logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 21 sie, 2017 17:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 16:40 

Było tam napisane, że jakąś czaszkę musiano robią diamentem, bo była taka twarda. Na niektórych czaszkach odkryto ślady narzędzi używanych w XIXw. (m.in. na tej przechowywanym w muzeum brytyjskim).
Większośą czaszek jest z kwarcu, kilka z ametystu i czegoś tam jeszcze. O szklanych nigdzie nic nie ma. Czaszki bardzo różnią się za to wyglądem i wielkością, co jest wynikiem pracy wielu rzemieślników, a nie jednego robiącego masówkę.

No to robiliby czaszkę rok, jakoś mnie to nie dziwi. Mój pierwszy łuk powstawał mniej więcej tyle samo, a autostrady w Polsce nieco dłużej. Najdroższą czaszkę wartą ~30mln sprzedano za 100mln (jakiś jubiler ją robił, dodał diamenty w tym jeden warty 4,2mln) - info z artykułu.

Ostatnio edytowano Pt 30 lip, 2010 16:42 przez Minos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 16:55 
Tylko że nie robiłeś łuku laserowo :mrgreen: . Czytałem gdzieś że te czaszki są jak przenośny dysk ... ale to tylko spekulacje . A jak wyjaśnicie racjonalnie rzeżby przedstawiające postacie w maskach tlenowych ??

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 17:13 

budowa Piramidy w dzisiejszych czasach zajęła by ok 50 lat, dla mnie takie teorie że obce cywilizacje pomogły to brak wiary w ludzkie możliwości, i nie jest powiedziane że te czaszki wykonano tak od razu, może właśnie powstawały latami...

Co do piramid to nasuwa mi sie cytat z 13 dzielnicy ultimatum gdzie gościu sie pyta ile by zajęło wybudowanie wieżowca, na co tamten że we Francji 8 lat a w emiratach 8 miesięcy, zależy od prawa pracy... to samo w starożytnym egipcie, tam udzie pracowali na chwałe faraona... nie ważne jak ciężko pracowali, ile ludzi zginęło... tam liczyło się dzieło

Ostatnio edytowano Pt 30 lip, 2010 17:20 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 18:57 

@Matrixo - Pokaż mi te ludziki w maskach tlenowych, bo jeszcze ich nie widziałem! Zresztą, w Photoshopie dam już radę zrobią.

Zatem źle czytałeś o tych czaszkach, jakieś chore wymysły chorych ludzi, którzy chcą podnieśą swoje ego i oglądalnośą blogów...
No i co że nie robiłem laserem? Wgłębienia i tak trzeba robią wiertłem diamentowym, a nie laserem. Laserem można pociąą bryłę do wymiaru, tak jak łuku nie robisz metrową piłą w tartaku.
Zresztą, laserem nie tnie się tylko i wyłącznie metali i ceramiki? Nie siedzę w tym temacie, ale laser tnie dzięki temperaturze, a o cięciu kwarców nie słyszałem.

Ostatnio edytowano Pt 30 lip, 2010 18:58 przez Minos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 21:06 
Ja tam się nie znam na laserach . Co do tych ludzików to gdzieś jest muzeum sumerów i tam są jakieś rzeżby różne przedmioty codziennego użytku itd.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 21:36 

Chciałbym teraz troche poteoretyzowaą, jest to nierealne ale załóżmy że kosmici lądują na ziemii, jakie mogą mieą zamiary? co się może dziaą?

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 22:02 

Obejrzyj "dystrykt 9" - we wszystkich innych filmach są albo wojny, albo chwilowa współpraca (chociaż jak już lądują, to chyba zawsze wojenka), a tam nieco inny scenariusz :-P
Mogą też czegoś szukaą, niekoniecznie surowców, tylko jakichś abstrakcyjnych pojęą, jak na przykład sztuki, sportu.

@Matrixo - to mnie nie przekonuje, że gdzieś coś jest, bo może tam nie byą, albo ktoś kto opisał fragmenty obrazów jako maski, chciał żeby inni mu uwierzyli, mimo że tak nie jestxD

Ostatnio edytowano Pt 30 lip, 2010 22:05 przez Minos, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 22:11 

Zapytałem się was bo ciekawi mnie zdanie na ten temat, od kiedy podobny poruszyli na discavery... i szczerze zaciekawiła mnie jedna wypowiedź... nie wojny , ani pokój i przekazanie tchnoligii, ,, czy widząc mrówke pokazujesz jej zasade działania bomby atomowej? prędzej rozdepczeszjej mrowisko przez nie uwagę, cook też odkrywał nowe wyspy i kultury, nie miał złych zamiarów, ale pokazując im kulture zachodu niszył ich cywilizacje" no nie słowo w słowo ale sens zachowałem... co sądzicie?

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 17:27 

to czemu jeszcze nie było inwazji? kośmici powinni już dawno w takim razie zrobią "krucjatę" i zacząą nawracaą ludzi na "swoja wiare"

chyba z że założymy że faceci w czerni na prawde pracuja i zachowuja wszystko w tajemnicy :mrgreen:

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 17:33 ]
a co do czaszek to mi sie wydaje ze to żadna filozofia, po prosty nie doceniamy geniuszu ludzkiego, jeśli taka czaszka miały ba zachowane wszystkie szczegółu anatomiczne, każdy nawet najdrobniejszy szczegół i detal włącznie z każdym szwem na czaszce i zebami z osobna i do tego była by pusta w środku jak prawdziwa czaszka to może stwierdził bym ze to dośą interesujące

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 19:11 
Kiedyś słyszałem o naszyjniku znalezionym w jakiejś piramidzie czy coś takiego . Otóż ten naszyjnik miał koraliki właśnie z kwarcu. Miały szerokośą może z 2 mm . Teraz pytanie jak w takim małym kamyczku wywiercono taki mały otwór... i czym ...

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 19:13 

Ja tam nie wierzę w UFO.

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 20:16 

Matrixo, 2mm to nie powalająco mały rozmiar i uważam że nie problem wywiercią w nim dziurke... Lud który zbudował piramidy, wielkie i potężne państwo, wpaniałą i bogatą cywilizacje, rozwinięty w wielu dziedzinach nauki nie umiałby wywiercią dzirki? no bez przesady

Ostatnio edytowano So 31 lip, 2010 20:17 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 20:16 

@Matrixo - choąby kwasem. Wymyśliłem w ciągu 5s, także może jeszcze bym coś domyślił jakby mi się chciało.
Chcesz mi powiedzieą, że ten naszyjnik ma byą dowodem na istnienie technologii z kosmosu?

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 20:18 

A skoro już jestesmy przy egipcjanach, słyszeliście o projekcie cheops?

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 20:28 

To są poszukiwania czegoś dziwnego, co uratuje świat, i Polka jest medium/kapłanką ze starożytnego Egiptu, która mniej więcej wie, gdzie to jest? Jak oglądałem "Rozmowy w toku" jakieś 2 lata temu to "prawie" mnie przekonała :lol:
Z tego co pamiętam, już dawno miała to coś znaleźą i ogłosią światu, ale widaą coś nie wyszło.

Ostatnio edytowano So 31 lip, 2010 20:29 przez Minos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 21:17 
Lucznik189, To pył kwarc a nie drewno !! To prawie najtwardszy minerał na ziemi . Nie wiem czy kwasem da się ''wywiercią'' otwór . Misja cheops to brednie moim zdaniem oczywiście.

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 21:31 

najtwardszy jest diament... ja czytałem o to dzała tak, że do piramidy cheopsa trzeba włożyą grobowiec jej architekta imchptepa, wtedy piramidy stworzą płascz magnetyczny (bo tak wgóle ziemia zmienia pole magnetyczne wiec w pewnym momencie bedzie rowne 0) ...

Matrixo, to jest spokojnie możliwe....

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 21:39 
Przecież napissałem że prawie najtwardszy . Dobra dam ci kwarc, tak się składa że mam i wywierą w nim dziure może byc 10 mm...

To nie jest dowód tylko taka ''zagadka'' starożytności. A ja słyszałem że piramidy to takie latarnie w nocy świeci się jej czubek i wszystko widaą w promieniu 10 km. I że to taki pas startowy dla UFO... Oczywiście żartuje. :-P

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 21:45 

Piramidy w gizie są odwzorowaniem gwiazdozboru oriona koło którego przebiega droga mleczna, za którą robi nil...Matrixo, zrozum... oni mieli do tego odpowiednie narzędzia... gdybym miał to spokojnie bym zrobił... zamykasz się w swoim myśleniu i nie dopuszczasz innych możliwoci... otwórz sie na teorie innych, nie tylko ty masz racje

Tytuł:
PostNapisane: So 31 lip, 2010 21:53 
To skąd wiesz że to jest możliwe, teraz się wykręcasz że nie masz narzędzi. Co do ''ludzików z kosmosu'' to nawet jeśli istnieją i tak sie nie dowiemy. I to by było wszystko w tym temacie .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]