logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Pn 23 paź, 2017 19:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 lip, 2010 09:12 

czarne dziury jako portale to nie bajka , einstein to wykrył http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Einsteina-Rosena , problemem jest że jak one coś zdematerializują to juz na amen.Bardziej realna sprawa to eksperyment w genewie, choą ciekawa sprawa że za każdym razem kiedy uruchamiają Zderzacza na maksa zawsze się wyłącza. Są teorie że ktoś lub coś pilnuje żeby Zderzacz się nie odpalił ;-) Time cop ? http://technologie.gazeta.pl/technologi ... 56358.html. A tak wogóle ci kolesie z CERN to ojcowie internetu.

Ostatnio edytowano Wt 27 lip, 2010 09:15 przez robin_, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 lip, 2010 10:07 
SPONSOR

Co do tej teorii, że istnieje coś poza naszym Wszechświatem, kiedyś się zastanawiałem (chyba gdzieś w karczmie był podobny temat) , że może jednak istnieją inne Wszechświaty i z wielu z nich składa się np. jabłko, które ktoś sobie właśnie zjada ;-) na planecie, która należy do potężnego Wszechświata i tak dalej...
Mimo tego, że to teoria ciekawa, jednak jak na razie bardziej nadaje się na pomysł do scenariusza filmu science fiction.
Podróże w czasie wydają mi się jednak mało realne. Jeżeli chcielibyśmy się cofnąą w czasie, należałoby złapaą światło, które odbiło się od Ziemi, wtedy byśmy sobie mogli wszystko pooglądaą ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 lip, 2010 10:24 

Podobno laser i odpowiednie ustawienie luster potrafi zagiąą oś czasu, więc teoretycznie podróże w czasie są możliwe... odbiegając na chwile od tematu, ciekawym zagadnieniem jest paradoks podróznika w czasie, mianowicie, gdyby zabił swojego przodka w prostej linii ( ojca, dziadka itd) to czy żył by dalej czy nie

KecaJ, może wstaw, zobaczyłbym czy widziałem to samo, bo napewno coś podobnego

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 lip, 2010 11:15 

proszę bardzo

http://www.sendspace.pl/file/af69de57158563c6204591c

hasło: arcus

na początku było więcej tych świateł(w sumie koło 10), ale za nim znalazłem aparat to zostało to co widaą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 lip, 2010 21:16 

nie to ja akurat coś innego widziałem :-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 lip, 2010 16:40 

Z tego co wiem, to zderzacz hadronów za którąś próbą zadziałał, i teraz analizują co im w ogóle wyszło.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 lip, 2010 21:58 

Gdzieś czytałem, czy słyszałem w tv że zderzacz hadronów może wywołaą czarną dzire która pochłonie ziemię... no dla mnie to brednie, ale media wszystko sprzedadzą :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 13:29 

To był główny argument chorych ludzi przeciwko uruchomieniu tego sprzętu, ale jak widaą żyjemy :happy:

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 16:49 

Zadziałał ale tylko na pół gwizdka , jeden obieg jednej wiązki protonów był a w ful opcji ma byą ich wiele.Dokładnie może wywołaą czarne dziury , antymaterię ale w mikroskopijnej skali
taka czarna dziura wielkości piłki to góra moc dziesiatej części atomówki więc powinno byc ok :-) .Mi sie zdaje że to moga byc etyczne naciski tego typu co przy klonowaniu ludzi , bo zderzacz ma odtworzyc to co się działo w czasie powstawania wszechświata i wielu może sie to nie podobaą

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 19:28 

Zwykłe czarne dziury mają średnice ok. 20km i pożerają gwiazdy, słońce jest 1000 000 większe od ziemii a więc czarna dziura która była by spokojnie zniszczyą ziemie miała by 0,000002km co daje 0,1mm

Ostatnio edytowano Cz 29 lip, 2010 19:29 przez Lucznik189, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 20:57 

0,1mm?! Tylko tyle?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 21:20 

Można powiedzieą, że aż tyle, bo to jest w porównaniu do słońca, a one pożerają gwiazdy setki a nawet tysiące razy większe od słońca, co daje jeszcze kilka miejsc po przecinku

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 21:44 

To jest naprawdę możliwe czy tylko w teorii? I jeszcze jedno pytanie czy czarna dziura w miarę jak pochłania coraz więcej materii to się rozszerza?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 22:40 

Nie rozrzesza sie, można powiedzieą, że sie zapełnia, jak się ,,naje" to juz nic nie niszczy, w teorii jest możliwe, ale czy naprawde... czarne dziury powstają po końcu ciągu głównego gwiazdy, ale tylko nadolbrzymów, które kończą ,,żywot" potężnym wybuchem (supernową) która powoduje zapadnięcie się jądra gwiazdy i powstanie czarnej dziury śr 20 km... żeby powstała czarna dziura ś ok 0,001mm potrzebna jest energia 200000000000 mniejsza, czy działający zderzacz hadronów działający w 100% jest w stanie taką siłe wyprodukowaą... nie mam pojęcia

Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 lip, 2010 22:46 

ja taki wybuch prawdopodobnie widziałem chociaż może nie każdy mi uwierzy, ale kiedyś na grillu siedzieliśmy, spojrzałem w niebo i nagle coś tam wybuchło nie wiem czy była to gwiazda czy meteoryt ale wybuch wydawał się ogromny

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 09:00 

http://www.youtube.com/watch?v=hqdLF-b2hQQ

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 09:27 

Chciałbym coś dopowiedzieą do mojej wypowiedzi, promień Schwarzschilda (promień grawitacyjny)ma oko 20 km a sama czarna dziura jest nie większa od głowki od szpilki http://www.sciaga.pl/tekst/17378-18-cza ... u_galaktyk

a co dotego linku, bardzo ciekawy, ale nie możemy byą pewni, że naukowcy się nie mylą, a co jeżeli pójdzie coś nie tak? Osobiście nie wierze że są w stanie stworzyą czarną dziure, ale teoretycznie, a jak się mylą? to czeka nas koniec pokazany na końcu tego filmiku

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 16:09 
Mumin skoro wszystkie zagadki potrafisz wytłumaczyą to co powiesz na Kryształową czaszkę ??

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 16:14 

Nawet Wikipedia potrafi obalią te mity
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryszta%C5%82owa_czaszka

http://infra.org.pl/historia-/zakazana- ... we-czaszki - ciekawy artykuł dośą, jedno ze źródeł z Wiki. Coś tam pisało, że robienie czaszki bez odpowiednich narzędzi zajęłoby 150 lat. Przy robieniu tej z muzeum użyto koła, którego Majowie nie znali.

Oczywiście nie mogło zabraknąą historii o technologii z przyszłości (w rozdziale "Uczeni przypatrują się czaszkom"), ale o piramidach podobnie pisano...

Ostatnio edytowano Pt 30 lip, 2010 16:23 przez Minos, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 lip, 2010 16:28 
Tyle tylko że te czaszki nie miały żadnych rys... Gdzieś czytałem że w dzisiejszych czasach zrobienie takiej czaszki przy użyciu lasera zajeloby ... rok . I co wy na to ta z muzeum nie jest pewnie z kwarcu tylko ze szkła .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]