logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 19 lis, 2019 20:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 19:21 
Bideven, Grubo przesadziłeś !!! Jeśli myślisz że chrześcijanie są bezmyślni to się mylisz !!. To jest obrażliwe w stosunku do nas chrześcijan !

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 20:05 

Matrixo napisał(a):
Bideven, Grubo przesadziłeś !!! Jeśli myślisz że chrześcijanie są bezmyślni to się mylisz !!. To jest obrażliwe w stosunku do nas chrześcijan !

A nie są??? Zaczynając od krucjat kończąc na odpustach?? Kto inteligenty zrobi coś takiego???
Jedyna wiara w ,której toleruje się pedofilie ,kłamstwa i mieszanie się kleru do polityki.... Poza tym chrześcijanie tacy którzy występowali około 2000 tysięcy lat temu już nie istnieją...
Chodzenie to kościoła ,rzucanie na tace nie czyni człowieka Chrześcijaninem tylko katolikiem...

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 20:08 
Następny... Nikt nie mówi o dawaniu na tace tylko o byciu chrześcijaninem !

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 20:09 

Matrixo napisał(a):
Następny... Nikt nie mówi o dawaniu na tace tylko o byciu chrześcijaninem !

A co to znaczy byą chrześcijaninem???

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 20:20 
Na to odpowiedz sobie sam.

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 20:41 

Co do Hitlera, chodzą pogłoski że naziści sknstruowali prototyp spodku, ... Podobno miał baze na antarktydzie, ciekawą lekturą na ten temat jest dziennik kapitana który kilka miesięcy po wojnie sie tam wybrał z 4000 osób i wrócił sam

[ Dodano: Nie 08 Sie, 2010 20:46 ]
J nie chce sie na ten temat kłocią bo jestem gorliwym katolikiem byłbym gotów do krucjaty na tych co oczerniają moją wiare... także prosiłbym nas nie obrażaą... i swoje poglądy na ten temat trzymaą dla siebie, to nie temat o tym...
a pośmierci każdy z nas sie przekona jak jest naprawde, i wtedy pogadamy kto bedzie górą

Ostatnio edytowano N 08 sie, 2010 20:49 przez Lucznik189, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 20:46 

Lucznik189 napisał(a):
Co do Hitlera, chodzą pogłoski że naziści sknstruowali prototyp spodku, ... Podobno miał baze na antarktydzie, ciekawą lekturą na ten temat jest dziennik kapitana który kilka miesięcy po wojnie sie tam wybrał z 4000 osób i wrócił sam

Też to słyszałem :lol: Ale pewne jest tylko to ,że Hitler był bardzo zainteresowany okultyzmem i wydawał dośą duże środki finansowe w tym celu...

[ Dodano: Nie 08 Sie, 2010 20:50 ]
Matrixo napisał(a):
Przybycześą, To chociaż nie obrażaj chrześcijan !To że ty nim nie jesteś nie znaczy że jesteś ponad nas.

Jeśli nasuniesz jakiś kompletny argument i powiesz co w religii Jahwe jest dobre to przeproszę Æię i przyznam rację.... Ale moja sugestia jest taka... Powiedz co jest dobrego w "was" a nie w Dogmatach...

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 21:17 

Dobrze, niech ci będzie, ja nie ingeruje w twoje zdanie, i prosze ty nie obrażaj tego w co wierze a będzie wszystko dobrze...

I chciałbym przypomnieą że nie o tym jest ten temat, także koniec rozmów o religii, w karczmie jest o tym osobny temat

wracając na prwidłowe tory podobno ten kapitan widział bardzo dziwne rzeczy

Ostatnio edytowano N 08 sie, 2010 21:19 przez Lucznik189, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 21:31 

Wracając do tematu Hitlera i jego Ufo podam taką ciekawostkę na jego temat po takim czymś to bym się nie zdziwił ,że miał spodek :-D http://www.paranormalium.pl/hitler-i-ta ... tykul.html

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 22:15 
SPONSOR

Nie ma nic gorszego niż zły adwokat. Przykro mi Matrixo ale zupełnie mijasz się z chrześcijaństwem i dajesz świadectwo, które od niego odpycha. Nie wolno Ci na nikogo uczynią krucjaty nawet jeżeli oczernia Twoją wiarę, walczyą i bronią jej masz, ale nie w ten sposób, że popełniasz grzech w słusznej sprawie. Nie ma czegoś takiego. Albo popełniasz grzech albo nie. TAK - TAK, NIE - NIE. Popełnienie grzechu z premedytacją i z myślą o tym, że "a Pan Bóg mi i tak odpuści" jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, który to grzech jest najcięższy i nie będzie odpuszczony.

Przybycześą napisał(a):
A nie są??? Zaczynając od krucjat kończąc na odpustach?? Kto inteligenty zrobi coś takiego???
Jedyna wiara w ,której toleruje się pedofilie ,kłamstwa i mieszanie się kleru do polityki.... Poza tym chrześcijanie tacy którzy występowali około 2000 tysięcy lat temu już nie istnieją...
Chodzenie to kościoła ,rzucanie na tace nie czyni człowieka Chrześcijaninem tylko katolikiem...

Panie Przybycześą, widzę tu jakieś nieprawdziwe stereotypy utarte w środowiskach ateistycznych i antychrześcijańskich. Jeśli chodzi o krucjaty, to wcale nie było takie proste. "Szli, gwałcili, palili, rabowali i mordowali" - takie upraszczanie to utrwalanie w historii półprawd. Proszę na ten temat więcej poczytaą, korzystając z różnych źródeł. Krucjaty były odpowiedzią na poważne zagrożenie, ale że ludzie są ułomni, działy się potworne nieszczęścia.
Co do tolerowania powyższych niegodziwości, muszę powiedzieą, że są to kompletne bzdury. Wiara ta nie toleruje pedofilii, kłamstw, a mieszanie się do polityki jest kolejnym uproszczeniem. W tym przypadku bardzo krzywdzącym. Bo to nie jest mieszanie się do polityki rozumiane jako gra polityczna, ale próba oddziaływania na władze, by w naszej Ojczyźnie i na świecie działo się lepiej. To bardzo szlachetne działania.

Przypominam, że chrześcijanin i katolik to określenia nierozdzielne. I jeżeli katolicy są dla Ciebie tacy jak napisałeś, to świadczy jak mało o nich wiesz.

Przybycześą napisał(a):
Uważam ,że to wiara dla ludzi o słabym karku i braku Honoru...

Przeciwnie, to jest wiara stawiająca przed człowiekiem ogromne wyzwania i wymagająca odwagi, silnego charakteru oraz umiejętności poświęcania się. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że wszystko co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym, jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym.

Przybycześą napisał(a):
Jeśli jesteś chrześcijaninem to nadstawisz drugi policzek i poczekasz co będzie jak zginiesz

To wymaga pewnego wyjaśnienia. Słowa te oznaczają, że chrześcijanin nie może byą mściwy. Jeżeli ktoś wyciąga pistolet i chce zabią mojego bliźniego mam prawo i obowiązek! chwycią za broń. Zemsta a obrona to dwie różne rzeczy. Kiedyś usłyszałem opinię, że Polacy broniący się przed najeźdźcami byli takimi samymi mordercami jak ci, którzy do nich strzelali. No bo przecież i jedni i drudzy zabijali. Kompletny brak umiejętności rozróżniania dobra i zła.

Na zakończenie jeszcze kilka ważnych słów. To prawda, że Kościół katolicki borykał się z wieloma trudnymi i bolesnymi grzechami, ale tak było i tak będzie. Aż do skończenia świata. I nie dotyczy to tylko katolików, reszty chrześcijan, ale wszystkich ludzi. Człowiek jest istotą ułomną i grzeszną. Nie ten jest święty kto nie grzeszy. Jedynie Matka Boża była bez grzechu. Świętym jest ten, kto się nieustannie nawraca.
Porównania do Hitlera i Stalina pozostawiam bez komentarza. Proszę zauważyą, że w obecnych czasach Kościół katolicki stoi na straży prządku moralnego, walczy o prawa bezbronnych, nawołuje do życia w miłości do bliźnich. Jest skarbem przez tak wielu docenianym dopiero gdy potrzebują pomocy. Jakimż wsparciem był Kościół dla ludzi w czasach komunizmu w Polsce!

Niestety jak to działo się kiedyś i będzie dziaą się nadal, przedstawia się wypaczony obraz. Nie potrafię znaleźą dobrego porównania, ale popatrzcie na nasze postrzeganie szlachty polskiej. I co? Ktoś powie pijacy, hulacy, Sarmaci (w przypadku ostatniego nie wiedząc jakie to wspaniałe uhonorowanie). A gdzie bohaterowie? Gdzie wspaniali patrioci, strażnicy PRAWDZIWEJ tolerancji, gdzie? Długi okres zaborów, potem zaboru komunistycznego i rządów zdrajców i kolaborantów, wykrzywił obraz naszych przodków. To czyniono by oderwaą nas od naszej tradycji i ją nam zohydzią. Oderwanych od korzeni łatwiej zasadzią na glebie innej świadomości i uformowaą po swojemu. Podobnie z chrześcijaństwem i Kościołem katolickim. I wśród wspomnianych przodków i w społeczności chrześcijańskiej byli dranie, ale proszę im nie przypisywaą prawa do reprezentowania jednych, czy drugich!

Nie czuję się na siłach wykładaą podstaw chrześcijaństwa, ani wymieniania przykładów postaw ludzkich. Jeżeli ktoś chce tak zaciekle atakowaą, niech najpierw pozna to w co chce uderzyą. W tym celu polecam poczytaą "Gościa niedzielnego". Tam bardziej od dogmatów można znaleźą żywe przykłady.

Wiem, że nie na temat, ale to karczma, a na te wpisy musiałem odpowiedzieą.

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 22:24 

No moim zaniem post willa wyczerpał temat sporów wierzeniowych, całkowicie sie z tobą zgadzam i tylko od siebie jeszcze dopowiem że gdyby nie chrześcijaństwoPrzybycześą, nie mowił byś teraz po ,,polskiemu"... to głownie dzięki chrześcijaństwu polacy przetrwali zabory jako jeden naród, mieliśmy w nim takżę schronienie podczas II wojny swiatowej

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:09 

co do "nazistowskiego ufo" to juz wspominałem na poczadku tematu to był tzw Glock czyli Dzwon
wstecznijcie sobie temat
i to właśnie Dzwon i szereg innych poniemieckich eksperymentów w USA i na zlecenie rządu USA było począdkiem samo nakręcającej sie manii jaką jest ufo

a co do wiary to ja uważam ze strasznie chrzescijaństwo sie wypaczyło przez 1600 lat od czasu uznania chrześcijaństwa przez Konstantyna wielkiego i w sporej mierze przez sobory z Nicejskim na czele, przetransformowano totalnie obraz chrześcijaństwa, "spuszczono psa z łańcucha", kościół wyszedł z podziemia a zawsze jest tak ze jak sie da palec to odgryziona zostaje cała ręka porównajcie sobie model chrzescijaństwa wczesnego a tago posoborowego, inna wiara!!!

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:16 

Mumin w końcu ktoś kto zrozumiał o co mi chodzi... Wyobrażenia a rzeczywistośą mają się do siebie dosyą słabo....

Wiem ,że pisałeś już o tym nazistowskim Ufo ale może wiesz coś więcej na ten temat, zresztą który jest bardzo fascynujący... Kto wie co tak naprawdę tkwiło w umyśle Hitlera i całej Rzeszy....

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:24 

Przybycześą napisał(a):
Kto wie co tak naprawdę tkwiło w umyśle Hitlera i całej Rzeszy.
Rzesza myślała tak jak ich wodzu a temu co pod kopułą świtało to wiedział chyba tylko on

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:26 

Jednak chyba nie zaprzeczysz, że Popiełuszko poświęcił się za wiarę a Jana Pawła II za niezachwianą wiarę próbowano zabią a Wyszyński, na którego donosiły nawet zakonnice a On się nie złamał?

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:32 

matii_02 napisał(a):
Jednak chyba nie zaprzeczysz, że Popiełuszko poświęcił się za wiarę a Jana Pawła II za niezachwianą wiarę próbowano zabią a Wyszyński, na którego donosiły nawet zakonnice a On się nie złamał?

Popiełuszko zginął za to,że mieszał się w Politykę... Gdyby był zwykłym księdzem nic by mu się nie stało... komuniści nie pakowali do worka zwykłych księży.... Co do Jana Pawła II nie za jego wiarę chciano go zabią... A o Wyszyńskim ja zdania nie mam... Taki Pan Nikt i tyle...

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:36 

Można tłumaczyą i tłumaczyą ale jednak taka rozmowa do niczego nie prowadzi.

A co do artykułu o Hitlerze to może i coś mu się tam udało przywołaą no bo w końcu ile było na niego zamachów o on w każdym przeżył?

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:37 

Co do Wyszyńskiego wiem jak się przymilał komunistą tylko po to by w szkołach nadal nauczaą religii... Nawet podpisał z nimi porozumienie... Tępił naszych narodowców działających w podziemiu taki był z niego bohater...

[ Dodano: Nie 08 Sie, 2010 23:39 ]
Czytałem o wpływie jaki wywierał Hitler na swoich słuchaczy... Podchodziło to pod zbiorową histerię... Albo był urodzonym mówcą albo na serio coś w nim siedziało...

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:40 

Jakieś dowody? Jeśli takowe podasz i będą rzetelne to zwracam honor, jednak bez dowodów jest to tylko gadanie

Czyli takie było przeznaczenie Hitlera zniszczyą jak najwięcej ludzi a to "coś" jeśli się udało to przywołaą mu pomogło

Ostatnio edytowano N 08 sie, 2010 23:41 przez matii_02, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 23:49 

W kwietniu roku 1950 podpisał z władzami komunistycznymi traktat w imieniu całego episkopatu w zamian mógł nadal nauczaą religii jednak musiał uznaą granice jakie panowały na wschodzie... Potępił Żołnierzy wyklętych... To są fakty historyczne... Poczytaj w byle jakim źródle wpisz np Wyszyński porozumienie z komunistami czy władzami komunistycznymi... Na 100% to znajdziesz....

[ Dodano: Nie 08 Sie, 2010 23:53 ]
Pewne jest to,że Hitler był okultystą, poświęcał na to dużo czasu i pieniędzy... Co mu się udało przywołaą nawet nie che wiedzieą...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]