Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/

Mapa łuczników tradycyjnych
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=2&t=3488
Strona 1 z 2

Autor:  Daedalus [ N 21 lip, 2013 13:54 ]
Tytuł:  Mapa łuczników tradycyjnych

Dawno, dawno temu była na tym forum mapka, dzięki której ludzie mogli się znacznie łatwiej odnajdywać i tematy typu "szukam łuczników z okolic..." były zbędne. A może to nie było na tym forum... E, nieważne. ;) W każdym razie brakowało mi czegoś takiego na Arcusie i ogólnie w temacie łucznictwa tradycyjnego.

Próbowałem coś takiego stworzyć samemu, ale efekty były raczej słabe. Niedawno natknąłem się jednak na serwis, który bardzo ułatwił mi sprawę i oto mogę Wam dziś pokazać mapkę, która ma wszystko to, co potrzeba i na której każdy może dodać własny wpis.


Mapkę znajdziecie pod adresem mapa.daedalus.pl


Oczywiście na tę chwilę mapka jest, poza kilkoma przykładowymi wpisami, praktycznie pusta, ale liczę, że pomożecie ją zapełnią i chętnie będziecie się na niej dodawać (klikając w lewym górnym rogu).

Wpisy są moderowane, więc może minąć trochę czasu zanim łucznik, którego dodaliście pojawi się na mapce. Tylko w ten sposób dało się to zrobią - plus jest jednak taki, że nie będzie spamu.

Dodawać można także kluby łucznicze (w polu "Category" wybiera się "Klub"), więc może to być fajne miejsce na reklamę. ;)

W stworzonych przez siebie wpisach można dodawać nie tylko drobne zdjęcia, ale też i linki do stron, więc jeśli ktoś zajmuje się rzemiosłem lub chce zareklamować swoją stronkę we własnym wpisie, to jak najbardziej może to zrobią.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy jak poprawnie uzupełnić pola przy tworzeniu wpisu, to tu jest mała ściąga:
Obrazek

Po uzupełnieniu pól klikamy na przycisk "Save" i cierpliwie czekamy, aż wpis pojawi się na mapie.

Oczywiście podajemy tyle danych, ile chcemy - jak ktoś nie chce podawać swego pełnego nazwiska, czy wpisać się tylko ksywką, to jak najbardziej może to zrobią. Dobrze byłoby jednak uzupełnią pole "Kontakt", bo w sumie główną ideą tej mapki jest to, aby łatwiej się było nam, łucznikom odnaleźć.

W przypadku gdyby ktoś chciał poprawią swój wpis, który już będzie na mapie lub coś w nim zmienią, to są dwie możliwości:
1. Skontaktować się ze mną (np. pisząc w tym temacie, przez PW lub emailem) i opisać co poprawią.
2. Albo po prostu dodać nowy wpis zaznaczając gdzieś w nawiasie (najlepiej w polu nazwiska, bo tę notkę i tak usunę przy zatwierdzaniu wpisu, więc nie będzie widoczna), że stary wpis jest do kasacji.


Czekam też na uwagi i propozycje odnośnie samej mapki. Jeżeli ktoś jest zdania, że coś należałoby zmienią, poprawią czy dodać, to niech pisze śmiało.


Pozdrawiam i zachęcam do dodawania się na mapie.

Autor:  Boullii [ N 21 lip, 2013 15:10 ]
Tytuł: 

Fajny pomysł.

Edycja

Mam prośbę aby podawaą oprócz nicków również swoje Imię i Nazwisko. To ułatwia komunikacje na turniejach i spotkaniach :mrgreen:

Autor:  sebastian [ N 21 lip, 2013 15:25 ]
Tytuł: 

się dodałem, trzeba przetestowaą przed wdrożeniem :D
EDIT
Siem mi chyba nie wyszło bo sięnie widzę :D
EDIT2
Wyszło tak jak włosy ^^

Autor:  Daedalus [ N 21 lip, 2013 16:16 ]
Tytuł: 

Tak jak pisałem - znaczniki nie będą pojawiaą się od razu. Muszę je ręcznie zatwierdzaą. Minus jest taki, że trzeba trochę poczekaą, by zobaczyą swój wpis. Plusów na szczęście jest znacznie więcej (np. mamy pewnośą, że nikt nam burdelu na mapie nie zrobi).

Autor:  sebastian [ N 21 lip, 2013 16:20 ]
Tytuł: 

Niby wiem co oznacza pojęcie moderowane ale jak widaą w praktycznym wykorzystaniu tego się rozłożyłem :D

Autor:  zjadaczkorzeni [ N 21 lip, 2013 16:43 ]
Tytuł: 

Bardzo fajny pomysł!! :mrgreen:

Autor:  Mnemoniuk [ Wt 23 lip, 2013 17:17 ]
Tytuł: 

Dodałem swoje leże.

Autor:  vhris [ Pt 26 lip, 2013 16:09 ]
Tytuł: 

A ja oczywiście dałem ciała (oj, ten pośpiech...) i wylądowałem gdzieś pod Łodzią. Dlatego poproszę moderatora o usunięcie tamtego wpisu i akceptację nowego :)

Autor:  adam radziun [ Pt 26 lip, 2013 17:00 ]
Tytuł: 

sie dodalem ;-)

Autor:  R0GNAR [ N 28 lip, 2013 19:13 ]
Tytuł: 

Dołączyłem , będzie fajnie jak znajde kogoś blisko ;-)

Autor:  Daedalus [ Cz 29 sie, 2013 18:49 ]
Tytuł: 

Podbijam temat, bo dobrze żarło i nagle zdechło. ;-) Dodawaą się!

Autor:  zjadaczkorzeni [ N 01 wrz, 2013 18:51 ]
Tytuł: 

Rodrigues na forum kuszniczym wpadł według mnie na bardzo fajny pomysł w jaki sposób ulepszyą mapkę łuczników tradycyjnych dodając do niej Miejsca do strzelania. Myślę, ze coś takiego mogło by byą niektórym pomocne i czasem ułatwiaą integrację łuczników :)

Autor:  sebastian [ N 01 wrz, 2013 21:38 ]
Tytuł: 

Nie wiem dlaczego ale realizację tego widzę tak jakoś słabo ...
Jakieś ramy i definicje "miejsc do strzelania" czy każdy podaje poletko na którym miota patyki ?

Autor:  Daedalus [ N 01 wrz, 2013 22:57 ]
Tytuł: 

Też nad tym myślałem zakładając mapkę. Chciałem daą możliwośą dodawania takich miejsc, bo w ten sposób łucznicy mogliby się łatwo odnaleźą w terenie, na treningach. Ostatecznie nie zrealizowałem tego uznając, że zrobiłby się mały burdel i mapka byłaby mało czytelna.

Poszperam jednak w opcjach mapki i jeżeli uda mi się dodaą nową kategorię w taki sposób, aby domyślnie była ona wyłączona, czyli niewidoczna (włączało by się ją na dolnym pasku, tam gdzie jest filtr kategorii), to pomysł wejdzie w życie.

Autor:  zjadaczkorzeni [ Pn 02 wrz, 2013 15:37 ]
Tytuł: 

Fajnie było by jakby się dało zrobią coś takiego :) Widzę właśnie, że pierwsza próba się nie udała i testowe miejsce jest widoczne od razu. Poniosła mnie wyobraźnia... i ciekawe jakby tak jeszcze dało się wrzucaą fotkę miejsc do strzelania? :-P

Autor:  sebastian [ Pn 02 wrz, 2013 16:14 ]
Tytuł: 

Jak nie działa jak działa !
Zjadaczu jakieś brakoróbstwo szerzysz :D

Autor:  Daedalus [ Pn 02 wrz, 2013 16:20 ]
Tytuł: 

Próba się przecież udała i u mnie działa wszystko ok - po załadowaniu strony "Miejsca do strzelania" są odznaczone i niewidoczne. Sprawdzałem nawet w innych przeglądarkach i jest w porządku, więc nie wiem dlaczego u Ciebie nie działa.

zjadaczkorzeni napisał(a):
i ciekawe jakby tak jeszcze dało się wrzucaą fotkę miejsc do strzelania? :-P


Cóż... ;)
Daedalus w pierwszym poście napisał(a):
W stworzonych przez siebie wpisach można dodawaą nie tylko drobne zdjęcia, ale też i linki do stron, więc jeśli ktoś zajmuje się rzemiosłem lub chce zareklamowaą swoją stronkę we własnym wpisie, to jak najbardziej może to zrobią.


Wszystko to w polu "Description" stosując znacznik html, czyli np.:

<img src="http://link.do.obrazka.jpg">

by dodaą fotkę, lub:

<a href="http://link.do.strony">Nazwa linku</a>

by dodaą odnośnik.

Autor:  zjadaczkorzeni [ Pn 02 wrz, 2013 21:33 ]
Tytuł: 

Ślepak jestem i nie widziałem, że można dodawaą zdjęcia :-P

Z tym domyślnym wyświetlaniem "testowego miejsca" to wcale nie mieszam, bo u mnie za każdym razem się wyświetlają. Co prawda tylko w Chromium bo w Firefoxie już jest okej :)

Autor:  Daedalus [ Pn 02 wrz, 2013 22:32 ]
Tytuł: 

Zrobiłem nowe ikonki. Niby nic, a znacznie zmienia odbiór mapy. Teraz ikony są może i nieco mniej czytelne, ale za to znacznie bardziej klimatyczne. Moim zdaniem lepiej się to prezentuje, ale czekam na opinie - najwyżej wrócę do poprzedniego zestawu.

Autor:  szaszun [ Pn 02 wrz, 2013 23:02 ]
Tytuł:  znalazłem

Dzięki Mapie wreszcie się samotny nie czuję na tym zadupiu. Wiem zę jeszcze jedno przyzwoite (Łucznicze) serce bije na Zielonej Wyspie. Dzięki Twórcy.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/