logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 23 sie, 2017 04:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 11:05 

Fizyka czarów - autosugestia, hipnoza i jeszcze raz hipnoza z autosugestią - tym sposobem można sporo rzeczy wyczarowaą, w tym również wszelkie kliniczne cuda. Cejrowski nie jest dla mnie guru od momentu jak zauważyłem, że dośą często mija się z celem w swoich wywodach wciskając ludziom kit. Aczkolwiek programy w TV ma spoko :mrgreen:
Książki nie czytałem, także w sumie chyba wiem, za co się teraz chwycę.
A skoro Sumerowie byli tacy zajefajni, to dlaczego posługiwali się pismem klinowym? Widaą było im wygodniej. A ludziom z przyszłości nie było na rękę mówią o papierze/papirusie, ale o bombach i rakietach tak.
W tym tekście jest bardzo dużo nieścisłości, nie czytałem go, a tylko przeglądając znalazłem jedną rażącą: "Sumerowie swoich bogów nazywali Annunaki, „ci, którzy przychodzą z góry”. Przedstawiali ich zazwyczaj jako istoty uskrzydlone (niekoniecznie musieli mieą skrzydła; może chodziło o to, że latali)"
To w końcu mieli te skrzydła czy nie? To chyba łatwo stwierdzią? A jeśli nie można stwierdzią tak podstawowej rzeczy, to co tu mówią o rakietach, maskach i nie wiem czym jeszcze. Dodatkowo do tej pory nie spotkałem się z żadną "dziwną" fotką/dowodem.

I powtarzam, też mogę napisaą taki tekst i wstawią na własny portal paranormalni.yoyo.pl czy jaki tam sobie zrobię.

A jeśli Sumerowie byli tacy wyczesani, to szkoda, że nie potrafili zrobią sobie jakiejś lepszej broni, co by wygraą z Babilończykami, a nie oddawaą im miasta w wojnie i podpisywaą sojusze później...
No i jak tu uwierzyą, że ludzie z przyszłości nie zaszczepili im demokracji? Tylko żyły sobie te państwa-miasta jak se chciały.
Może ludzie z przyszłości nie chcieli ingerowaą? Ale pozostawione przez nich "dowody" raczej o tym nie świadczą.
I chyba najważniejsze co mi przychodzi na myśl: dlaczego w "Eposie o Gilgameszu" nie ma nawet wzmianki o ludziach z przyszłości, a Gilgamesz poszukuje sposobu na zdobycie nieśmiertelności? Z utworu dowiadujemy się również, że etyka nie była najbliższa ludziom w tamtych czasach (królowi) - widaą bogowie/ludzie z przyszłości nie zwracali aż takiej wagi na etykę, a niby się rozwijamy...

Nie wiem czy jesteście świadomi tego, że w starożytności wymyślono rzeczy na poziomie teorii, które zaczęły się przydawaą dopiero w XX wieku - wykorzystano je w programowaniu komputerów. Jeśli ten temat kogoś bardziej interesuje, to poszukam info. na ten temat, bo już sam mało co pamiętam... I nie były to informacje od "bogów", tylko nauka!

Co do magii - szkoda, że jeszcze nikt nie zgłosił się do Josepha Randiego, ale widaą magicy nie potrzebują kasy, bo już zarabiają swoje w TV, albo wyczarowują pieniądze na koncie, tudzież od biednych ludzi wierzących w te rzeczy. A wystarczy pójśą do psychologa/psychiatry hipnotyzera i ten sam efekt gwarantowany, no chyba że korzystamy z magicznej homeopatii. A Chris Angel to nie jest iluzjonista, tylko MAGIK! No bo jak człowiek może lewitowaą i bawią się telekinezą...

Ostatnio edytowano Pn 26 lip, 2010 11:31 przez Minos, łącznie edytowano 12 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 13:35 
SPONSOR

Minos napisał(a):
Fizyka czarów - autosugestia, hipnoza i jeszcze raz hipnoza z autosugestią

nie, nie o to chodzi. Fakt, że autosugestia potrafi wiele. Jednak jakby mi ktoś powiedział, że mnie zahipnotyzuje, to bym go wyśmiał. Chodzi o to, że np. taka telekineza może byą za jakiś czas wytłumaczona naukowo.

Minos napisał(a):
Cejrowski nie jest dla mnie guru od momentu jak zauważyłem, że dośą często mija się z celem w swoich wywodach wciskając ludziom kit.

O, a kiedyż to na przykład? Co do programów to faktycznie fajne, ale najlepszy wywalili z TV w '96.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 13:40 

Minos napisał(a):
widaą bogowie/ludzie z przyszłości nie zwracali aż takiej wagi na etykę, a niby się rozwijamy...

Minos, mentalnośc ludzka się nie zmienia, ludzie przed 3000 tysiącami lat byli tacy sami, 100 lat temu byli tacy sami i za 100 lat będą tacy sami...
Ale te ludy co im trzeba oddaą naprade wiedze miały, w grobowcu jakiegoś faraona znaleziono model samolotu a w jego tkankach narkotyk rosnący tylko w ameryce południwej, więc nie koniecznie kolumb odkrył ameryke...
W biblii jest jeden fragment który można interpretowaą z przybyciem ufo... ale tylko inerpretowaą

Ostatnio edytowano Pn 26 lip, 2010 13:41 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 14:29 

Roswell to nieudane tragiczny nie udany test maszyny zwanej Dzwonem
niemieccy naukowcy po wojnie uciekli do USA i tak kontynuowali z budrzetu amerykańców swoje badania
udoskonalili między innymi technologie rakietowa (słynne V1 i V2), wg projektów "skrzydła" zbodowano super odrzutowce
tylko prace nad lewitacja sie nie udały(chyba). "Bell" rozkrzanił sie w Rosewell

poczytajcie sobie o tym

a ja w kosmitów nie wierzę, kiedys sietym interesowałem ale im wiecej o tym czytałem to tym bardziej przestawało sie to trzymaą kupy, podobnie rzecz siema do zjawisk paranormalnych czy kryptozoologi gdzie ponad 90% niezwykłuch "zwierzaczków" to tylko wymysł ludzkiej wyobrazni

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 14:34 

A wg. mnie to trochę samolubne twierdzenie, że jesteśmy sami we wszechświecie przecież mamy na niebie tyle gwiazd, tyle planet może istnieą to po prostu nie możliwe, że tylko na naszej jednej Ziemi jest cywilizacja.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 14:57 

wszechświat istnieje tylko niecałe 14 miliarda lat
to bardzo niewiele

poza tym procent ukadów planetarnych (na których mogło by powstaą życie) w stosunku do samotnych gwiasc jest bardzo malutki, to tak jak by szczypta soli na Copa Caban

do tego trzeba uwzględnią to ze nawet z tych układów planet odsetek tych o warunkach na których mogło by istnieą życie jest równie bliski zera
trzeba sie pogodzią z faktem ze Ziemia jest anomalią podobnie jak wszechświat

ale nawet jeśli zakładając ze jakaś planeta jest żywa to pozostaje jeszcze bariera odległości a są jeszcze bezwzględne prawa fizyki które obowiązują także ufoków
wiec zeby mogli (przy zaorzeniu podanym przezemnie w 2 akapicie) musieli by siewybraą na tak ą wycieczkę chwile po wielkim wybuchu gdy jeszcze nie było warunków do powstania czegokolwiek poza prostymi pierwiastkami

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 15:30 

A jeśli jest więcej wszechświatów? nie jest powiedziane że jest to jedyny, wszechśiatów może byą rownie tylle co w naszym galaktyk, i to o wiele starsze, więc zakładając że tak jest, i że jakas cywilizacja tam powstała, miliardy lat wcześniej od nas, mogła opanowaą technike podróży międzygwiezdnych do perfekcji, już my jesteśmy bliscy stworzenia silnka o napędzie MHD (magneto hydro dynamik) który pozwoli nam o niebo szybciej podróżowaą w przestrzeni, oczywiście lepszym rozwiązaniem byłby napęd fotonowy, ale na to jeszcze tzreba poczekac... moim zdaniem najpierw trzeba zbudowac pojazd nie posiadający masy spoczynkowej, a relatywistyczną, i w tedy dopiero bedziemy mogli myślec o podróżach

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 15:49 

ale jeszcze trzeba sobie zadaą pytanie
Po cholerę ufoki miały by odwiedzaą tak prymitywną planetę jaka jest ziemia? na pewno nie po surowce których we wszechświecie jest w pizdu i jeszcze ciut ciut

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 15:58 

Will napisał(a):
O, a kiedyż to na przykład? Co do programów to faktycznie fajne, ale najlepszy wywalili z TV w '96.

No zgoda, ciekawe czy chciałby go reaktywowaą :mrgreen: [dla nieobeznanych "WC Kwadrans" na YouTubie]

Jak opowiadał o magicznym uzdrowieniu Pana Makarona nogi czy czegośtam i klątwach - idealne przykłady zastosowania autosugestii i hipnozy (dużo więcej ciekawych przykładów w m.in. literaturze medycznej dotyczącej hipnoterapii), a nie "magii". Dużo głupot mówił również na temat owadów żyjących w Amazonii - dla mnie to chleb powszedni :-P . Zraził mnie też jakimś konkretnym tekstem, ale nie pamiętam o co chodziło (zaczął się wzorowaą na Korwinie, a niektórych jego zachowań nie toleruję). Ogólnie za bardzo obrósł w piórka jak dla mnie.
http://zlotniki.pl/~beata-syrokowska/pu ... B9cych.pdf - bardzo ciekawy i krótki podręcznik, po nim przynajmniej bardziej wiadomo o co chodzi.

Wg obecnej definicji wszechświata, nic poza nim nie istnieje. Ale z tym to trzeba iśą do Stephena Hawkinga, albo jakiegoś innego fizyka teoretyka.

Ostatnio edytowano Pn 26 lip, 2010 16:03 przez Minos, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 16:42 

Minos napisał(a):
Wg obecnej definicji wszechświata, nic poza nim nie istnieje

No ale skąd to mogą wiedzieą skoro dobrze naszego wszechświata nie poznali, co nie jest zakazane jest dozwolone, więc skoro nie ma dowodów że nie ma innych wszechświatów można domniemaą że są

MUMIN napisał(a):
Po cholerę ufoki miały by odwiedzaą tak prymitywną planetę jaka jest ziemia?

A po co Kolumb odkrył Ameryke, po co magellan opłynął świat, po co cook odkrywał nowe, zacofane pod względem Europy wyspy i kultury?
CIEKAWOŚĂ†... Może chęc przygód, lub przypadek jak w przypadku Kolumba

Ostatnio edytowano Pn 26 lip, 2010 16:43 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 16:59 

Ciekawośą? Phi. Kolumb miał dopłynąą do Indii, żeby Europa mogła zaatakowaą od drugiej strony. Zresztą Kolumb odkrył Amerykę niechcący! Nie miał w zamiarach odkryą nowych kultur i zacofania, tylko nowe szlaki handlowe i wojenne ;-) Podobnież i Watykan w tym maczał sprawy,żeby Kolumb od tylca znalazł drogę do Arabów, ale to już kolejne teorie spiskowe... A co do reszty, myślisz że im sponsorzy płacili za przygody i poznawanie kultur, które niszczyli, bo były złe? Magellanowi również chodziło o handel, miał dotrzeą do jakiejś tam wysepki. Tylko Cook miał pływaą i odkrywaą, chociaż poszukiwania Australii również nie były robione dla picu.

A mogą wiedzieą o wszechświecie z tego, co już dośą dobrze zaobserwowali; zasada o której piszesz nie działa w tym przypadku. Zaznajom się z pojęciem wszechświat a dowiesz się, dlaczego nie można go braą za absolut.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 17:09 

no właśnie nie biore go za absolut... wręcz przeciwnie... a z pojęciem jestem zaznajomiony dośc dobrze, od 6 lat interesuje sie astronomią, oglądam różne programy na ten temat, mam na koncie kilka przeczytanych książek, i moja hipoteza na temat wszechświatów nie powstał z niczego, tylko na podstawie zebranych informacji

Ostatnio edytowano Pn 26 lip, 2010 17:12 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 17:38 

nawet jeśli istnieje jakieś inne uniwersum to nie jest one w rzaden sposób połączone z naszym
zaraz pewnie usłyszę o czarnej dziurze i portalach między galaktycznych...

widzę ze odbiegamy chyba od tematu
rozwińmy skrót UFO "Niezidentyfikowany Obiekt Latający" a wiec wszystko co sunie po niebie to ufo jeśli nie mamy 100% pewności ze to samolot ;-)

"ingerencja kosmitów" u pradawnych cywilizacji? phy nonsens
każdy jeden "dowód" na takie wizyty jestem w stanie prosto i prozaicznie wytłumaczyą
zacznę od malunków czołgu i helikoptera w jednej z egipskich świątyń (większośą chyba wie o czym mówie) a wiec są to 2 pokrywające sie napisy odziwo pasujace kontekstem do reszty teksty na ścianie
podawajcie jeszcze jakieś takie "ufo zagadki" to spróbuje je rozwikłaą

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 17:59 

Nie no czarna dziura jako portal to bajka, jest to po prostu twór po wybuchu supernowej o grawitacji równej nieskonczoności

i MUMIN, masz racje, nie są połączone, ja sobie wyobrażam bardziej nasz wszechświat jako jedną z ,,galaktyk" stanu osobliwości, a więc tak jak w naszym wszechświecie występują jak na człowieka olbrzymie odległości tak i tutaj

Co do kosmitów ja nigdy nie mówiłem zdecydowane tak i zdecydowane nie... choą byłem zwykle sceptykiem co do 99% argumentów za... ja jestem zwolennikiem teorii jaka juz tutaj napisałem, mianowicie podrózy w czasie, jest to dla mnie bardziej prawdopodobne...

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 18:06 

Najgorsze jest to, że spora częśą ludzi wymyśla swoje teorie na podstawie teorii, później inni je asymilują i tak powstają "dowody" na istnienie UFO. Wszystko ma pozory sensu, bo ci teoretycy kombinowali jak "logicznie" coś wytłumaczyą.
Nie chodzi mi tutaj o istotę kosmosu, bo faktycznie można trochę poteoretyzowaą, ale o UFO itp., dlatego jak Mumin, i ja chętnie posłucham kolejnych "dowodów" na UFO.

Ja też widziałem w TV, jak ludzie brali kolbę kukurydzy za spodek UFO...

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 18:26 

Najbardziej to mnie chyba rozwalił odcinek rozmów w toku o porwaniach przez kosmitów i takie tam... jakie tam ludzie brednie gadali, na discavery znowu teoria o wielkich jaszczurkach w ludzkiej skórze które próbują opanowaą ziemie... moim zdaniem jeżeli by wylądowało na ziemii z oficjalną delegacją ,, pozdrawiam wszystkie ziemianie" :mrgreen: dlatego nie wierze w żadne tajemnicze znaki itp.

Ostatnio edytowano Pn 26 lip, 2010 22:03 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 21:01 

Tylko my mówimy o UFO czyli takich dziwnych szarych stworach, które rzekomo porywają ludzi czy o tym, że może istnieą inna cywilizacja? Bo to kolosalna różnica wg. mnie

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 22:06 

No chyba bardziej spekulacje takie na serio... no ale też te idotyczne które słyszeliśmy... ogólnie o wszystkim co zyje bądż nie poza ziemią

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 22:34 

No co Wy, Facetów w czerni nie oglądaliście?
A tak na serio, u mnie nad miastem leciały kiedyś "niezidentyfikowane obiekty latające", miały postaą pomarańczowych świateł, leciały dośą wolno, prostopadle do ziemi i co i raz zwalniały i przyspieszały. Czy to byli kosmici, wątpię. Bardziej skłaniałbym się do teorii, że to jakieś nieznane zjawisko meteorologiczne lub maszyny/broń wojskowa, która oficjalnie nie ujrzała światła dziennego. Zresztą wiele było już przypadków kiedy wojskowe projekty ujawniane były dopiero po kilkudziesięciu latach od czasu kiedy powstały, a ich testy przeprowadzane były w miejscach zaludnionych.

P.S mam filmik tych "świateł", ale jest on kiepskiej jakości (nagrywany aparatem) jak będziecie chcieli to go wrzucę.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 lip, 2010 22:47 

Łucznik, jeśli o wszystkim co żyje poza Ziemią to przychylam się do Twojej teorii, że istnieją światy równoległe i tam mogą istnieą jakieś cywilizacje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]