logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Wt 12 lis, 2019 23:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 05 sie, 2010 17:45 

Dobra nie będę w to brnął, bo nie mam potrzeby udowadniania niczego komukolwiek. Swoją drogą bardzo mi się podoba Twoje stwierdzenie...

Cytuj:
rasista nie jestem ale kosmity nie nazwał bym osobą

Mój kumpel mówi w podobny sposób: "Nie jestem rasistą, ale czarnych bym wytłukł".
Poza tym, według mnie, ciężko nie nazwaą osobą, stworzenia które jest dużo inteligentniejsze od nas. Zresztą co w naszym pojęciu składa się na osobę? Zdolnośą myślenia, określona fizjologia i morfologia, i... i co? No i już właściwie. Istoty pozaziemskie najpewniej takie parametry mają.
No ale każdy jak wiemy, ma prawo do swojego poglądu, i ja w Twoje ingerowaą nie chcę, przy czym chętnie skonfrontuje je ze swoimi, bo to zawsze budujące dla obu stron. O ile strony umieją budowaą ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 05 sie, 2010 18:25 

Bideven napisał(a):
Zdolnośą myślenia,

zwierzęta też myślą
Bideven napisał(a):
określona fizjologia i morfologia

Homo sapiens fossilis (kromaniończyk) miał praktycznie identyczną budowe ciała co H.sapiens sapiens ale jednak nadal nie jest to człowiek rozumny, to nadal tylko "idealna małpa" nie człowiek

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 05 sie, 2010 19:25 

Z błedu wyszedł ciekawy temat... istote nie z ziemi ciężko by nazwaą osobą, ale też nie każdy człowiek jest człowiekiem

Tytuł:
PostNapisane: Cz 05 sie, 2010 23:22 

I zaczęła się filozoficzna polemika :)
No ale ja już nie będę ciągnąą tego dalej, bo z tego nam wyjdzie tradycyjne gwałcenie się racją dlatego że jest mojsza niż twojsza :)
Dla Mumina wielkoocy pozostaną obcymi, i nie staną się osobami, a dla mnie na swój sposób będą. Kwestia poglądów. Grunt to mieą jakiekolwiek, i umieą je bronią ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 sie, 2010 19:47 

http://sjp.pwn.pl/szukaj/osoba
Dlatego osoba uznawana jest tylko za człowieka i wszelkie inne tłumaczenie są po prostu błędne.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 sie, 2010 19:52 
Lucznik189 napisał(a):
nie każdy człowiek jest człowiekiem
a kim ?? Hieną :mrgreen: co niektórzy pewnie tak :-P

Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 sie, 2010 20:00 

oj Matrixo, moja wypowiedź nie miała żartobliwego sensu. Chciałem podkreślią bolesną prawde, że niektórzy ludzie mają cechy nie przystojące nam ludziom, że człowiek człowiekowi wilkiem zamiast bliźnim, że zamiast dążyą do dobra, ludzie idą w przeciwnym kierunku, że wielu ludzi zamiast pomóc przechodzi obojętnie wobec ludzkiego cierpienia, bądź co gorsza sami je wyżądzają

Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 sie, 2010 20:53 

Wiesz, Minos, jakby autorzy dzieł pisanych, tworzyli je pod słowniki, to słabo by się przedstawiała ta nasza literatura... Niemniej jednak, w definicji którą podałeś, owszem, chodzi o przedstawiciela rasy ziemskiej.
Matrixo, ci którym płacisz podatki mają coś z hieny, nie wiedzieą czemu...
Łucznik, wedle moich przekonań, to właśnie typowo ludzkie cechy, te które według Ciebie niektórych odczłowieczają. Zwierzęta, nie uprawiają rozbojów, nie zabijają bez powodu (poza bardzo nielicznymi wyjątkami jak orki czy koty) i ogólnie nie grzeszą, w przeciwieństwie do człowieka który od swoich początków czynił zło. Mniejsze lub większe, czasem prawie wcale, ale od zawsze towarzyszyło nam złe postępowanie.

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 11:15 

Bideven napisał(a):
nie zabijają bez powodu (poza bardzo nielicznymi wyjątkami jak orki czy koty

Mówi sie Orkowie :-P Tolkiena nie czytałeś ??? :mrgreen:

ale wspomniane walenie i kotowate też nie robią tego bez powodu, maja na celu zgładzenie potomków innego samca i tym samym daą szansę swoim nawet jeśli zabija zwoje potomstwo, to jest ryzyko które w ogólnym rozrachunku i tak sie opłaca

tylko człowiek zabija nie instynktownie a z premedytacją w sposób ROZUMNY i właśnie to słowo jest wyznacznikiem człowieczeństwa

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 14:01 

Racja, orkowie :D
Ale z tego co mi wiadomo, to koty domowe, ale i żbiki (chyba, albo rysie... Ryszardy znaczy się ^^) zabijają coś co na co dzień jest ich ofiarą, dla faktu samego, lub dla zabawy. Przy czym jeszcze mi się przypomniało że lisy często potrafią wytępią zawartośą kurnika i nie zjeśą niczego, ani nie zabraą. A rzeczeni Orkowie lubią się bawią zwłokami fok na przykład, i to we dwójkę. Zabawa trochę groteskowa, bo miotają foczym truchłem od osobnika do osobnika, odbijają go, i przestają zwykle kiedy foka ma konsystencję szmatki, nie zawsze ją zjadając.
No a nasza rozumnośą niestety jest brzemieniem, którego teraz mało kto potrafi dźwigaą. A na pewno nie ludzie którzy mają szeroko rozumianą władzę. Od podpisania się pod istotnym papierkiem, po pociągnięcie za spust... Lub spuszczenie palców z cięciwy ^^

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 14:05 

Jeśli ktoś jest nie wierzący niech nie czuje sie urażonym, ale według bibli właśnie te cechy które podałem oddalają nas od istoty człowieczeństwa

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 14:26 

jako ciekawostkę dodam ze tylko człowiek ma osobny gen odpowiedzialny za wiarę !!! :shock:

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 14:42 

Bideven napisał(a):
Wiesz, Minos, jakby autorzy dzieł pisanych, tworzyli je pod słowniki, to słabo by się przedstawiała ta nasza literatura...

To się nazywa metafora albo neologizm, albo jeszcze jakoś inaczej. Zresztą, chodziło ci chyba raczej o lirykę, bo na pewno nie o książki popularno naukowe, naukowe, historyczne itp., a my tu rozmawiamy "naukowo" :-P

@Lucznik189 - nie przesadzajmy, ludzie od zawsze byli sobie wilkiem, zawsze się zabijali i na pewno teraz nie jest gorzej, niż było kiedyś! Mówienie, że teraz jest tragedia i świat idzie ku zagładzie, jest grubo przesadzone. Nie zanosi się na wojnę atomową (bo jak ktoś użyje nawet bomb, to zniknie z powierzchni ziemi :-P ). Także jest dobrze, albo nawet bardzo dobrze, choą podatki mogliby obniżyą.

Ostatnio edytowano So 07 sie, 2010 14:45 przez Minos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 17:19 

A tam, biblia to ma swoją koncepcję. Ogólne zasady płynące z dekalogu może i są moralnie poprawne, ale mają jedną wielką wadę. Odmóżdżają, zwalniają z myślenia, wykładając wszystko na tacy. Ogólnie cały chrześcijanizm taki jest. Jacy są jego wyznawcy? Bez refleksi, i logicznych przemyśleń, na temat tego w co wierzą. Większośą to nawet nie wie w co wierzy, bo biblia pisana jest przenośniami i pewnymi drobnymi przesłankami. Zresztą poglądy mają mocno zmanipulowane i stereotypowe, nie wykraczające nawet odrobinę poza ogólnie przyjęte normy...
Mumin, powiedziałbyś coś więcej o tym genie? Bo to ciekawa sprawa, wiadomośą ta, przyda mi się we własnych rozważaniach...
Minosie, owszem, miałem na myśli dzieła pisane przy użyciu prawej półkuli...
A tak poza tym, to nie uważasz że świat idzie ku zagładzie? Bo według mnie zbliża się wielkimi krokami. Ludzie są coraz większymi idiotami, wszędzie jest coraz więcej agresji, braku zrozumienia, zanika w ogóle inteligencja u jednostki tworzącej społeczeństwo. Poza tym, polityka przybiera coraz bardziej paranoidalne oblicze, czego świadectwa mamy od dawna na wielu płaszczyznach, wykraczając nawet poza nasz kraj.
A Twoje twierdzenie że jest dobrze a nawet bardzo, wręcz mnie uderzyło w twarz.
Jest makabrycznie źle i będzie tylko gorzej... A co do tego jak było kiedyś, to kiedyś było zdecydowanie lepiej z wielu powodów. Żeby nie było niedomówień... Ja przez okres zwany "kiedyś" rozumiem czasy od początków człowieka do, powiedzmy wczesnego średniowiecza, tak w okolicach X wieku. Tam jak się ktoś zabijał, to w słusznej sprawie i humanitarne. Wygrywał silniejszy, bili się na broń białą albo wręcz. Poza tym, funkcjonował w pełni mechanizm doboru naturalnego, przez co nie było problemu przeludnienia, jedyne funkcjonujące jednostki były zdrowe i silne, a słabe i chore umierały w wieku niemowlęcym. Ale nie, człowiek oczywiście przechytrzył naturę i dobór naturalny przestał mieą nad nami pieczę, dzięki czemu teraz mamy mnóstwo problemów związanych z przeludnieniem, i to najgorsze że są to problemy dotykające każdego z nas. Idąc dalej. Kiedyś ludzie mieli mało, a jak się mało ma, to po pierwsze umie się szanowaą to co się ma, a po drugie myśli się nad tym co można zrobią żeby było lepiej. A teraz co? W dupach się poprzewracało, każdy sobie chce jak najbardziej dogodzią, czyniąc najlepiej jeszcze szkodę drugiemu żeby miał mniej, i żeby można było sobie leczyą swoje kompleksy stanem posiadania, no bo któż by chciał się porwaą na walkę z samym sobą. Lepiej ukryą to przed światem, i dowartościowywaą się wszystkim czym się da.
Dlatego niestety ja uważam że teraz są bardzo złe czasy i czekam z nadzieją na globalny kataklizm który zmiecie złe nasienie.

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 18:59 

Brak zrozumienia - krucjaty
Inteligencja maleje - 1000 lat świetności średniowiecza. Wtedy też mówiono, że świat idzie ku zagładzie, zawsze tak mówiono.
Zabijanie w słusznej sprawie i humanitarnie? Pijani rycerze wpadający do wiosek i wyżynający wieśniaków, gwałcących wszystko co się rusza? W "braveharcie" była podobna scena na początku, ale to nieco późniejsze średniowiecze. Palenie wiedźm, to też wymyślono jednak nieco później. W starożytności wszelkie słynne orgie u cesarzy, krzyżowania. Jednak pierwsze krucjaty to po prostu sieczka, no i rekonkwisty na półwyspie Iberyjskim od ~VIII wieku. Teraz przynajmniej mam sporo praw, i nie boje się, że zostanę zamordowany (aż tak :-P )
Masz podobne poglądy co David Attenborough ;-) Ale ja się z nim nie zgadzam.
Co do polityki, to albo nad wszystkim stoją geniusze, albo na świecie panuje wielki bajzel - jestem za tym drugim.

Chyba temat lekko zboczył :mrgreen:

MUMIN - z tym genem to serio?

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 20:11 

Bideven, w dwóch wątkach uderzyłeś prosto we mnie, po pierwsze jestem katolikiem i nie czuje sie odmurzdżony, wiem w co wierze. Po drugie byłem chorowitym niemowlakiem i o mały włos znalazł bym się na tamtym świecie (wiem z opowiadań rodziny) więc gdyby nie współczesna technika nie było by mnie tutaj, więc jeśli ty byłeś zdrowy to sie ciesz, każdy ma równe prawa, dlaczego o przeżyciu miałby decydowaą ślepy los i fuks, każdy chce żyą

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 22:12 
SPONSOR

Bideven napisał(a):
Ogólnie cały chrześcijanizm taki jest. Jacy są jego wyznawcy? Bez refleksi, i logicznych przemyśleń, na temat tego w co wierzą.

I tu bardzo, podkreślam - bardzo się mylisz. Takie ogólniki są bez sensu. To tak jakbym napisał, że wszyscy ateiści są frustratami zrażonymi życiem. Nie przeczę, że wielu odklepuje "zdrowaśki" bezmyślnie, ale chrześcijanie mają poznawaą i staraą się zrozumieą swoją wiarę. Nie będę się rozpisywał, bo to nie ten temat.

Tytuł:
PostNapisane: So 07 sie, 2010 22:35 

MUMIN, GEN ODPOWIEDZIALNY ZA WIARÊ?... No proszę...

(Za Orków masz u mnie piwo ^^)

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 13:19 
A co myślicie o planach Hitlera ?? Chyba wiecie o co mi chodzi ?? Mówie o ''próbach podboju kosmosu'' ...

Tytuł:
PostNapisane: N 08 sie, 2010 17:06 

konkretnie to chodzi o to ze jest gen odpowiedzialny za rozwój ośrodka w mózgu odpowiadającego za (w wielkim skrócie) wiarę to jest aż takie szokujące ???

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]