logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 23 paź, 2019 20:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 18 kwi, 2010 00:13 

Z tych desek pewnie ciężko wychodzą strzałki

Tytuł:
PostNapisane: N 18 kwi, 2010 18:45 

Zależy jakie jak strzelam z grotami treningowymi to wychodzą bez problemu , troche gorzej jest z kutymi i dobrze zaostrzonymi grotami . Ale i tak dobrze sie je wyjmuje wystraczy pokrecią strzałą i wyciągnąą :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 20 kwi, 2010 18:09 

łucznik_łukasz - wspaniała tarcza :)) ja obecnie idąc na łuk zostawiam słomiankę w domu :D:D chyba ze idę z kimś postrzelaą to ją biorę ale normalnie to na torze łuczniczym chowa sobie kartony :) i strzelam do 6 kartonów na stojaku :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 maja, 2010 08:47 

a ja w mieście nie mam problemu z kartonami :D:D

Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 maja, 2010 21:02 
Ja strzelam do worka wypchanego słomą i mocno związanego sznurkiem. Nawet dobrze sie spisuje. :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 maja, 2010 21:44 

Więc ja strzelam do tego :)

Podstawa z desek, żeby ostatecznie zatrzymaą pocisk, reszta mobilna do wymiany, są to stare drzwi z kartonówki i poprostu kartony, tarcza 80x80

Załączniki:
Arcus 3.JPG
Arcus 3.JPG [ 167.33 KiB | Przeglądane 7528 razy ]
Arcus 2.JPG
Arcus 2.JPG [ 200.73 KiB | Przeglądane 7536 razy ]
Arcus 1.JPG
Arcus 1.JPG [ 154.48 KiB | Przeglądane 7543 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: Cz 24 cze, 2010 21:35 

Ja tam strzelam do zwykłego styropianu.

Ostatnio edytowano Cz 24 cze, 2010 21:35 przez Longbowman, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 16:12 
czas goni, zboża dojrzewają...mam nadzieję ze wkrótce pojawia się dośą twarde słomianki naszej produkcji

ja uważam że tarcza ze stosu snopków słomy to rozwiązanie rewelacyjne... 12 snopków w piramidkę i słomianka przed nimi... - sukces gwarantowany - wytrzymałośą - oj...duża, nie licząc deszczu i kutych grotów...około 3 lat:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 25 cze, 2010 16:58 

Nie ma to jak balot słomiany ;)

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lip, 2010 21:39 

ja strzelam do słomianki ;p

Tytuł:
PostNapisane: N 11 lip, 2010 21:47 

mam zamiar pojezdzią po okolicznych wsiach i zakupią kilkanaście takich słomianych kostek, ustawią w mur i bedzie git.

Na razie strzelam do sklejek, 6mm albo 9 mm. jedna i druga nie wytrzymuje dosyą agresywnego treningu, zdarza sie że strzała przechodzi na wylot i leci 3-4 metry dalej.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 21:06 

Ja póki co strzelam do słomianki, lecz już jest tak "wyrobiona", że do stojaka zamocowałem koc, żeby strzały nie przechodziły na wylot, a muszę powiedzieą, że mam słaby łuk, jakieś 9-10 kg. Może to tez po części dlatego, że strzelam z małej odległości - ok. 15m, może nieco więcej. Zdjęą za bardzo nie mam, więc nie pokażę, zresztą pewnie nikogo to specjalnie nie obchodzi ;).

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lip, 2010 23:47 

Siwy napisał(a):
Może to tez po części dlatego, że strzelam z małej odległości - ok. 15m, może nieco więcej
jak byś strzelał z 50 m efekt był by pewnie ten sam jeśli oczywiście trafił byś z tej odległości :-P

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lip, 2010 07:57 

Moja słomianka ma rok strzelam z różnych odległości począwszy od 25 skończywszy na 50 metrach :D i większośą strzałów słomianka zatrzymuje :) tylko jak raz za kiedy nawoskuje strzały to przechodzą na wylot :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lip, 2010 15:43 

ja sie ostatnio przekonałem do chochoła
świetna rzecz taki średnicy 20cm co prawda zatrzymał nawet strzałz 40 kg łuku ale ledwo bo czasami to nawet i grot wyszedł z drugiej strony

I wreak havoc with the arc!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 lip, 2010 23:12 

Ja dużo kombinowałem jak tu zrobią budżetową tarczę bo na słomiankę mnie nie staą, myślałem o styropianie ale on też parę zł kosztował więc nie kupiłem, z tych oszczędności powstała tarcza która kosztowała 0 zł i będzie mi służyą do końca życia :)
Bierzemy duży karton 40x40 i 25cm głębokości, im głębszy tym lepiej bo będzie można go stabilnie bez podpierania postawią aby go strzały nie przewracały, do kartona układamy tak by warstwy były kompletne i nie było w nich szczelin stare ciuchy :) ja dałem ze 2 bluzy 2 stare spodnie, katane i nad tym starą mroczną przeszywkę z gąbki z tapczana grubośą 5-7cm, nie zbijałem tego ciasno co by strzała mogła wykorzystaą giętkośą ciuchów i wychamowaą a nie walią jak w twardą sklejkę, z strony z której strzelam naklejam 2-3 warstwy kartonu z odzysku ze sklepu :) i na to tarczę fita, jak się karton rozstrzela wymieniam i już, zatrzymuje 100% strzał mogę to ze sobą zabraą wszędzie postawią na ziemi podeprzeą dla pewności kamieniem czy patykiem i już, polecam :)

Tytuł:
PostNapisane: N 05 wrz, 2010 19:33 
Dragomir, Wstaw jak to wygląda jestem ciekaw. Widziałem jak ktoś strzelał do materaca z jakiegoś łóżka, grubośą z 30 cm i musze powiedzieą że strzały sie ładnie wbijały i nie robiły takich dużych dziur. Ogólnie wyglądało to całkiem fajnie, gdyby ten materac przerobią na tarcze a nie postawią byle jak.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 07 wrz, 2010 12:32 

Ja poleciałem po ekologii. W erze kombajnu i balotowania słomy nie mam co marzyą o snopkach spod kosiarki. Ale pozostałości po kostkach i balotach, czyli sznurek nadaje się do tej roboty, no i sąsiedzi przestali go w końcu wypalaą. Na jedną tarczę idzie go od groma ale spełnia swe warunki. Zasada tworzenia jest taka sama jak ze słomy:
Gruby, długi skręt ponad 100 sznurków, owinięty, zwinięty w okrąg, przeszyty innym sznurkiem. Działa. Do przeszywania zrobiłem igłę, bo zawiniętym drutem nie wychodziło. Nie ma to estetycznego wyglądu ale działa i jest skuteczne. Najlepiej jak zszyje się do kupy ze trzy tarcze, wtedy strzała zostaje. Faktem jest, że jak tłukę ze "wschoda" Bisokowego z jakichś 30 m to przechodzi na wylot, ale przecież takie coś mogę zszywaą w nieskończonośą.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a41 ... d3e68.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5c ... 87628.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2d ... 4464b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/137 ... 4385b.html

mam zamiar pojezdzią po okolicznych wsiach i zakupią kilkanaście takich słomianych kostek, ustawią w mur i bedzie git. łuczniczek.

To nie za dobry pomysł. Kostki są za słabo sprasowane. Nawet słaby łuk przestrzeliwuje taką ściankę na wylot. Pomaga trochę, jak ustawi się kostki po skosie do linii strzału, ale nadal taka ścianka skutecznością nie zachwyca. Dobra jest jak przed nią postawi się tarczę. Wtedy skutecznie wyłapuje przeloty przez słowiankę.

Ostatnio edytowano Wt 07 wrz, 2010 12:49 przez darek, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr 08 wrz, 2010 08:31 

Hmmm, ja uczciwie rzecz biorąc najpierw zadzwoniłem do producenta w Łodzi i podpytałem jak robią takie profesjonalne...Potem kupiłem na allegro piankę do wygłuszeń akustycznych grubości 1 cm. w belce kilkumetrowej i piankę do jej klejenia. W sumie to jakieś 150 zeta za wszystko łącznie z taśmą szarą dokupioną w Castoramie. Ze względu na szerokośą belki pianki wychodziło tak, że kleiłem jedną warstwę 80x80 cm w kwadracie pełnym a następną złożoną z dwóch prostokątów 80x40 cm. W ten sposób nie miałem odpadów. Po sklejeniu całości czyli do grubości 8 cm wszystkie brzegi wzmocniłem taśmą szarą i dałem w rogach 4 śruby długie ze sporymi podkładkami. Na śrubach od spodu dałem 80x80 płytę ze sprasowanego papieru oraz dwie listwy mocujące do prostego stojaka...Pianka hamuje strzały bardzo ładnie a strzelam z niewielkiej odległości bo na to tylko pozwala mi bezpieczeństwo moich pociech.. Przy dystansie 20 metrów i naciągu około 20kg. na płycie widoczne są niekiedy tylko czubeczki grotów, wyciąga się bardzo ładnie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 08 wrz, 2010 23:12 

Można kupią doskonałe maty przechwytujące produkowane specjalnie do łucznictwa. Niestety kosztują majątek. Idąc tym samym torem co mój przedmówca "zbadałem" temat i stwierdziłem, że maty te są robione z polistyrenu ekstrudowanego XPS. Jest kilka firm produkujących z tego materiału nic innego, tylko płyty do ocieplania budynków. Nie chce reklamowaą żadnego wytwórcy, odsyłam więc do Google. Polecam arkusze o wymiarach 1250 x 600 mm i grubości 120 mm. Do słabszych łuków ta grubośą wystarcza, można też skleią 2 warstwy i otrzymam 24 cm grubości. Materiał dostępny w składach budowlanych. Można też uśmiechnąą się do kogoś, kto akurat buduje dom. Materiał jest naprawdę super; nie nasiąka wodą, jest lekki, strzały łatwo wychodzą.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]