Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/

Gdzie wydrukukować własną tarcze
http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?f=14&t=4189
Strona 1 z 1

Autor:  Szynszyl [ Śr 13 maja, 2015 15:38 ]
Tytuł:  Gdzie wydrukukować własną tarcze

Witam

Wraz z kumpelą chcemy wydrukować poster wielkości człowieka (ma to być ork czy inne paskudztwo fantasy), gdzie można wydrukować coś takiego, nie kupując 50 sztuk? Najlepiej by było na miejscu czyli w Łodzi, ale może też być wysyłkowo. Chciałbym by koszt samego druku, zamknął się w 20 zł.

Autor:  mwitek [ Śr 13 maja, 2015 15:53 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Hej, a gdzie strzelacie takie 2d? :-) ja bym próbował w drukarni zaraz kolo placu wolności na piotrkowskiej. Arsa się to chyba nazywa

Autor:  mwitek [ Śr 13 maja, 2015 15:55 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Drukują tam w arkuszach a3 od reki wiec podzielić na 4 arkusze całą postać i potem sklejka :-) powinno wyjść kolo 20 pln

Autor:  sebastian [ Śr 13 maja, 2015 15:58 ]
Tytuł:  Re: Odp: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Cześć
Wszystko zależy od jakości wydruku jaki chcesz uzyskać bo trwałości tarcz drukowanych na papierze z siatką to raczej mialo nie będzie.
Szukaj drukarni wielkoformatowej, tam powinno się dac wydrukowac pojedyncze egzemplarze "plakatów". Ewentualnie poszukaj firmy drukujacej banery reklamowe, taka cetata bajerowa lub siatka powinna wytrzymać więcej niż papier kredowy.


Wysyłane z HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Autor:  Gatling [ Śr 13 maja, 2015 16:38 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Ale cetata banerowa przy szybszych łukach lubi ,,oblepieć" strzałki, a i wyjmowanie utrudnia.

Autor:  Mariusz [ Śr 13 maja, 2015 17:19 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Ok, ork albo inne paskud wielkości człeka ale co dalej siatka ? Mam nadzieję że wszystko przemyślałeś. Ni posyłaj strzałek gdziekolwiek bo zaczną nas ganiać tu w tej Łodzi. W drafcie na ploterze solwentowym powinno być tanio ale czy tylko 20? Spytaj w satori, i jedynce. Albo zobacz online przez drukomat.

Autor:  Szynszyl [ Śr 13 maja, 2015 20:54 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Mam bezpieczne miejsce do strzelania, poza tym ważne jest też zachowanie zasad BHP a te mam wypracowane. Co zaś do samego drukowania. To będzie to przyczepiane na tarcze z kilku warstw tektury więc wytrzymałość nie musi być Bóg wie jaka. Chyba drukarnia wielkoformatowa wystarczy, tylko czy w pierwszej lepszej wydrukują mi plakat w ilości sztuk 1?

Autor:  sebastian [ Śr 13 maja, 2015 21:44 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Powinni bez problemu.
Właśnie mi się przypomniało, że nowe maszyny robiące światłokopię i drukujące n papierze z rolki mają również możliwość drukowania z pliku. Poszukaj jakiejś "reprotechniki" czy innego wielkoformatowego punktu ksero gdzie można zrobić kopię projektu czy innego cuda na kiju i tam się dowiedz. Nie wiem jak obecnie ale za czasów jak robiłem projekty tymczasowej organizacji ruchu to taka usługa kosztowała jak normalne ksero A4 tylko razy wielkość zużytego papieru.

Autor:  Szynszyl [ Śr 13 maja, 2015 23:04 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

O super, dzięki ale to wystarczy jak dostarczę im plik z projektem? I jakie wymiary w pikselach powinien mieć taki poster? Rozumiem że taka forma druku, nazywa się właśnie reprotechnika?

Autor:  sebastian [ Śr 13 maja, 2015 23:14 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

We wrocku duża firma zajmująca się reprografią (tak się nazywa powielanie grafik czy tekstu różnymi metodami) nazywała się Reprotechnika http://www.reprotechnika.pl/. Tak jakoś siłą rozpędu napisałem ich nazwę. Zobacz pod linkiem, może się czegoś dowiesz. Ja zazwyczaj z kalkami do nich na światłokopię trafiałem.

Autor:  KickAss [ N 22 maja, 2016 19:43 ]
Tytuł:  Re: Gdzie wydrukukować własną tarcze

Siema. W Łodzi jest firma http://www.artbit.pl na Starorudzkiej. Drukują na prawie wszystkim, mają swojch grafików ale też możesz dać swój projekt w jpg lub cdr. Ceny świetne. Sam tam drukowałem reklamy jak prowadziłem własną firmę.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/