logo

Forum ARCUS - łucznictwo i rzemiosło tradycyjne

Skarbnica informacji o łucznictwie i tradycyjnym wyrobie łuków i strzał.
Teraz jest Śr 20 lis, 2019 17:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 10 lut, 2014 15:07 
z jakością grafik i literówek..well mea culpa. nie miałem dostępu do starych grafik i zdjęą...więc musiałem ratowaą się tym co mi zostało i małą wagą

szykuję wznowienie.. piszcie listę uwag, uwzględnię ją i postaram się by pełne wydanie sierpniowe/wrześniowe było już ę ą .

Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 21:52 

Ja bym np. była zainteresowana. I moim zdaniem, jeśli nie byłoby dobrych zdjęą, to lepiej postawią na rysunki.
Nie widziałam pierwszej wersjo książki, ale dla mnie ważne by było, aby ładnie po kolei został opisany przebieg pracy od początku do końca, aby taki laik, jak ja dał sobie radę z w marę bezbolesnym wykonaniem strzały. :-P

Tytuł:
PostNapisane: Pn 24 lut, 2014 12:13 

Informacje zawarte w książeczce - moc. Nie sądziłem, że można tyle napisaą na temat strzał. Duży plus za to, że autorowi udało się ułożyą wszystko w logiczną całośą i wszystko zawrzeą, przez co łatwo się czyta i przyswaja wiedzę.
Często mam tendencję do tego, że czytanie szybko mnie nudzi przez użyty język przypominający opis z encyklopedii albo jakiegoś słownika. Tutaj natomiast przemycony własny styl pomaga mi. Także za to szacunek, bo mało kiedy ktoś tak wciągająco pisze.
Jeśli ktoś nie wie niczego o strzałach, to jest dla niego to doskonałe źródło! Wtajemniczeni również znajdą coś dla siebie, by jeszcze lepiej działaą w zaciszu swojego warsztatu. Myślę, że każdy użytkownik łuku powinien to przeczytaą i ogarnąą.
Zapomniałbym: Tak jak pisali niektórzy - można by popracowaą nad grafikami,, ale i tak jest ok jak się pomyśli. Z literówkami jest już gorzej, jednak to jest najłatwiejsza rzecz do ogarnięcia ze wszystkiego. Mam nadzieję, że autor zwróci na to uwagę. Wtedy osobiście będę w pełni zadowolony.

Ostatnio edytowano Pn 24 lut, 2014 12:32 przez Minos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: yam - monografia o strzalach
PostNapisane: Pn 04 sie, 2014 15:38 
SPONSOR

Przemyślana, co już jak na mnie jest sukcesem, opinia o "Monografii". Wszystkie pytania , które nurtowały mnie , jak, co , po co, i dlaczego w tą a nie inna stronę, uzyskały odpowiedz. Wyczerpujacą. Wnioski dla mnie jako, osoby strzelającej z łuku, podobne do swiadomości że wiem, po lekturze książek Robina, Popka i Jankowskiego, oraz setkach filmów z netu, Oni robią łuki, ja poprzestane na konserwowaniu, dbaniu i strzelaniu. A osoba która mądrze napisała , że zrobienie kompletu dobrych, dobranych, estetycznych strzał, jest trudniejsze czasami niz wykonanie łuku, miała rację. Wiec bedę korzystajac z ogromu wiedzy przekazanej przez Stephana, dbał, konserwował, czasami wymienię czy odswierzę lotki, wkleję grot, może pomaluję lakierem. Ale robienie strzał od początku, samemu? Raczej nie. Wymaga to wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktyki, zdolności i umiejętności, których niekoniecznie bedę w sobie szukał. Natomiast jesli ktoś uwaza że chce, to to jest kompendium wiedzy i niezwykle trafnych rad, niezbednych jak sądzę, i dodatkowo bardzo przystępnie i jasno podanych. Od pozyskania materiału, aż do dlaczego i czego nie robić. Ja dalej bedę strzelał strzałami wyczarowanymi przez Mistrzów. Ja nie umiem.

PostNapisane: Pn 11 sie, 2014 20:00 

Czy wiadomo już coś bliżej o dacie kolejnego wydania Monografii?

PostNapisane: Cz 18 wrz, 2014 15:15 
SPONSOR

Dołączam się do pytania - jestem zainteresowany zakupem.

PostNapisane: So 10 sty, 2015 20:22 

Mi na szczęście udało się zdobyć broszurę dzięki smokowi :)
Przeczytałem, bardzo fajnie jest wszystko opisane. Język przystępny, informacji sporo jak dla kogoś kto jest początkujący. Po przeczytaniu tej publikacji dowiedziałem się pare rzeczy o drewnie, jakości jaka powinna być przeznaczona na promienie. Bardzo polecam przeczytać, mam nadzieję, że niedługo pojawi się nowe wydanie też bardzo bym chciał kupić i przeczytać. Dobrze, że ktoś wydał wkącu coś o strzałach :)
Pozdrawiam :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]