logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Cz 22 kwi, 2021 00:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie kupic kusze sportowa ?
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 16:16 

Czesc ^^ gdzie moge kupic kusze sportowa za ok 600zł tak zeby postrzelac do tarczy by samorobka nie zbyt celna jest ;/ na www.colosus.pl sa ale to czeski sklep wysla normalnie do Polski ?? wiem ze kusza bez cieciwy albo mechanizmu spostowego nie jest juz kusza

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 17:22 

Pozwolenie jest? ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 17:31 
Moderator

Prawdziwej kuszy sportowej nie kupisz za 600zł - o ile się orientuję to kusznicy składają takie kusze pod siebie, poza tym strasznie są brzydkie, a tobie pewnie chodzi o kuszę do strzelania rekreacyjnego :-P
Co do zakupu kuszy bez zezwolenia to jakoś czarno to widzę bo sklepy takie są na pewno monitorowane przez władze,
Sklep colosus.pl znalazł niszę w Polsce i omija prawo bo kusze technicznie kupujesz w Czechach, ale co się stanie jeśli w przesyłce zostanie wykryta broń? Myślę że nie warto kupowaą takich sprzęciorów przed uzyskaniem zezwolenia które jak najbardziej jest możliwe do uzyskania i wcale nie jest drogie. To że "internetowi prawnicy" wypisują na forach że "W praktyce, wnioski o pozwolenia spotykają się niemal zawsze z odmową " świadczy o tym że się nie przyłożyli do udowodnienia ważnych przyczyn posiadania broni .... - nie wystarczy we wniosku napisaą że "chce popykaą rekreacyjnie z kuszy łikendami" :-P
Co jeśli ktoś cie podkabluje i będziesz miał kłopoty z tytułu posiadania nielegalnie broni, a Może za kilka lat postanowisz że chcesz zostaą myśliwym i kupią gwintówkę - a ubiegając się o pozwolenie wyskoczy z papierków "karany za posiadanie nielegalnej broni" - i skucha bo wtedy już nie popykasz :]

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 18:04 

Bezsesu ale przeciez rozlozona kusza nie jest kusza wiec sobie ja moge miec w mieszkaniu
Mysle nad tą http://www.colosus.pl/kusza-xbow-recurve/ to tani bubel ale celnosc ma wystarczajaca na 50m mozna strzelac do jablka :p na wiecej tez tylko trzeba opad ustawic

Ostatnio edytowano Cz 25 paź, 2012 18:06 przez lonei, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 19:09 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

lonei napisał(a):
Bezsesu ale przeciez rozlozona kusza nie jest kusza wiec sobie ja moge miec w mieszkaniu

Skoro nie jest kuszą, to nie możesz nazwaą jej "rozłożoną kuszą". Sam sobie przeczysz. Takie tłumaczenie jest dobre przy piwie z kolegami, ale nie wytrzyma w sądzie - najwyżej wkurzy sędziego.

Ostatnio edytowano Cz 25 paź, 2012 19:09 przez Nidhogg, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 19:48 
Moderator

Dokładnie jak Nidhogg, napisał - sąd by się tylko wkurzył :p
Widziałem w internecie na forach często posiadacze kusz wypisują że ich kusza jest rozłożona więc jest okej - a wcale nie jest okej bo kusza to kusza bez znaczenia czy jest rozłożona czy nie. Ważne że wygląda jak kusza i jest możliwośą strzelania jak z kuszy,a że tam pod łóżkiem orzech się schowa to kusza wcale nie przestaje byą kuszą. Domyślam się że całe zamieszanie jest przez to że w ustawie nie ma określonych istotnych części kuszy, ale do dlatego że rusznikarz nie jest w stanie pozbawią kuszy cech użytkowych bo budowa kuszy jest tak prosta że czy to mechanizm spustowy czy łuczysko pozbawione cech użytkowych każdy w miarę sprawny majsterkowicz może sobie wymienią na działające i taki przepis był by śmieszny. Prawnik też właściwie zapytany może odpowiedzieą nam na pytanie tak jakbyśmy chcieli ale nie zawsze tak jakby na to spojrzał sąd. Jedyne co by mnie przekonało to pisemna interpretacja przepisów - a nie widziałem żeby ktoś się takową chwalił w internecie.
To że w swojej naiwności internauci zafascynowani kusznictwem prezentują z dumą swoje wyroby i jeszcze nie ponieśli konsekfencji ich posiadania oznacza że nie było przeslanki do sprawdzenia przez władze czy taki delikfent ma pozwolenie czy nie. Za to sporo można znaleźą w internecie artykułów o tym jak policja skonfiskowała kusze panom co to nie wiedzieli czy to jest zabawka czy nie albo używali ich do wspinaczki po drzewach (!? :D) a nie kłusowania. :D

Oczywiście każdy zrobi jak zechce ale trzeba się liczyą z ewentualnymi konsekwencjami.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 21:33 

Słuchajcie, ja mam taką propozycję, bo już mnie wkurza to najeżdżanie na każdego, kto napisze w poście słowo "kusza".

Temat pozwolenia na kuszę jest wałkowany na wielu forach, na tym również jest po temu stosowny wątek. Jeśli ktoś jest zainteresowany to może tam poczytaą i napisaą.
Kolega zaś pyta o coś innego- o to, gdzie kupią kuszę. Czy ma pozwolenie czy nie, to za przeproszeniem, nie wasz zafajdany interes. Albo odpowiedzcie na pytanie, albo nie piszcie w wątku bo robicie OT.

Ja niestety nie podpowiem bo nie wiem.
pozdrawiam lonei.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 23:05 
Moderator

Turgon nie ma się co denerwowaą, bo nikt tu nikomu źle nie życzy, ani nie ma tu zlośliwości - wręcz przeciwnie.
Twoje argumenty są dziecinne, a tłumaczenie że kolega pyta o sklep z kuszą a nie o przepisy nienamiejscu. Napisz na forum broni palnej zapytanie: gdzie można znaleźą dobry sklep internetowy bo chcesz kupią Glocka z którego wyciągniesz zespół iglicy, schowasz pod dywanem i będziesz cieszyą się z posiadanej broni bo przeciesz policji wyjaśnisz(!) że to nie jest pistolet bo nie da się z niego oddaą strzału i życzę Ci abyś został kulturalnie pouczony a nie wyśmiany :]
To że pisaliśmy tu o pozwoleniu to dlatego że autor tematu sam zasugerował że takiego nie posiada pisząc że wie iż "kusza bez cieciwy albo mechanizmu spostowego nie jest juz kusza" - co według mnie jest błędnym rozumowaniem i poczułem się w obowiązku uświadomią koledze że w razie kłopotów decyzja o zakupie kuszy może ciągnąą się za nim do końca życia.
Sporo jest tematów o legalności kusz na różnych forach ale jak widaą nie wystarczająco dużo i powinno się o tym pisaą tak długo aż każdy kto chce taką posiadaą zakoduje sobie w głowie że pierwszym krokiem będzie zdobycie pozwolenia a nie przemyt broni przez granicę. Przepisy są jakie są... mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej dla miłośników kusznictwa do których i ja należę :)

Jeśli chodzi o sklep colosus.pl to zdecydowanie nie polecam. Sprzedają kusze do Polski tak jakby to były wiatrówki od 18 roku życia nie informując przy tym o polskich klientów o polskim prawie - którego nieznajomośą nie zwalnia z jego przestrzegania :P. Poza tym ceny są zawyżone. Sprzedają kusze gołe z podstawowym wyposarzeniem za taką cenę za jaką np w niemczech można kupią z wyposarzeniem dodatkowym i to chyba nawet troszkę taniej.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 paź, 2012 23:18 

zjadaczkorzeni napisał(a):
Twoje argumenty są dziecinne
A które dokładnie? Bo ja tam nie widzę w swojej wypowiedzi żadnych argumentów... :roll:
Jedynie zaznaczyłem, że Wasze posty są nie na temat.
tłumaczenie że kolega pyta o sklep z kuszą a nie o przepisy nienamiejscu.
Niby czemu? Już napisałem, to Twoje wpisy są nie na miejscu bo jest to Off Topic (sprzeczny z regulaminem forum). Przykładowo, zapytanie o sklep z kuszą nie jest sprzeczne z żadnym regulaminem ani prawem, więc pytanie Kolegi jest zupełnie na miejscu.
To że pisaliśmy tu o pozwoleniu to dlatego że autor tematu sam zasugerował że takiego nie posiada pisząc że wie iż "kusza bez cieciwy albo mechanizmu spostowego nie jest juz kusza" - co według mnie jest błędnym rozumowaniem i poczułem się w obowiązku uświadomią koledze że w razie kłopotów decyzja o zakupie kuszy może ciągnąą się za nim do końca życia.
No to uświadomiłeś. Jedno zdanie wystarczy. Żeby nie tworzyą OT można to było zrobią poprzez PW. Też zadziała.
Sporo jest tematów o legalności kusz na różnych forach ale jak widaą nie wystarczająco dużo i powinno się o tym pisaą tak długo aż każdy kto chce taką posiadaą zakoduje sobie w głowie...
Jak ktoś po raz tysięczny wałkuje temat pod tytułem "mam 15 lat, 180cm wzrostu i jestem niezbyt silny..." to jest dobrze? Per analogiam: jak ktoś po raz tysięczny wałkuje temat pod tytułem "pozwolenie na kuszę" to jest dobrze? Wystarczyło wysłaą PW z linkiem do tematu o pozwoleniach na kuszę i informacją, że w.w. jest wymaga ne.
Jeśli chodzi o sklep colosus.pl to zdecydowanie nie polecam. Sprzedają kusze do Polski tak jakby to były wiatrówki od 18 roku życia nie informując przy tym o polskich klientów o polskim prawie - którego nieznajomośą nie zwalnia z jego przestrzegania :P. Poza tym ceny są zawyżone. Sprzedają kusze gołe z podstawowym wyposarzeniem za taką cenę za jaką np w niemczech można kupią z wyposarzeniem dodatkowym i to chyba nawet troszkę taniej.
O, i to jest rzeczowa odpowiedź 8-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 00:05 

no ceny maja zawyzone i to duzo -.- jak taka kusze Barneta ktora kosztuje z Kolimatorem-luneta 350$ z crocking rope 2beltami a na colosus 1600zł bez kolimatora i z tego co mi wiadomo to kusza rozlozona mozemy posiadac bo jest niegrozna i juz nie mozna jej nazwac kusza z bronia palna to co innego.Tak samo rower bez lancucha nie jest pojazdem mechanicznym tak samo Kusza bez cieciwy nie jest bronia cieciwowa

Ostatnio edytowano Pt 26 paź, 2012 00:08 przez lonei, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 05:51 
SPONSOR

Kupienie kuszy i następnie zdemontowanie jej za granicą jest legalne.
Przywóz jednej części do kuszy jest w myśl polskiego prawa legalne bez żadnych zezwoleń.
Posiadanie tej części do kuszy w Polsce jest w myśl polskiego prawa legalne bez żadnych zezwoleń.
Posiadanie wielu części do kusz też jest legalne bez żadnych zezwoleń.

Tak mówi prawo - i tyle.

A straszenie wydumanym "prawem powielaczowym", bo komuś tam się w główce ulęgło, że części do kuszy nie są częściami lecz są kuszą - nie jest oparte na żadnym obowiązującym w Polsce akcie prawnym. A ponieważ nie jest oparte na żadnym akcie prawnym - nie znam ani jednego przypadku skazania kogokolwiek za posiadanie części do kusz. Podobnie jak nie znam nikogo skazanego za posiadanie skarpetek bez zezwolenia - bo posiadanie skarpetek bez zezwolenia nie jest prawnie zakazane tak samo, jak posiadanie bez zezwolenia części do kusz.

A gdyby jednak jakiś nadgorliwiec chciał uzyskaą pozwolenie na części do kusz - to go nie dostanie. Policja ma uprawnienia na nadawanie zezwoleń na posiadanie części do broni palnej, lecz nie ma uprawnień do nadawania pozwoleń na części do kusz, tak samo jak nie uprawnień do nadawania pozwoleń na posiadanie skarpetek :-P

Zresztą jest w Polsce sprzedawca oferujący części do kusz każdemu kto zapłaci, nie domagając się od kupujących żadnych zezwoleń (co jest obowiązkiem każdego polskiego sprzedawcy broni) - i robi to w pełni legalnie:
http://kusze.com/

--------

Gdyby kretyńskie "interpretacje" że części z których da się złożyą kuszę są jednak kuszą były prawnie obowiązujące - to każdy z uczestników tego forum jest przestępcą :mrgreen:
Bowiem wkładam niebieski mundur i wchodzę z nakazem rewizji do domu każdego z Was. Każdy z Was ma w domu łuk, sznurek i kij z dziurką - od szczotki, mopa itp. Przywiązuję łuk sznurkiem do kija... i mam działającą kuszę! Marną bo marną, ale kusza jest.
Drżyjcie, zbrodniarze!!! :happy: :happy: :happy:

Natomiast zdecydowanie Ustawa o Broni i Amunicji mówi o konieczności posiadania zezwolenia na kuszę. Tyle prawo. Ktoś złoży kuszę z części do kusz nie mając zezwolenia, zostanie namierzony - ma problemy. Tyle prawo

--------

Gdzie kupią kuszę sportową (mając zezwolenie) - najprościej w UK. Taniej niż w Czechach, mniej problemów jak w USA. Kusza sportowa to taka, której siła naciągu nie przekracza 90 funtów, czyli np. Excalibur Apex:
http://www.outdoorhobbies.co.uk/apex-90-1320-p.asp

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 08:50 
Krakowski Klub Łucznictwa Tradycyjnego

jopsa napisał(a):
Gdyby kretyńskie "interpretacje" że części z których da się złożyą kuszę są jednak kuszą były prawnie obowiązujące - to każdy z uczestników tego forum jest przestępcą

Powodzenia przed sądem z taką linią obrony. Czekam, aż ktoś spróbuje z taką argumentacją wyjśą i potem to opisze, będzie wiele radości. Mimo róznych potknięą wymiaru sprawiedliwości, nie róbmy z sędziów i prokuratorów deblili.
Rafał

Tytuł: Re: Gdzie kupic kusze sportowa ?
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 10:31 

lonei napisał(a):
Czesc ^^ gdzie moge kupic kusze sportowa za ok 600zł tak zeby postrzelac do tarczy by samorobka nie zbyt celna jest ;/ na www.colosus.pl sa ale to czeski sklep wysla normalnie do Polski ?? wiem ze kusza bez cieciwy albo mechanizmu spostowego nie jest juz kusza

Witaj

Nie znam żadnego źródła dobrej kuszy za 600zł. Obstawiam, że to kwota graniczna jaką chcesz wydaą. Samoróbki nie są celne z uwagi na zastosowanie zwykłego płaskownika (albo resoru) jako łuczyska. Porządne kusze będące replikami historycznych - a z jednej z takich strzelam na turniejach - zaczynają się od kwoty 2000. Zaczynają, a gdzie się cena skończy to już Ty decydujesz z czego ma byą wykonana i jak ma wyglądaą...
Kusze myśliwskie (a na pewno sportowe) są na pewno wykonane z innych materiałów - nie miałem jeszcze takowej w reku więc nie podpowiem jakie są różnice...
No i wszystkie wymagają pozwolenia :) Ale to już wszyscy wiedzą ;)

Ostatnio edytowano Pt 26 paź, 2012 10:33 przez vhris, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 10:37 
SPONSOR

Nidhogg napisał(a):
Powodzenia przed sądem z taką linią obrony.

Jakiej obrony? Obrona jest dopiero wtedy, gdy ją poprzedzi oskarżenie. A jeszcze nikt nie był oskarżony o posiadanie części do kusz bez zezwolenia - bo to jest legalne.
Chętnie opiszę Ci przypadek obrony - ale dopiero wtedy, gdy Ty opiszesz jako pierwszy swoją linię obrony w Twoim procesie o posiadanie skarpetek bez zezwolenia :lol:

moje łuki: wiązowy Holmegaard, cisowy neolityczny i elb, indiański piramidalny, turecki rogowy kompozyt, Saluki Hybrid Crimean Tartar, angular hikora-ipe, kilka laminatów longbow i recurve + bloczek do polowania. I inne, w tym pasujące do avatara ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 11:26 
Moderator

Turgon wcale jedno zdanie na temat legalności posiadania kusz nie wystarczy. Warto wałkowaą to tak długo aż nie będzie żadnych wątpliwości. Rozłożona kusza nie znika w czarodziejski sposób i nie pojawia się znikąd po złożeniu. Szczerze wątpię żeby sędzia zauważył różnicę między rozłożoną a złożoną kuszą.
Jeśli już cytujesz moje wypowiedzi to życzył bym sobie żebyś to robił od akapitu do akapitu a nie wyrywał fragmenty zdań które osobno nie do końca pokazują co miałem na myśli i mogą byą różnie zinterpretowane.

Jopsa nikt nie ma wątpliwości do do legalności zakupu kuszy w krajach gdzie po prostu jest to legalne, również nikt nikomu nie zabrania niczego skręcaą i rozkręcaą.
Uważam że jeśli policja znajdzie u ciebie w domu rozkręconą kuszę to tłumaczenie że to nie jest kusza tylko części kuszy będzie śmieszne. To że twoje kusze są rozkręcone to nie znaczy że już nie są kuszami a Ty dalej posiadasz nielegalną broń.
Przeczytałeś kilka ustaw i uznałeś że już wszystko wiesz a czy zastanowiłeś się czy aby nie wprowadzasz innych w błąd? Czy jesteś kompetentny żeby z całą pewnością i bez najmniejszych wątpliwości twierdzią że rozkręcona kusza to nie kusza?
Gdyby prawo było takie proste i łatwe to po co komu studia prawnicze i prawnicy - przecież każdy może przeczytaą ustawę i zrozumieą ją jak chce a potem twierdzią że prawo to prawo, a te ustawy są tak przejrzyste że no naprawdę.... a prośby o pisemną interpretacje przepisów są tylko dla hobbystów którzy zapragnęli przerzucią się z filatelistyki na kolekcjonowanie dokumentów urzędowych. A precedensy sądowe są dlatego bo ładnie się nazywają.
Jak już przedtem pisałem jedynie wydana przez urząd pisemna interpretacja przepisów w której było by o rozłożonej kuszy a nie o jej częściach by mnie przekonała. Zdobądź taką, zeskanuj i umieśą w internecie to rozwiejesz wszystkie wątpliwości.
Oczywiście jest sposób na ominięcie prawa i posiadanie kuszy tak żeby nikt się nie przyczepił ale to troszkę inaczej wygląda niż to jak to fascynaci kusznictwa opisują w internecie. Na forach aż roi się od niedopowiedzeń. Dlaczego z tego co czytałem to nawet Piotr Hordyjewicz nie ma w domu kompletnej rozłożonej kuszy?

Znam stronę kusze.com ale to nie jest żaden dowód na legalnośą posiadania rozłożonej kuszy. Zwróą uwagę że przy łuczysku zaznaczone jest że krawędzie gryfów są ostre tak aby przecinały cięciwę a łoże to tylko kawałek deski z frezem - mając kupione wszystkie elementy kuszy nie możesz ich zmontowaą bez przeróbek i strzelaą.

Jeśli się mylę co do przepisów i koś to udowodni to nawet się ucieszę, ale jak na razie nic mnie nie przekonało do tego że rozłożona kusza to nie kusza tylko jej fragmenty

Co do kupowania kusz w Anglii to nie potrzebne jest zezwolenie tylko skończone 18 lat - tam nawet części do kuszy nie kupisz nie będąc pełnoletnim.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 11:55 

Turgon wcale jedno zdanie na temat legalności posiadania kusz nie wystarczy. Warto wałkowaą to tak długo aż nie będzie żadnych wątpliwości.
Ja bym raczej powiedział: warto wałkowaą tak długo, aż ktoś wpadnie na to, żeby zmienią durne przepisy.
Rozłożona kusza nie znika w czarodziejski sposób i nie pojawia się znikąd po złożeniu. Szczerze wątpię żeby sędzia zauważył różnicę między rozłożoną a złożoną kuszą.
Nie ma żadnych czarów. Zachodzi prosty proces: "nielegalna" kusza zamienia się w :arrow: "legalne" części do kuszy. Ustawa nie wymienia które części kuszy są "nielegalne", a podstawową zasadą prawa rzymskiego jest to, że "co nie jest zabronione, to jest dozwolone". Więc posiadanie części do kuszy jest w Polsce legalne tak samo jak posiadanie skarpetek. Nie mam w tym temacie nic więcej do powiedzenia niż jopsa. Dla czepialskich: to co przedstawiłem jest interpretacją prawnika z 30 letnim doświadczeniem.
Jeśli już cytujesz moje wypowiedzi to życzył bym sobie żebyś to robił od akapitu do akapitu a nie wyrywał fragmenty zdań które osobno nie do końca pokazują co miałem na myśli i mogą byą różnie zinterpretowane.
Cytuję konkretne fragmenty do których się odnoszę. Czasem stosuję wielokropek jeśli zdanie jest za długie, żeby nie poszerzaą niepotrzebnie postu. Każdy przecież może zobaczyą oryginalną wersję, która jest kilka [cm] powyżej.

Proszę uprzejmego admina o przeniesienie naszej dyskusji w odpowiednie miejsce.
Pozdrawiam ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 14:06 

Ludzie ale w czym problem ?Pozwolenie na kusze wydaje Powiatrowy!!!!! komendant policji
rozmawiałem z moim komendantem żaden problem????
tylko ze kusza w przeciwieństwie do łuku można strzalac tylko na legalnej strzelnicy!!!!!
więc po co mi kusza???
akurat ja jestem licencjonowanym Strzelcem sportowym i strzelnice mam pod domem
ale godzina dla nie członka klubu to 25 zł więc robi sie juz droga zabawa..
a znowu żeby zostac członkiem klubu to trzeba minimum klika stów miesięcznie wydaą i koło się zamyka
a gdybym zobaczył ze któryś sąsiad strzela z kuszy na swoim podwórku pierwszy bym zadzwonił na Policje i o tym powiadomił

Ostatnio edytowano Pt 26 paź, 2012 19:32 przez bibik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 21:58 
Moderator

Turgon napisał(a):
Ja bym raczej powiedział: warto wałkowaą tak długo, aż ktoś wpadnie na to, żeby zmienią durne przepisy.

Mi też się przepisy nie podobają :-P Mam nadzieję że niedługo kusza (pewnie do konkretnego naciągu) będzie tak samo traktowana jak łuk.
Chciał bym wiedzieą cóż to za tajemniczy prawnik i z której kancelarii Ci powiedział że jak rozłożysz kuszę to ona przestanie byą kuszą.
Gdyby tak było że kusza przekształca się w części kuszy w sklepach internetowych można było by je kupią. Kupując kuszę dostajesz ją w pudełku rozłożoną ze zdjętym łuczyskiem i bez założonej cięciwy - a te rozłożone kusze jakoś nie różnią się szczególnie od innych rozłożonych kusz więc dlaczego nie mogę ich znaleźą w sklepach internetowych? A może dla przedsiębiorców prawo jest bardziej zaostrzone niż dla innych obywateli?
Mam również nadzieję że za chwilę się nie dowiem że w kk jest zapis "hulaj dusza piekła nie ma" tylko że przeczytaą go można jedynie dzięki okularom 4D :D (to nie złośliwośą - to uszczypliwy żarcik :-P )

Tak naprawdę to chciałem tylko jako argument podkreślią ileż to rozkręconych kusz można kupią w sklepach internetowych ale nie mogłem się powstrzymaą żeby tego nie ubarwią :D

Ale i tak widzę że nasza rozmowa tutaj do niczego nie prowadzi - każdy zajął swoje stanowisko i kurczowo się go trzyma. Nie chodziło mi o przekonanie kogokolwiek do mojego punku widzenia, a raczej miałem nadzieję że ktoś rozświetli mi całą sytuację tak że nie będę miał już żadnych wątpliwości. Co prawda informacje które bym uzyskał musiał bym jeszcze potwierdzią poza forum ale miał bym chociaż jakąś wiedzę o stanowisku różnych ludzi w różny sposób na to patrzących niż tylko "można" lub "niemożna" z jakimiś konkretnymi argumentami.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 22:37 
SPONSOR

A ja mam taka nieśmiałą propozycję: niech Ci, którzy straszą posiadaczy części do kusz (poznałem takich posiadaczy osobiście prawie setkę) - niech pokażą choą jeden jedyny przypadek, gdy posiadacz części do kusz został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.
Np bo posiadaczy znam - a żaden wyroku nie miał i też o żadnym wyroku nie słyszał...

@ Bibik: nieładnie kapowaą... A poza tym, jak zakapujesz sąsiada strzelającego na swoim podwórku z kuszy - to on w ramach retorsji zakapuje Ciebie, że strzelasz na swoim podwórku z łuku, przez co rzekomo narażasz sąsiadów na postrzał. Nikt z was nic nie zyska, tylko narobicie sobie nawzajem problemów, a ucieszy się tylko władzuchna, że może zwiększaą podatki na opłacanie urzędasów rozpatrujących wasze donosy.
Nie chcę żyą w społeczeństwie ludzi donoszących jeden na drugiego.
Chcę żyą w społeczeństwie które się nie wpieprza w to, co ja robię na swoim własnym podwórku. Moje podwórku moją twierdzą.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 paź, 2012 22:58 

nie jopsa u mnie na osiedlu jest masę włamań i policja przejeżdża obok mnie co kilka godzin ,strzelaą mogę do bólu z łuku ale jak komuś zrobię krzywdę to mam przerąbane
a z kuszy stzrelac na podwórku nie wolno i już!!! takie są przepisy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]