logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 26 cze, 2017 07:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Allegrowe Niewypały
PostNapisane: Śr 16 gru, 2009 14:27 

zamieszczajcie w tym temacie "perełki" sztuki łuczarskiej sprzedawanej na allegro

tylko nie sam odnośnik do aukcji bo jak wiadomo trafiają one z czasem do archiwum

Witam

Przedmiotem aukcji jest jesionowy longbow, wytwór zręcznego łuczarza - ---------- Łuk został stworzony na imprezie historycznej na drewnianym koźle za pomocą ręcznego hebla, raszply, toporka i noża ku ucieszy licznej gawiedzi. Zatem jest ultra historyczny, można rzecz, że rekonstrukcja w 100 %. Łuk ma naciąg około 14 kg robiony z myślą o lekkim turniejowym strzelaniu, osobiście używam mocniejszego. Cięciwa jest zrobiona tylko wyłącznie z historycznych materiałów, nie jest syntetyczna
Wisiał niecały rok w pomieszczeniu o odpowiednich warunkach oraz wzięty na Grunwald raz gdzie strzelił 3 salwy.

Łuki takie jak ten były używane przez bardzo długi okres czasu, nadaję się na wczesne imprezy wczesne jak i późne, a jego największą zaletą jest to, że to nie jest mroczny laminat ;)

Zaczynamy od złotówki, może byą wspaniałym prezentem dla rekonstruktora

Jeśli cena przekroczy 250 zł, dokładam 2 groty typu bodkin

Pozdrawiam serdecznie
Obrazek Obrazek

I wreak havoc with the arc!

Ostatnio edytowano Śr 16 gru, 2009 17:17 przez MUMIN, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 16 gru, 2009 17:17 
Administrator

Przykleje temat, żeby się nie zgubił. 8-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 12:39 

Przeglądałem ostatnio allegro, i nawinąłem się na coś takiego:

"łuk sportowy z noskiem" tego pana, bije wszysko.

https://ssl.allegro.pl/item1085066902_n ... skiem.html

I te osiągi - 35m :) :shock:

I zagadka: jest on dla leworęcznych, czy praworęcznych?

pozdr

edytowany faktycznie, pierwszy łuk to może i dla dzieci, więc usunąłem.

Ostatnio edytowano Cz 24 cze, 2010 14:49 przez huded, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 13:41 
Administrator

Nie no, to zabawka dla dzieci ;-) My tu mówimy o "rzemieślnikach" sprzedających łuki kompletnie źle wykonane za grubą kasę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 14:42 

no to przeczytaj komentarz sprzedającego:

"Moje łuki sprawdzają się na turniejach rycerskich ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem klientów i szacunkiem wśród konkurencji."

I nie żebym się czepiał, ale w innych aukcjach ma to samo.

Ostatnio edytowano Cz 24 cze, 2010 14:43 przez huded, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 14:45 
Administrator

Cóż :lol: Jak ktoś ma minimalne pojęcie co robi, to tego nie kupi. ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 15:09 

Potwierdzam , łuki tego typu cieszą się dużą popularnością wśród turystów na turniejach rycerskich. :-P

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 17:07 

na rękawce w krakowie takie schodzily jak cieple buleczki ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 22:23 

te ostatnie łuki mają pancerne gryfy nie sądzicie? No i cięciwa o wytrzymałości 10kN (cytat), czyli 1000kg, te łuki wbrew pozorom mogą byc naprawde mocarne :mrgreen: . Dziene, że tylko 40m zasięgu

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 23:08 

Dowód na to że wystarczy dobrze opisaą, daą minimalna cene i kupcy się znajdą. plakaą się chce!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 23:30 

huded To co podesłałeś wali na kolana "łuk z noskiem" tekst typu cięciwa wykonana na specjalne zamówienie i jej wytrzymałośą ;O która jest godna polecenia wojsku, jednak to jedno z niewielu przedmiotów tego użytkownika. Jeszcze do niedawna miał inne oferty, a w nich pełno zdjęą jego twarzy i wielu pozycji, ale raczej łucznika "śmiesznego". Ludzie pewnie mu coś wypisywali więc usunął, może za drogo mu to wychodziło. Jest to chyba góra 10-latek nie mający nawet pojęcia jak się trzyma łuk. W jednym z łuków podstawkę pod strzałę miał taką głęboką, że przez paradoks chyba wcale nie opuściłaby majdanu.
Nie wiem, czy On nie widział wcale innych aukcji nie przejrzał ich ani razu, czy nie wiem co go pcha w stronę takiego rzemiosła.
Szkoda tylko, że ludzie zamawiają. Przecież to są prostokątne listewki związane sznurkiem i zaszyte na końcach materiałem i w majdanie poprzyczepianym na pinezki. Nie mówiąc o strzałach, które dzięki zaostrzeniu zmieniają parabolę lotu

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 00:19 

Cytuj:
Nie wiem, czy On nie widział wcale innych aukcji nie przejrzał ich ani razu, czy nie wiem co go pcha w stronę takiego rzemiosła.

Jak to co?
Ma kupców. 3 x 30zł to już prawie stówka... Jeszcze kilku takich i będzie miał na Eurogąbki xD...

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 07:51 

robin_ napisał(a):
Potwierdzam , łuki tego typu cieszą się dużą popularnością wśród turystów na turniejach rycerskich. :-P

Właśnie. I teraz kwestia - czy reakcja na taki łuk jest taka:

"fajna zabawka, ciekawe czy są mocniejsze łuki, może bym spróbował?"

czy taka:

"łuki są jednak dla dzieci. Kupię sobie wiatrówkę." :-P

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 12:25 

raz jeden w życiu w Łodzi wystawiłem stoisko z łukami , nieopodal sprzedawali tego typu wynalazki. Reakcja ludzi była taka że nie mogli uwierzyą że ja sprzedaję łuki po np 400 zł a ten obok po 40 zł a w ich mniemaniu nie różniły się wiele.Efekt był taki że kolega obok sprzedał wszystko , pewnie ze 40 sztuk a ja żadnego ;-) Od tej pory ani razu nie wystawiłem już stoiska.Po raz drugi w życiu wystawię na tegorocznym Grunwie , może będzie ciut lepiej ;-)

Ostatnio edytowano Pt 25 cze, 2010 12:27 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 12:49 

No i takich ludzi to trzeba by naprawdę postrzelią, żeby dostrzegli różnicę ;) na Grunwaldzie na pewno musi byą lepiej, będzie nas dużo, będziemy strzelali to i ludzie może się skuszą na kupno łuku, łuku bez noska ;D hahaha

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 16:14 
to samo ja mam se strzałami... - co widaą na każdej imprezie:( a wg nich liczy się sprzedaż i tyle...;(

podnieśą trzeba świadomosą ludzką to im się oczy otworzą.

a faktem jest , ze taki łuk ma wytrzymaą pierwszą falę entuzjazmu - czyli średnio jakieś 5 godzin w życiu dziecka:) - wytrzymują i dlatego sie sprzedają...za dzień rodzic wywala do śmietnika i po sprawie:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 21:11 

Ja ostatnio pomyślałem kto strzela z czegoś takiego albo inaczej jak ktoś myśli ,że z tego da się strzelaą... Zapytałem tego Pana "rzemieślnika" o proces tworzenia tych "potworów"
w odpowiedzi otrzymałem gotowy i bardzo ładnie skopiowany opis(nie będę podawał źródła)
Według tego szlachetnego Pana łuk ma naciąg w granicach 27kg i strzela na około 80m
Ten 35m w opisie to dystans w którym strzała leci idealnie prosto... Po takim zachęcającym opisie pojechałem z narzeczoną i sprawdziliśmy ten wspaniały oręż 21 wieku... Nie mieliśmy siłomierza więc użyliśmy wiadra i wody... Ta potężna cięciwa nie okazała się jednak taka wytrzymała :-( wytrzymała 7l wody+wagę wiadra :-) . Przyszedł czas na testy:D Dostałem strzałę jego produkcji długości może 55 do 60 cm przy pierwszym pociągnięciu(gdzieś do 50cm) łuk zaczął śpiewaą:D Cudowne trzaskanie drewna... Wypuściłem strzałę i zamiast trafią w tarcze trafiłem w gumiaka leżącego może z 4 m od celu...

To jest naprawdę straszne ,że ktoś ma odwagę sprzedaą coś takiego... Nie chodzi o samo oszustwo ale o bezpieczeństwo... Niech taki luk weźmie do rąk jakiś początkujący łucznik i zacznie strzelaą...

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 21:26 
moi drodzy - tego się nie zmieni - błędów i zakłamań w opisach - to raz i dwa - to są rzeczy dla dzieci!!! by się pobawiły chwilkę i odłożyły w kąt złamane czy coś ...

allegro pełne jest takich bubli - wystarczy wejśą w militaria/rycerstwo i jak znalazł - po prostu umieraą ze śmiechu można - jeśli choą trochę się człowiek zna na historii i produkcji takich rzeczy

choą nie powiem, allegro pełne jest też wartościowych rzeczy - choąby łuki yamroca z w-wy...miałem w ręku i powiem że fajne - pracują dobrze, lekkie ułożenie, minus to jedynie kiepsko zrobiony majdan [skóropodobne cuś...]

moim zdaniem to trzeba to obejśą uśmiechem i robią swoje - tzn zajmowaą się łucznictwem i produkcją na wysokim i średnim poziomie i tyle :)

niech starzy kupują dzieciom badziewia i już:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 21:30 

Może go spotkamy na Grunwaldzie. Zaproponujemy sparing, przy tłumach kibiców i sprawa się zakończy, może nie do końca, ale reputacja spadnie ;)

Przybycześą jak mogłeś usłyszeą trzask, jak to przecież wyselekcjonowane kawałki najlepszego gatunku jesionu ;D hahaha

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 21:39 

Wizyta u tego Pana potwierdza moją "Wizję" rzemieślników z Allegro... Sprzedają coś takiego za grosze a porządny sprzęt służy jako podpora na pajęczyny...

[ Dodano: Pią 25 Cze, 2010 22:04 ]
http://allegro.pl/item1086295152_wspani ... ratis.html
Też fajny :lol: Ciekawe ile strzałów wytrzyma zanim te cieniutkie ramiona pękną...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]