni, wczoraj skończyłem Książę Cierni. Gorąco polecam jak ktoś lubi krwawe jatki pisane dość prymitywnym i lekkim językiem. Kolejna głupawka na odstresowanie umysłu. Trzecia część z serii Cesarz Cierni ma wyjść w tym miesiącu. Nie mam szczęścia do pełnych serii :D

PostNapisane: Pn 22 wrz, 2014 22:18 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

Pozwolę się włączyć do dyskusji, bo widzę że większość z wymienionych książek w temacie miałem w ręce :D

Tak więc zaczynając od Bretta, jego książki połykałem w całości. Muszę przyznać, że fabuła nie jest bardzo wyszukana, ale pomysł na świat, powiązania między bohaterami i podejście do problemów z wielu perspektyw mnie przytrzymywały dłużej niż czasem bym chciał :) Także jestem jedną z wielu osób, które tak jak qpanaci będą czekać na nowy tom.

Kossakowskiej czytałem oba z wyżej wymienionych tematów, główne plusy to wiedza autorki w aspektach religii i wierzeń i łączenie tego wszystkiego w składną całość. Przy czym postać głównego bohatera z jego przemyśleniami jest całkiem przyjemna, także książki godne polecenia. Jeśli oczywiście komuś nie przeszkadza podejście w ten sposób do religii.

Za Piekarę dopiero ostatnio się zabrałem (przeczytałem 1 tom), fajnie stworzony główny bohater, pozostałe niestety trochę po macoszemu. Co do języka? Po prostu składna polszczyzna nic fantastycznego, ale też nic co pozwalałoby Ci się zastanowić "kto to pozwolił wydać?". Tak czy tak jako że mogę pożyczyć całą serię od brata to pewnie się skuszę, ale gdybym miał wydać pieniądze to pewnie pozostałbym przy pierwszym tomie.

Co mogę polecić jako godne przeczytania?
Rok temu miałem okazję zakupić "Honor Złodzieja" - Douglasa Hulicka, bardzo przypadła mi do gustu, jeśli ktoś jest fanem autorów takich jak Brent Weeks to na pewno wchłonie tą książkę z przyjemnością.
No i Achaja Ziemiańskiego, co tu dużo mówić, zacząłem (jeszcze nie skończyłem) także nie mam pełnego obrazu, ale wydaje mi się że autor ma ciekawe podejście do tematu. Nie jestem tylko przekonany do sposobu w jaki autor-mężczyzna, prowadzi narrację dla bohaterki-dziewczyny/kobiety.

PostNapisane: Śr 24 wrz, 2014 12:10 

Falkor napisał(a):
Achaja Ziemiańskiego, co tu dużo mówić, zacząłem (jeszcze nie skończyłem).

No właśnie co kto lubi. Czytałem Achaje jeden tom i na tym koniec. Nie twierdze ze książka jest zła. Czyta się całkiem fajnie mimo ze trafiamy od razu w kilka rożnych wątków i trzeba ogarnąć "kto, co, kiedy" Jednak niezbyt mi się podobało to jak by to ująć "ze szmacił" Achaje. Chociaż z drugiej strony może chciał ja pokazać bardziej jak by to wyglądało realnie. Czym mogła płacić ładna, młoda 15-16 letnia dziewczyna nie posiadającą niczego ?
księżniczka -żołnierz -niewolnica -ścigana -chłopka -znowu żołnierz -znowu ktoś jak księżna, - śmierć -"kociak" -znowu żołnierz. Sporo tego a to tylko jeden tom z chyba 3 czy 4 i tylko jeden wątek, tez chyba z 3 czy 4 innych.

Za to inkwizytora Jacka Piekary czytałem wszystkie 8 tomów jakie dorwałem w łapki, niektóre nawet po kilka razy. Ja nie szukam w książce głębi czy jakiś nie wiem cudów. Szukam rozrywki, a ta książka bawiła mnie jak chyba żadna inna.

PostNapisane: Śr 24 wrz, 2014 14:14 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

"Nie jestem tylko przekonany do sposobu w jaki autor-mężczyzna, prowadzi narrację dla bohaterki-dziewczyny/kobiety"
Ostatnie zdanie z mojego wcześniejszego posta całkiem trafnie w takim razie punktuje te zmiany, o których napisałeś. Właśnie chodziło mi tutaj o to "zeszmacenie", które wg. mnie zdecydowanie bardziej wpłynęłoby na bohaterkę niż było to w książce.

PostNapisane: Śr 19 lis, 2014 00:53 

Jakiś miesiąc temu przeczytałam "Córkę wikingów" Very Henriksen.
Jedenastowieczna Norwegia, czasy chrystianizacji. Główną bohaterką książki jest Sygryda, którą poznajemy jako młodą dziewczynę, która wkrótce ma poślubić wybranego przez braci mężczyznę. W dalszej części książki i kolejnych dwóch tomach poznajemy koleje losu tytułowej "córki wikingów".
Książka w klimacie "Krystyny, córki Lavransa", choć napisana mimo wszystko z mniejszych "rozmachem".
Czasami wydaje się, że kuleje tłumaczenie (kolokwializmy połączone ze stylizacją na język dawny), ale powieść mogę ze spokojem polecić.

PostNapisane: So 22 lis, 2014 21:58 

Moim zdaniem książkami godnymi polecenia są książki Johna Flanagana Zwiadowcy 12 oraz serie tegoż samego autora Drużyna.Dużo razy je przecztałem.Trzeba dodać że czasami występują błędy w tłumaczeniu(niedokładne opisy).

PostNapisane: Pn 04 maja, 2015 22:37 

przejrzałem nieco wątek i mam prośbę o polecenie pozycji występujących w wersji audiobook, najlepiej w klimacie Pieśni Luków (tą już przesłuchałem) ;-). Typowa fantastyka czy też fantasy raczej nie bardzo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]