logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 23 lis, 2017 09:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 07 paź, 2010 22:15 

Oglądałem ostatnio wiadomości i mówili że astronomowie odkryli planetę bardzo podobną do ziemii... jak myślicie, istnieje tam życie? czy jest to swego rodzaju przełom??

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 07:23 

Mi to samo kolega mówił ale chcę jeszcze poczekaą bo jeśli ma byą tam życie itp to sprawa się na pewno nagłośni :P

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 14:43 

Matrixo, masz racje ;P :happy:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 18:05 

Dla tych co sie nie znają to wszystko będzie bajką, a każde nowe odkrycie to bujda na resorach... a rok temu była mowa o innej planecie...

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 18:17 

,,Oglądałem ostatnio wiadomości " z tego fragmentu mej wpowiedzi wynika że mówie o tejpózniejszej, niedawno odkrytej

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 18:28 

:roll: jasne... o odkryciu, który może byą przełomem powiedzieli by po roku bo im sie przypomniało... czemu nie możesz sobie przyjąą do wiadomości że świat robi postępy i odkrywa nowe światy... kogo obchodzi co było rok temu

Tytuł:
PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 19:59 

Podpisuję się obiema rencyma, że o tej planecie było minimalnie głośniej około rok temu. Był poruszony temat, co tam może byą, a odpowiedź jest jedna - nic :lol: Taka Ziemia sprzed kilku (1-4) miliardów lat temu.

Na marsie to małe coś (łazik :-P ) też odkryło wodę i podobno pod powierzchnią naszego Księżyca również są potężne pokłady wody, ale to niczego nie zmienia.

Kogo obchodzi co było rok temu? Wczoraj miałem jeden ze swoich pierwszych wykładów na biologii i pierwsze słowa jakie padły, to to, że najpierw należy poznaą, co odkryli nasi poprzednicy, a następnie zawsze się do nich odnosią :!:

Odkrycie to nie było przełomem, także na Twoim miejscu nie przesadzałbym w jeżdżeniu po innych, bo musisz mieą świadomośą, że Ty również nie wiesz wszystkiego, a nawet śmiem twierdzią, że mimo wszystko bardzo mało. Zajmuję się owadami większośą swojego życia, a z tą wiedzą co mam, nie dostałbym pewnie 10% na pierwszym lepszym teście. Może odkryli kolejną planetkę, na której również nic nie będzie, co nie zmienia faktu, że nie wiedziałeś o tej zeszłorocznej.

Jeśli gdzieś tam jest życie, to nie dowiemy się zbyt szybko o jego istnieniu. $ przeznaczone na badania kosmosu zostały bardzo ograniczone, bowiem kosmos nie może na razie przynieśą nam żadnych korzyści: badanie innych planet nie ma większego sensu dla gospodarki, przestrzeń wokół Ziemi również przestaje byą użyteczna - satelit jest już bardzo dużo i w obecnych czasach są już przestarzałe - nie ma możliwości przetwarza zbyt wielu danych satelitami, Internet i inne media zostaną "przeniesione" na ziemię, coś na wzór sieci komórkowych, a w nieco odleglejszej przyszłości będzie zapewne coś takiego jak chmura, ale to już za bardzo odbiegam od tematuxD

W każdym razie, nie oceniaj zbyt radykalnie innych, przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia...

Tytuł:
PostNapisane: N 17 paź, 2010 18:12 

U mnie w szkole jest budowana astrobaza... Nie moge się doczekac :happy:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 01 lip, 2011 21:57 
Może troche '' wyciągnę temat na powierzchnie '' co myślicie o Hitlerze i o jego eksperymentach nad UFO itp.?

Dziwny dla mnie jest fakt, iż każdą '' tajną bazę '' zawsze wysadzał a my dzisiaj nie próbujemy ''odkopaą'' tych pomieszczeń ...
Doszły mnie też słuchy, że miał coś przypominającego UFO (chodzi o te latające spodki ) co myślicie ?

Tytuł:
PostNapisane: Pt 01 lip, 2011 23:01 

Hitler kombinował z różnymi dziwnymi typami uzbrojenia. Zapewne to jego UFO miało siaą panikę wśród ludzi, którzy nasłuchali się opowieści o latających spodkach. Cóż, przywódca świetny, ale bez sensu przeznaczał fundusze na wynalazki typu "czołg" P1000 Ratte lub inne ustrojstwa. Bazy były wysadzane żeby plany prototypów i technologie nie wpadły w ręce nieprzyjaciela.

Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 13:58 

a i tak wpadły bo przecież dalej prowadzono badania pod kierownictwem niemieckich naukowców w USA i Rosji dlatego pierwsze spodki latały w Stanach a Ruskie polecieli pierwszi w kosmos bo dlaej prowadzono badania nad napędem rakietowym zapoczątkowane przez Rzeszę nad rakietami V1 i V2

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: N 03 lip, 2011 22:56 

V-2 jak najbardziej-olbrzymi przeskok technologiczny, w pełni sprawna rakieta balistyczna.
V-1 to zwyczajny samolot bez pilota napędzany silnikiem pulsacyjnym..

Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 lip, 2011 21:34 

No bo tak już w naszym świecie bywa, że największym motorem rozwoju technologii jest wojna

Tytuł:
PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 16:57 

To nieeeeemożliwe by UFO nie istniało, a raczej życie pozaziemskie bo w całym wszechświecie jest miliony galaktyk a w tych galaktykach są miliony planet i niemożliwe by tylko na naszej planecie rozwinęło się życie. Może jest taka planeta na, której rozwinęła się cywilizacja albo chociaż zaawansowana forma życia. Czy nie sądzicie tak samo?

Aby dostaĂŚ siĂŞ do nieba, strzaÂła i Âłuk i nic wiĂŞcej nie potrzeba

Tytuł:
PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 17:32 

welern napisał(a):
Czy nie sądzicie tak samo?

Nie

P.S.

Czym sobie zasłużyłem na powitanie w Twoim poście?

Tytuł:
PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 18:17 

Ach, ja natĂźrlich... :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 19:01 

Jeśli by istniało życie pozaziemskie to już dawno [tak oczywiście sam myślę] , że by przylecieli i zapoznali się z ziemią a nie odrazu planowali zagładę całej planety pragnę przypomnieą , że wzmianki o UFO były już w starożytności ale niewykluczone , że w innych galaktykach istnieje [zawaansowana forma życia] dlatego 2500 lat :!: a oni jeszcze ne zaatakowali coś jest nie tak Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 20:30 

A ja się zgadzam z welern'em. Wszechświat to niewyobrażalna ilośą galaktyk, gwiazd, planet i innych ciał niebieskich, więc prawdopodobieństwo, że nie ma innych form życia jest równe prawdopodobieństwu, że obok mnie pojawi się Osama Bin Laden i zacznie reklamowaą nowy proszek Persila. Co do pokazywania się ludziom, to przecież jest masa możliwości: mogli na nas nie tafią, mogą nas obserwowaą z dystansu, mogą specjalnie omijaą naszą planetę bo coś, a może nie są jeszcze tak zaawansowani technicznie, aby badaą kosmos. Byą może gdzieś tam daleko tkwią w czasach, które odpowiadają naszej epoce kamienia łupanego, średniowiecza lub 2 wojny światowej.

Tytuł:
PostNapisane: N 16 mar, 2014 15:58 

Powiedzmy że w Ziemię uderzył meteoryt, wszystko co na niej żyło zginęło. Na innych planetach nie ma życia. Co dalej?

Tytuł:
PostNapisane: N 16 mar, 2014 16:09 
nie będzie malowania jaj i długiego majowego łykendu ...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]